Audi TT

Největší novinkou u Audi TT jsou speciální tlumiče pérování. Ty jsou naplněné kapalinou, obsahující částice, které pod vlivem elektromagnetického pole mění svojí viskozitu, čímž mění charakteristiku tlumení.

Charakteristika autíčka

Vnější rozměry nového Audi TT jsou: 4178 x 1842 x 1352 mm, což odpovídá mezigeneračnímu nárůstu délky o 137 mm a šířky o 78 mm.

Zavazadlový prostor je až nadprůměrný. V základním uspořádání je možno využít 290 litů a po sklopení sedadel, neuvěřitelných 700 litrů.

Z čeho je vyrobeno auto

Karoserie Audi TT je z 69% vyrobena z hliníku, zbytek je z ocele. Ta je využita převážně na zadní části pro optimální rozložení hmotnosti mezi nápravami.

Co se skrývá pod kapotou

Audi TT má na výběr ze dvou motorů: přeplňovaný dvoulitr a atmosférický šestiválec 3,2 litru.

Zajímavosti autíčka

Největší novinkou u Audi TT jsou speciální tlumiče pérování. Ty jsou naplněné kapalinou, obsahující částice, které pod vlivem elektromagnetického pole mění svojí viskozitu, čímž mění charakteristiku tlumení.

Technické parametry

Motor2,0 TFSI 3,2 V6
Objem motoru 1984 ccm 3189 ccm
Výkon 147 kW 184 kW
Kroutící moment 280 Nm 320 Nm
Max. rychlost 240 km/h 250 km/h
Zrychlení 0-100 km/h 6,6 s 5,9 s
Prům. spotřeba 7,7 l 10,3 l

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20765 (skvela-zabava.cz#8723)


Přidat komentář