Ferrari 599 GTB

Díky uložení motoru v blízkosti středu auta je hmotnost dokonale rozložena mezi přední a zadní nápravu. V kabině je také více prostoru a kufr je o několik litrů větší. Tohle Ferrari je schopno vytáhnout stovku už za čtyři sekundy.

Ferrari 599 GTB

Ferrari opět zdokonalilo své výrobní postupy. Nové Ferrari 599 GTB s celohliníkovou karoserií je opravdu exkluzivní kousek. Má nejvýkonnější sériově vyráběný dvanáctiválec všech dob – 600koňový derivát motoru z Enza, což je o sto koní víc než Maranello. Kompletně hliníková konstrukce je tak lehká, že na jednoho koně připadá pouhých 2,6 kg hmotnosti vozu.

Díky uložení motoru v blízkosti středu auta je hmotnost dokonale rozložena mezi přední a zadní nápravu. V kabině je také více prostoru a kufr je o několik litrů větší. Tohle Ferrari je schopno vytáhnout stovku už za čtyři sekundy. Zákazník si může vybrat manuální nebo poloautomatickou převodovku F1 s pádly pod volantem. 599 GTB má podvozkovou platformu 612 S, zkrácenou o patnáct centimetrů, což znamená, že rozvor by měl být v porovnání s Maranellem o třicet centimetrů delší.

Základní údaje o autíčku

Dvanáctiválec 5999 cm3
620 koní
cca 1620kg
cca 340 km/h
cca 4,0 s

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20759 (skvela-zabava.cz#8693)


Přidat komentář