Štěchovický poklad

Tento pojem je spoustě lidem známý, ovšem není jich pak zase tolik, kdo by mohl říci, o co se skutečně jedná. Štěchovický poklad je opředen legendami. Znáte je a jejich původ? Čtěte dále.

V souvislosti se** štěchovickým pokladem** se vám vybaví asi různé legendy, ale také ti, kteří jej hledají. Známé je jméno pana Josefa Mužíka, svého času vyvíjel nějakou aktivitu i bavič Petr Novotný. Ovšem, co je štěchovický poklad? Báchorka? Pravda? Kde by se měl nacházet? A proč po něm tolik lidí prahne?

Kde je štěchovický poklad?

Poklad by se měl nalézt na Hradišťsku ve Štěchovicích. Jaká je jeho historie? Je to určitá legenda, která se nazývá též štěchovická. Ta vypráví o aktivitách nacistů, kteří během druhé světové války hledali úkryty, jež budou bezpečné před bombardováním. To platilo i o různých cennostech. Třeba ke konci války přesouvali do tehdejšího Protektorátu spousty cenností.

Co je štěchovický poklad?

Jak jsme již napověděli, tak se nejedná ryze o pohádkový poklad, ale spíše zajímavé materiály. Proč ale lidé po něm tolik prahnou? Nikdo pořádně neví, zda vůbec existuje. Existuje legenda, že by to mohlo být zlato Němců a archivní materiály, které by byly jistě velmi zajímavé. Štěchovický poklad je opředen řadou legend a už to samo o sobě evokuje lákadlo, ať je to pravda či ne. Štěchovický poklad si získal svoji popularitu i díky tomu, že třeba Josef Mužík věnuje svému bádání několik let. Tím pádem si i ostatní zkouší přijít k tomu, aby se podíleli na nalezení pokladu.

Další atraktivitou je pak i archiv říšského protektora a zastupujícího říšského protektora K. H. Franka. Ten byl znám jako jeden z nejkrutějších protektorů, kteří u nás byli. Není se co divit, přiřadili nám ho po Heydrichovi. Díky tomu lze očekávat, že štěchovický poklad obsahuje i tajné zprávy Gestapa nebo třeba seznamy konfidentů.

Štěchovický poklad - historie

Hradišťko pod Medníkem začalo být středem pozornosti už koncem druhé světové války, kdy se o pokladu začalo mluvit. Tehdejší nálady byly velmi silné a oslabené Česko chtělo tak získat za útrapy alespoň nějakou záplatu, proto se snažili hledat něco, o čem si mysleli, že existuje. Zejména po válce pak pro lidi bylo důležité i to, že by se zde našly seznamy zrádců a také tajné plány nacistů, což by rozklíčovalo onu válku.

Ke štěchovickému pokladu se vztahují různé legendy. Další z nich potvrzuje jeho existenci, ovšem říká se, že Američané, kteří zde pobývali po válce měli poklad odvézt. Jestli jej vrátili nebo ne, to je další z řady spekulací. V současné době lze potvrdit, že něco se skutečně našlo. Různé tiskoviny a podobně. Nicméně to hlavní stále někde je, anebo také není. Kdo ví.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20773 (skvela-zabava.cz#9989)


Diskuze a zkušenosti

Josef Mužík | 23.12.2012 06:00
Re: Štěchovický poklad Je zde mohu dokazat


Přidat komentář