Fotorámeček nebo klasické album

Jedinečnost okamžiků zachycujeme na snímkách. Fotíme, jak nám děti rostou, hrají si, dělají první samostatné krůčky aj. Kam pak uložit snímky, aby nezůstaly bez povšimnutí? Pokud si pořídíte fotorámeček, budete je mít stále na očích.

Fotorámečky představují modernější obdobu klasického fotoalba. Ruku na srdce, kdy naposledy jste si prohlíželi fotoalbum? A neleží Vám ještě ve skříni nezařazené vytisknuté fotky? A další pořízené snímky se postupně hromadí na kartě a čekají na zpracování, vytisknutí? Je s tím kupa práce a času. Rozhodnete-li se pro pořízení fotorámečku, pak ušetříte nemálo času.

Výhody fotorámečku

Již výše uvedené řádky prozrazují některé z nemalých výhod fotorámečků. Je jich však mnohem více. Pojďme si některé z nich přiblížit.

Stovky fotek v jednom fotorámečku

Zakoupíte-li si klasický fotorámeček, pak do něj můžete umístit pouze jednu jedinou fotografii. Něco jiného je to v případě digitálního fotorámečku. Záleží na kapacitě karty a rozlišení fotek. Můžete si na jednom digitálním fotorámečku přehrávat hned několik desítek fotek.

Přehrávání fotek ve fotorámečku

Jedním ze zásadních rozdílů mezi klasickým fotoalbem a fotorámečkem je to, že fotorámeček nemusíte odnikud ze skříně vytahovat, abyste se podívali na fotky. Fotorámeček můžete mít na psacím stole a těšit se tak ne jen z jedné, ale hned několika krásných snímků, které jste pořídili.

Možnost prohlížení fotek hned několika jedinci naráz

Když se chcete pochlubit novými fotkami, jaký způsob volíte? Dáváte kolovat postupně jednotlivé fotky, nebo album s již zasunutými fotkami? Ať už je to první, nebo druhý způsob, jen těžko můžete fotky aktuálně komentovat. Kromě toho, jednu fotku může současně prohlížet maximálně tři osoby, které sedí vedle sebe.

U** digitálního fotorámečku** je to však o něčem jiném. Právě promítané fotky totiž může shlédnout naráz celá rodina, či parta kamarádů. Navíc můžete každou okomentovat a říci, při jaké příležitosti vznikla, čím je zajímavá apod.

Možnost prohlížení fotek na výšku i šířku

Digitální fotorámečky také umožňují přehrávání, jak na šířku, tak výšku. Jednou z vychytávek digitálních fotorámečků je pak to, že když rámeček natočíte, ať už ho dáte na výšku, či na šířku, tak se fotky, jejich řešení, automaticky změní. Nestane se tedy, že když bude fotorámeček na výšku, že by fotky, pořízené na šířku, byly oříznuté aj.

Nejen fotky je možné přehrát ve fotorámečku

Moderní digitální fotorámečky se mohou pochlubit tím, že neumožňují přehrávat pouze fotografie. Digitální fotorámečky si poradí i s přehráváním videa, hudby.

Přehrávání fotek nemusí probíhat po celý den

Říkáte si, že Vás takový digitální fotorámeček přijde draho, co se týká spotřeby elektrické energie? Je zcela na Vás, kdy budete mít digitální fotorámeček zapnutý. Někdo využívá fotorámeček de facto jen při návštěvách. Jinému funguje fotorámeček jako taková kulisa. Fotorámečky jsou i stylovým doplňkem v kancelářích.

Uspořádání a vyhledávání fotek v digitálním fotorámečku

Když chcete vyhledat v klasickém fotoalbu některou fotografii, či snímky pořízené z dovolené, musíte prolistovat kolikráte značnou část fotoalba. Je to tak trochu nepraktické, zdlouhavé. Oproti tomu v digitálním fotorámečku si můžete patřičné snímky velmi rychle vyhledat, navíc si je můžete opakovaně seřadit, a to podle Vaší potřeby, přání aj. To ovšem u klasického alba, především u lepící na fotorůžky, již možné není. Jednou jste fotky umístili, a již mají své neměnné místo. Když se pak stane, že jste na jednu, dvě fotky zapomněli. Pak hned nemusí sedět chronologické uspořádání.

Stylové doplňky k digitálním fotorámečkům

Jsou fotorámečky, které zakoupíte samotné. Ale také jsou fotorámečky, které se prodávají společně s moderním, kvalitním obalem. Ten může být látkový, z imitace kůže, nebo přímo kožený.

Fotorámeček jako vhodný dárek

Rádi byste Vaše rodiče, známé překvapili skutečně originálním dárkem? Dárkových košů a dalších dárků již bylo nespočet? Co jim pořídit některý z digitálních fotorámečků? K tomu jim ještě můžete přiložit kartu s nahranými fotkami. Uvidíte, jak budou překvapení, a jakou uděláte radost.

Vybíráme fotorámeček

Obliba fotorámečků stoupá. A tak výrobci digitálních fotorámečků přichází s novými modely. Nabídka je skutečně bohatá. Budete mít z čeho si vybírat. Na co je dobré se při výběru fotorámečku soustředit?

Provedení fotorámečků

Tak, jako u klasických fotorámečků, také u digitálních fotorámečků si můžete zvolit, jaké barvy budete chtít mít rámeček, jak široký apod.

Napájení fotorámečků

Fotorámečky můžete mít napájené ze sítě nebo za pomoci baterie. Záleží na konkrétním modelu a Vašich požadavcích.

Rozlišení displeje u fotorámečků

Na jak velké fotky se chcete dívat? Na trhu je množství digitálních fotorámečků, které jsou odlišné v palcích. Průměrnou velikostí u digitálních fotorámečků je 7 palců. Na trhu jsou digitální fotorámečky, kdy jejich rozlišení displeje je 320x240, 800x480, 480x234, 800x600, 1024x600.

Poměr stran displeje

S rozlišením displeje úzce souvisí také poměr stran digitálního fotorámečku. Můžete se setkat s fotorámečky, u kterých je poměr stran 16:9, 4:3, 16:10. V podstatě i u televizí se setkáte s poměrem stran, které daná televize nabízí.

Možnost nastavit jas, pozorovací úhel

Vždy je třeba něco upravit. U digitálních fotorámečků je bezpochyby výhodou, pokud je možné nastavit jas, pozorovací úhel aj.

Podpora formátů u karet

Při výběru digitálního fotorámečku se určitě také zajímejte, jaké formáty karet fotorámeček podporuje. Některé fotorámečky se mohou pochlubit tím, že můžete použít rozličných karet, jako jsou SDHC, SD, MMC, MS. Pokud budete kupovat digitální fotorámeček jako dárek, tak si nejprve zjistěte, jaký digitální fotoaparát budoucí obdarovaní vlastní. Respektive, jaký typ karet do fotoaparátu vkládají.

Možnost připojení USB

Kromě karet, můžete do některých fotorámečků připojit USB. Tato možnost je velkou výhodou. Můžete si na USB, podle její velikosti, nahrát řadu fotek, které si pak chcete na fotorámečku promítat.

Rádio ukryté ve fotorámečku

Fotorámeček nemusí fungovat „jen“ jako fotorámeček. Některé z nich se mohou pochlubit i tím, že ho můžete využít také jako rádiový přehrávač. Součástí digitálního fotorámečku mohou být i hodiny aj.

Způsob ovládání fotorámečku

Asi se shodneme na tom, že jsme si zvykli poměrně rychle na dálkové ovladače. Díky nim můžeme pohodlně sedět v křesle a přitom si přepínáme, nastavujeme zvuk apod. Také některé digitální fotorámečky disponují dálkovým ovladačem. Nebudete tak muset u fotorámečku klečet a přepínat, nastavovat, zatímco si návštěva prohlíží fotky.

Cenová relace digitálních fotorámečků

Podle výše uvedeného, a nejen dle toho, se odvíjí i samotná cena digitálního fotomáčeku. Můžete si pořídit digitální fotorámeček, u kterého se vejdete do 1 000 Kč. Pak tu jsou i digitální fotorámečky, u kterých se cena vyšplhá i přes 2 000 Kč.

Cena digitálního fotorámečku a klasického alba

Můžete si pak porovnat cenu digitálního fotorámečku s klasickým fotoalbem. Budete-li se pohybovat v nižší cenové relaci, tj. do 1 000 Kč, budete možná překvapeni, že i fotoalba kolem této částky dostanete. Chcete-li kvalitní, vkusné fotoalbum, pak se dostane na obdobnou částku, jako digitální fotorámeček do 1 000 Kč. Do takového fotoalba se však vejde kolem 100 ks snímků. A pak je fotoalbum zaplněné, a víc se do něj prostě nevměstná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20787 (skvela-zabava.cz#10097)


Přidat komentář