Solná stezka

Solná stezka je v dnešní době ideálním místem, kde se můžeme dozvídat o historii naší země a navíc udělat něco pro sebe, prostřednictvím procházky, kola či in-line bruslí. Chcete-li poznat historii a přitom si zasportovat, vydejte se na solnou stezku.

Řekneme-li pojem Solná stezka, představí si mnoho z nás před sebou jakousi cestu, která je celá pokrytá solí. A je to tak trochu také pravda, neboť se ve své podstatě jednalo o cesty, po nichž se vozila sůl, které byl v dávných dobách nedostatek. V naší zemi je nejznámější Solná stezka vedoucí do Prachatic, která také tomuto městu dopomohla v dobách, kdy byla krize a sůl chyběla k velkému rozmachu. A právě proto se každoročně v** Prachaticích** pořádají** historické slavnosti Zlaté solné stezky**.

Historie Solné stezky

Podstatou Solné stezky byla v minulosti distribuce soli. Tato stezka spojovala české země s Podunajím a dalšími zeměmi na jihu Evropy. Díky tomu, že byl v 16. století obchod se solí vysoce výnosným, dostala Solná stezka doplněna o název Zlatá, který dokonale vystihoval fakt, že se sůl rovnala v dané době zlatu.

Zlatá solná stezka dnes

Také dnes bychom mohli po Zlaté solné stezce cestovat, avšak již jen po památkách, což také mnozí lidé dělají. A kudy, že dnešní Zlatá solná stezka vede? Začátek této stezky je v Prachaticích a to ve Štěpánčině parku, odkud vede dále přes** Volary až do Českých Žlebů**. České Žleby byly v historii místem, kde byl zaznamenán první odpočinek soumarů na české straně Šumavy. A pokud již Šumavu znáte, jistě víte, že je tato oblast protkána přírodními krásami, které můžeme poznávat a objevovat díky naučným stezkám, které pro nás Národní park Šumava přichystal. Pokud se však nechcete nechat vést pouze ukazateli, je ideální způsob poznání této lokality prostřednictvím starousedlíků, kteří zde žijí a znají Šumavu a také historii Solné stezky dokonale. Jsou to totiž právě starousedlíci, kteří Vás mohou zavést na místa, která nejsou běžně k vidění a tak se pro Vás stane prohlídka díky nim daleko zajímavější a pestřejší.

Jak po Solné stezce?

Solná stezka u Prachatic jde projít pěšky, tzv. procházkou, avšak daleko zajímavější je, projet si ji na kole. Tato skutečnost je dána tím, že jsou v tomto místě, tedy na Šumavě vytvořeny stovky kilometrů cyklotras a máte-li navíc zálibu jízdy v terénu, můžete si ji vyzkoušet také v bike parku Špičák. Jelikož jsou hitem poslední doby také in-line brusle, je zde také vytvořená jezerní cyklo a in-line stezka na Lipně, měřící 11,5 km, která vede po břehu přehrady Lipna nad Vltavou, až do Frymburku. Jak je vidět lze Solnou stezku používat a poznávat i nyní a to všemi možnými způsoby, přičemž to bude bavit celou Vaši rodinu a to bez ohledu na věk, neboť si zde najde svůj způsob objevování každý sám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20779 (skvela-zabava.cz#10017)


Přidat komentář