Potřeby pro nehtovou modeláž

Co vás jako první zaujme na lidech okolo vás? Obličej, vlasy, postava nebo oblečení? A jakou roli pro vás hrají při prvním dojmu ruce a nehty? Upravené ruce a nehty jsou naší důležitou vizitkou.

Nehtová modeláž se stala velmi oblíbenou a módní záležitostí. Dokonalé upravené umělé nehty si získaly oblibu u všech generací žen. Někdo volí méně nápadnou francouzskou manikúru, pro jiné je důležitá především extravagance. Krásné nehty jsou součástí upraveného zevnějšku každé ženy. Mnoho žen má slabé a lámavé nehty, proto je lepší a jednodušší zvolit nehtovou modeláž. Umělé nehty nosili už faraoni v Egyptě. Trend umělých nehtů se později objevuje v Hollywoodu v 50. letech. V 70. letech se objevuje technika skelného vlákna, později akrylu a nakonec gelu. Dnes mnoho žen, které nemají nehty podle svých představ, navštěvují studia zabývající se nehtovým designem nebo je zde také možnost udělat si kurz nehtové modeláže. Kurzy nehtové modeláže poskytnou svým klientům základní informace a dovednosti k nehtové modeláži. Poté už stačí jednoduše nakoupit všechny potřeby pro nehtovou modeláž.

Potřeby pro nehtovou modeláž

Mezi základní potřeby k nehtové modeláži patří UV lampa. UV lampy slouží k vytvrdnutí gelu na tipu, cena UV lamp se pohybuje okolo 800 Kč. Dále potřebujete UV gely, UV gely se dají zakoupit v různých odstínech. Ceny UV gelů se pohybují od 200 do 600 Kč. Nehtové tipy zakoupíte v různých barvách a s různými motivy, za balík, který obsahuje 100 kusů tipů, zaplatíte 100 Kč. UV gel se na nehtové tipy nanáší pomocí štětců, štětec koupíte za 70 Kč. Využít můžete i zdobičky na nehty, ceny jsou stejné jako u štětců. K úpravě nehtů dále potřebujete pilníky, leštičky a lepidlo na nalepení tipů. K nehtové modeláži dále využijete gilotinu, vatové tampóny, špachtle na zasouvání kůžičky a speciální čističe na nehty. Nehtová modeláž poskytuje velký prostor pro vaši fantazii. Zdobit nehty můžete pomocí kamínků, nálepek nebo laků. Zdobení laků je velmi jednoduché, speciálně upravené štětečky vám usnadní práci ve zdobení. Existují také techniky zdobení jako např. Airbrush a NailJet. Airbrush je technika zdobení pomocí speciální pistolky. NailJet je „tiskárna“ na nehty.

Jak pečovat o ruce a nehty

Pravidelná a důkladná péče o ruce a nehty je vždy na první pohled viditelná. Pokožka rukou by se měla umývat jemným mýdlem a vlažnou vodou. Ruce by se měly vždy důkladně osušit. Speciální krémy na ruce jsou výborným způsobem jak udržet ruce jemné, k pravidelné péči postačí i krémy obyčejné. Intenzivní kůra na ruce alespoň 1x týdně má na pokožku rukou velmi dobrý vliv. Během domácích prací je vhodné užívat rukavice. Gelové nehty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, ale vyžadují opatrné zacházení. Dávejte pozor na nehty např. během velkého úklidu, v takových chvílích je vždy vhodné použít rukavice s bavlněnou vložkou. Gelové nehty také vyžadují přizpůsobení se určitým činnostem jako např. používání kalkulačky. V zimě se doporučuje nosit teplé rukavice. V sauně mohou nehty pálit, protože se rychle zahřejí na teplotu v místnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20770 (skvela-zabava.cz#9877)


Přidat komentář