Fenomén - chytré telefony

Není to zase tak dávno, co řada z nás s nedůvěrou a otázkou v očích hleděla na svůj první mobilní telefon. Velmi rychle jsme si však zvykli, že mobilní telefon je našim neoddělitelným společníkem, když jdeme pryč z domu.

Ke klíčům a dokladům tak přibyla ještě třetí nezbytná „věc“. Věc, která však, v porovnání s klíči a doklady, disponuje celou řadou funkcí a možností. Vrátíme-li se ještě na chvíli o pár let dozadu, pak pro nás bylo u mobilních telefonů například nepochopitelné to, že když jsme dotyčné osobě na mobilní telefon volali, tak hned jedinec věděl, kdo mu volal. Následovaly pak další vychytávky v podobě tzv. skrytého volaného čísla, kdy jsme právě naopak nechtěli, aby dotyčná osoba poznala a vyčetla číslo, ze kterého je voláno.

Technologie jde kupředu mílovými kroky

Elektronika jako taková jde dopředu velmi rychle. To, co bylo třeba před půl rokem naprostou novinku, je za pár měsíců již naprostou samozřejmostí. Nové funkce, vychytávky a možnosti stále přicházejí. Ono je to vcelku logické. Vše se totiž odvíjí nejen od vzrůstajících požadavků samotných nakupujících, ale také od konkurence. A právě konkurence je hybnou pákou všeho, nejen přizpůsobování, zvyšování, či snižování cen. Z konkurence my, jako cíloví zákaznicí, můžeme těžit. Můžeme si totiž vybrat nejen výrobce, prodejce, ale také konkrétní věc. Můžeme jednoduše porovnávat, máme možnost volby.

Podíváme-li se na chytré telefony, tak i v jejich případech se výrobci doslova předhánějí a snaží se nás, potenciální klienty, zaujmout. Co se vlastně ukrývá pod takovým chytrým telefonem? Pojďme se mu podívat „pod kryt“.

Výbava chytrých telefonů

Jakou výbavou se mohou pochlubit některé z mobilních telefonů?

Standardní výbavou mobilních telefonů, dá-li se to tak říci, je kupříkladu slot na paměťové karty či vestavěný fotoaparát. Celá řada mobilních telefonů také umožňuje pracovat s 3G internetem či se připojit k domácí internetové síti, a to díky bezdrátové WiFi.

Jednotlivé telefony se liší nejen tvarem, ale také způsobem ovládání. I když jsou na trhu modely mobilních telefonů, jejichž součástí je klávesnice, ať už ukrytá například v tzv. véčku, nebo pod výsuvným panelem, pozornost uživatelů telefonů se obrací k mobilním přístrojům s velkým dotykovým displejem. Co se týká klávesnice u telefonů, tak kromě mobilních telefonů s numerickými tlačítky, si můžete pořídit telefon s QWERTY klávesnicí, která vychází z klávesnice počítačové.

U chytrých telefonů také nesmí chybět nezbytný operační systém. A co se týká standardního odesílání SMS, MMS zpráv a e-mailů? Chytré telefony dokážou „spolupracovat“ s Vaším počítačem či notebookem. A tak si můžete i z Vašeho telefonu přečíst či poslat emailovou zprávu.

A jak se říká, kdo si hraje, nezlobí, tak fanoušci her si přijdou na své u telefonů, u kterých je zabudovaný herní ovladač. Což ocení například studenti nebo Ti, kteří dojíždějí hromadnou dopravou do školy či do práce. Budou si tak moci zkrátit čas.

Mobilní telefony dříve a nyní

Dříve jsme byli u mobilního telefonu přímo uneseni, když jsme se vydali třeba na druhý konec republiky, a podařilo se nám chytnout signál, tak jsme zavolali našim známým a rodině. A nemuseli jsme kvůli tomu hledat telefonní budku a drobné mince po kapsách.

Doba však pokročila, a tak být neustále dostupným pro druhé, mít možnost si v kterémkoli koutu republiky zavolat, stejně jako vyfotografovat si určitý objekt, či natočit krátkou videosekvenci, přehrát oblíbenou skladbu nebo vyhledat na internetu požadovanou věc, je standardem, který nabízí každý telefon. Kromě těchto funkcí a možností však můžeme od chytrých telefonů očekávat mnohem více. Stačí si jen vybrat ten nejvhodnější a nejlepší model pro nás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20774 (skvela-zabava.cz#10001)


Přidat komentář