Rybářský úlovek roku 2011

Každý z nás má koníček, který ho naplňuje. Ti, kteří se věnují například adrenalinovým zážitkům, možná nepochopí ty, kteří sedí hodiny a hodiny u rybníku a „čekají“ na svůj úlovek. Ovšem zeptejte se některého z rybářů, co vlastně má na chytání ryb.

Budete nejspíš překvapeni z jeho odpovědi. Nejspíš budete čekat, že se Vám dostane odpovědi v podobě odpočinutí si od rodiny, nalezení klidu apod. Samozřejmě, i to je důvod, proč se rybáři vydávají k vybraným rybníkům, jezerům a řekám. Vedle klidu je to však vzrušení, ale také adrenalin, a to v okamžiku, kdy ryba „bere“. A pak ta chvíle, když se ulovený kousek vytahuje. Do poslední chvíle rybář neví, o jakého macka se bude jednat.

Rybářský úlovek roku 2011

U celé řady koníčků, rybářství nevyjímaje, se dá soutěžit. I v letošním roce se uskutečnily rybářské závody, ve kterých soutěžili v rybaření nejen dospělí, ale i děti.

Podíváme se například na** rybářské závody na Třeboňsku**. Zde se jednalo také o tzv. časovku, tj. za stanovenou dobu se rybáři snažili o co nejpočetnější úlovek. Jeden z vítězů za dobu tří hodiny dokázal chytit úctyhodný počet ryb, a to** 33 kousků**. Děti zase například soutěžily v kategoriích nejmenší chycená ryba, největší chycená ryba a nejúspěšnější rybář/ka. Nejmenším chyceným kouskem pak byla ryba o 5cm, zato největším kouskem byla ryba délky 58cm.

Také rok 2011 má své rekordní úlovky. Pro rok 2011 byla vyhlášena soutěž Ryba roku 2011. Do soutěže byly přihlášeny jedinečné kousky. Kupříkladu se jedná o ryby: Kapr obecný o délce 87cm a hmotnosti 13kg – Jelec tloušť o délce 59cm a hmotnosti 2,5kg – Okounek pstruhový o délce 43cm – Sumec velký o délce 194cm a hmotnosti 56kg – Štika obecná o délce 96cm a hmotnosti 9,2kg – Štika obecná o délce 117cm a hmotnosti 15,3kg – Sumec velký o délce 105cm a hmotnosti 11,6kg – Amur bílý o délce 89cm a hmotnosti 8,3kg – Amur bílý o délce 108cm a hmotnosti 16kg – Sumec velký o délce 198cm a hmotnosti 61kg.

Magazín rybář

Zajímáte se o rybření. Navštivte nový internetový magazín Rybář. Dozvíte se novinky a aktuality ze světa rybaření. Najdete zde rady a tipy zkušených rybářů.

Rybářské rekordy v ČR

Rybářství, jako koníček, má své vlastní rekordy, a to doslova po celém světě. Zaměříme-li se na Českou republiku, pak i u nás se podařilo rybářům chytit skutečně pěkné kousky, za které rozhodně není nutné se stydět. Sami můžete posoudit.

Řeknou-li se vánoční svátky, tak celé řadě z nás se vybaví kapr, který vévodí štědrovečerní hostině. Na kapra obecného, který se podařil chytit v revíru ÚN Rozkoš, by si pochutnalo hned několik rodin. Kapr totiž dosahoval úctyhodné délky 108cm a hmotnosti 29,2 kg. Dalším nezanedbatelným rybářským rekordem je bezpochyby úlovek v podobě sumce velkého, kterého se podařilo ulovit v revíru ÚN Vranov. Sumec dosahoval délky 255cm a hmotnosti 93kg. Mezi rybářské rekordy se řadí také úlovek tolstolobika bílého, a to v revíru Labe 13. Ryba dosahovala délky 130cm a hmotnosti 40kg. I v případě štiky obecné se podařil chytit pěkný kousek, a to v revíru ÚN Vranov. Štika se mohla pochlubit délkou 137cm a hmotností 27,2kg. Revír ÚN Vranov je více než bohatý na rekordní úlovky. A tak není divu, že se zde podařil chytit Amur bílý, který dosahoval délky 110cm a hmotnosti 21,3kg.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20775 (skvela-zabava.cz#10003)


Přidat komentář