Výstava šlechtěných koček

Máte rádi kočky? Líbí se vám různá kočičí plemena? Pak si na internetu najděte nějakou výstavu koček ve vašem okolí, na kterou se můžete jít podívat. A že žádnou kočku k vystavování nemáte? To vůbec nevadí.

Výstavy šlechtěných koček nejsou určeny pouze jejich majitelům, resp. vystavovatelům. Z těchto výstav mají asi největší radost právě majitelé** šlechtěných koček**, kteří se jich účastní s tím, že budou moci všem předvést svého načančaného mazlíčka a snad vyhrát i nějakou tu cenu, avšak výstavy šlechtěných koček jsou určeny úplně všem, tedy i těm, kteří nic nevystavují a na kočky se přišli pouze podívat.

Proč se organizují výstavy šlechtěných koček?

Výstavy koček existují již více než 140 let. Zpočátku šlo jistě o to pochlubit se svou kočkou, předvést její přednosti, které jsou u různých plemen různé. U dlouhosrstých plemen chovatelé předvádějí krásnou dlouhou lesklou srst, u velkých koček jejich** mohutnou, svalnatou postavu** a u štíhlých orientálních koček zase jejich ladnost atp. Tento základní smysl kočičích výstav je v podstatě dodnes stejný. Další význam kočičí výstavy spočívá v tom, že majitelé chtějí zpopularizovat své plemeno, probudit i v jiných lidech touhu po chovu daného plemene. U některých plemen je totiž normální, že jde o plemena dosti neznámá a že příslušníky daného plemene chová jen velmi málo lidí. Koček z takového plemene pak může na světě existovat třeba jen několik tisíc kusů, což je negativní jev. Takovému plemeni totiž hrozí vyhubení.

Proč jít na výstavu koček?

Pokud máte rádi kočky, pak je otázka zbytečná. Prostě se na ně půjdete podívat, protože se vám líbí. Dalším důvodem může být to, že byste si chtěli nějakou kočičku pořídit, ale nemůžete se rozhodnout jakou. Fotografie v atlasech kočičích plemen jsou sice krásné, ale vidět kočku na živo a ze všech stran, jak se pohybuje a jak vypadá v reálu vám sebelepší atlas kočičích plemen nezastoupí. Díky výstavě šlechtěných koček tak máte velkou naději, že se najisto rozhodnete, kterou kočku si nakonec pořídíte a že se rozhodnete správně.

Pokud si na výstavě koček chcete pořizovat fotografie, zeptejte se nejprve u vchodu, zda je to dovoleno a pokud ano, měli byste se i tak každého majitele konkrétního zvířete zeptat, zda si můžete jeho kočku vyfotit.

Existují i výstavy koček bez průkazu původu?

Pokud si chcete pořídit kočku a nutně vám nejde o to, aby kočka byla příslušníkem nějakého konkrétního plemene a aby byla ještě malé kotě, pak vás jistě zaujmou i výstavy obyčejných koček. Tyto výstavy jsou organizovány z jiného důvodu než výstavy šlechtěných koček. Jde o umisťovací výstavy koček. Slovíčko „umísťovací“ nám napovídá, že účelem těchto výstav není předvádění šlechtěných šampiónů, ale vyhledání nového domova pro kočky z kočičích útulků.

Kdy a kde se výstavy koček konají, se dá velmi snadno vyhledat na internetu, ať už jde o výstavu koček šlechtěných nebo těch z kočičích útulků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20777 (skvela-zabava.cz#10012)


Přidat komentář