Autorizovaný servis vozů Nissan v Ostravě

Automobil to je radost, ale také starost. Pokud chcete, aby vám auto dlouho vydrželo, je potřeba se o něj dobře starat. Dnešní moderní vozy si však již nedokážeme opravit sami, jak tomu bylo u starých škodovek nebo trabantů.

Mnozí zástupci starších generací mají jistě ještě v živé paměti, jak si dřív opravoval každý druhý řidič svůj automobil sám. Není divu – dřívější automobily byly podstatně jednodušší, nikde žádná elektronika nebo počítače. Moderní auta jsou však úplně jiná a tak by se měla svěřovat zásadně do rukou odborníků, jinak se vám může snadno stát, že naděláte více škody než užitku. Výhodou autoservisu je nejen vyšší kvalita a odbornost provedení, ale také záruka na provedené práce.

Autorizovaný servis vozů Nissan – Ostrava

Jste z Ostravy nebo okolí? Dáváte přednost autorizovanému značkovému servisu, kde máte jistotu originálních dílů a kvalifikovaných pracovníků? Pak se se svým vozem vydejte do ostravského autoservisu Nissan Doležal na Hornopolní ulici. Otevřeno mají každý všední den od 8 do 17 hodin.

V autoservisu Nissan vám nabídnou komplexní péči o váš vůz, která zahrnuje mj. garanční a servisní prohlídky, opravy a úpravy elektroinstalace, klempířské a lakýrnické práce – opravy karoserie, pneuservis, výměnu pneumatik, měření a úpravy geometrie podvozku, kontrolu a opravy brzd a tlumičů, servis, čištění a opravy auto-klimatizace, zajištění STK a měření emisí a také služby ručního mytí vozů a čištění interiérů. Více informací naleznete na internetových stránkách www.nissandolezal.cz.

Opravy karosérií

Trpí váš vůz korozí? Anebo jste někde auto tzv. ťukli? Popřípadě se jednalo o větší bouračku a karoserie potřebuje výraznou opravu? Při opravách karosérií se nejčastěji opravují drobná poškození vzniklá většinou při parkování, najetí na obrubník nebo při jiných drobných nehodách vzniklých při nedostatečné opatrnosti či nepozornosti. Další kategorií jsou** opravy** karosérií v místech, kde je narušuje koroze. V obou případech se jedná o spíše drobnější opravy.

Něco zcela jiného jsou však škody na karoserii vzniklé při větších haváriích. V takových případech je kvůli zachování bezpečnosti naprosto nutné, aby i po provedené opravě byly zachovány původní parametry karoserie, které byly nastaveny již z výroby. Jedná se o zachování tuhosti karoserie a jejich deformačních zón. Bez toho by hrozilo, že při příští nehodě se auto zdeformuje mnohem snáze nebo se úplně rozpadne a pasažéři tak budou vystaveni výrazně většímu nebezpečí. Proto, jedná-li se o opravy vozu po výraznější havárii, svěřte práce zásadně prověřeným odborníkům, aby bylo auto bezpečné i pro další provoz a byly zachovány bezpečnostní standardy, které měl vůz před havárií.

Lakování karoserie

Máte na karoserii škrábance? Anebo se vám zdá lak na vašem voze už příliš starý a nehezký? Pak si nechte auto nebo jen poškozenou část karoserie znovu nalakovat. Nově nalakovaný vůz působí dojmem zcela nového auta a vypadá značně lépe.

Pokud chcete nalakovat jen poškozenou část karoserie, je třeba ji demontovat a speciálním postupem připravit na nové lakování. Nejdříve se demontovaná část karoserie vybrousí, následně vyrovná a vytmelí a poté znovu vybrousí. Následuje nanesení plniče, který se dává pod metalízu nebo barvu. Po nanesení barvy se ještě aplikuje ochranný bezbarvý lak. To ale stále ještě není vše – nově nalakovaný díl karoserie je nutno vypálit v lakovací peci a pak ještě nechat vysušit a vytvrdnout. Protože nový lak není ihned tak odolný, potřebuje ještě asi měsíc na dokonalé vytvrdnutí. Během této doby se nedoporučuje jezdit s autem do myčky, nepoužívat leštidla atp.

Při lakování se samozřejmě použije takový odstín, aby nově nalakovaný díl nebyl znát. Čím je však auto starší, tím více bude vidět rozdíl mezi nově lakovaným dílem a zbytkem karoserie, neboť nový díl bude působit svěže, zatímco na zbytku auta bude barva již vybledlejší a bude mít svou patinu.

Je-li potřeba nalakovat celé auto, postup práce je v podstatě stejný, jen se demontují všechny díly karoserie, čímž práce trvá o něco déle.

Údržba a opravy automobilových klimatizací

Máte v autě klimatizaci? Trápí vás zápach, který z ní vychází? Pokud jste zapomněli na nutnost pravidelného čištění auto-klimatizace, nebo cítíte zápach i přes její čištění, znamená to, že se v ní přemnožily nebezpečné mikroorganismy – plísně, bakterie a viry.

V klimatizaci je víceméně stálé a vlhké prostředí, které vyhovuje plísním a mikroorganismům. Bez pravidelného čištění a desinfikování se v klimatizační jednotce mikroorganismy přemnoží do té míry, že začnou vydávat nepříjemný zápach. To však není to nejhorší. Po zapnutí klimatizace se mikroorganismy a spory plísní dostanou do vzduchu v autě a zakrátko je jich plná kabina – vy vše vdechujete, čímž ohrožujete zdraví své a vašich spolucestujících.

Z těchto důvodů je pravidelné čištění a desinfekce klimatizace spojená s její další údržbou naprosto nezbytná. A jak se údržba a čištění provádí?

Plnění klimatizace

Před novým plněním klimatizace se nejdříve odsaje staré chladivo. Klimatizační jednotka se tím zbaví vlhkosti a nečistot. Po provedení testu na zjištění těsnosti systému se doplní olej, který slouží k mazání klima kompresoru.

Čištění a dezinfekce klimatizace

Čištění klimatizace je poměrně jednoduchý a rychlý proces – čistícím a ochranným prostředkem se z výparníku klimatizace odstraní nejhorší nečistoty. Toto čištění by se mělo provádět minimálně několikrát do roka. Avšak pro opravdu kvalitní vyčištění klimatizační jednotky je potřeba provést kompletní dezinfekci klimatizace.

Dezinfekce klimatizace se provádí koncentrovaným roztokem na organické bázi, který je rozprášen do celého klimatizačního systému. Tímto postupem se zahubí a odstraní veškeré plísně, bakterie, mikroorganismy a všechny ostatní nečistoty a zdroje případného zápachu. Účinek roztoku je dlouhodobý, ale samozřejmě nevydrží věčně. Výrobci klimatizací doporučují provádět kompletní dezinfekci klimatizace minimálně jednou za rok, ale v případě potřeby, pokud začne s klimatizace vycházet nepříjemný zápach, i častěji.

Opravy klimatizace

Opravy klimatizací jsou technicky, časově i finančně dosti náročné. Proto se vyplatí jejich pravidelná údržba, čištění a desinfekce – předejde se tím poruchám klimatizace, které jsou v naprosté většině případů způsobeny právě zanedbáním pravidelného plnění klimatizací a nedostatečným čištěním, které má za následek hromadění nečistot v klimatizační soustavě.

Výměna pneumatik na zimní

Právě nyní je doba, kdy je vhodné vyměnit letní pneumatiky za zimní. Za prvé se tím vyhnete často až extrémním návalům před prvním listopadem (od prvního listopadu je ze zákona povinné mít zimní pneumatiky) a za druhé vás nepřekvapí náhlé sněžení nebo mrazíky, které se mohou objevit i v říjnu, letos přišly dokonce již ke konci měsíce září.

Pokud si netroufáte vyměnit pneumatiky sami, nebo se vám do toho nechce, není problém využít služeb pneuservisu. Výměna pneumatik profesionály zabere maximálně pár desítek minut, práce bude provedena precizně a vy se ani neunavíte ani neušpiníte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20803 (skvela-zabava.cz#10135)


Přidat komentář