Aromaterapie - Praha 4

Jakým způsobem jste zvyklí řešit zdravotní potíže? Když Vás začne bolet hlava, zuby, podbřišek při menstruaci, přepadne Vás nachlazení, co uděláte? Sáhnete po prášku na bolest? Co příště vyzkoušet mnohem přirozenější a příjemnější způsob léčby?

 

Řeč je o** aromaterapii**, se kterou jste se mohli setkat v kosmetickém, či masážním salónu. Aromaterapie je totiž spojená s relaxací, uvolněním a zbavením se nahromaděného stresu. Ovšem aromaterapie má nejen úlohu psychickou. Může Vám pomoci od řady zdravotních problémů.

Představení éterických olejíčků

Pod éterickými olejíčky si můžeme esenciální látky, které se destilují z přírodních silic konkrétní rostliny. V každé lahvičce éterického oleje najdete koncentraci léčivých látek. Není rozhodně výjimkou, že pro zaplnění jedné lahvičky, je zapotřebí ne kilogram, ale stovky kilogramů rostlin.

Koncentrace éterických olejíčků

Řadu přípravků pro domácnost je možné zakoupit v koncentrované formě. Jedná se kupříkladu o prací prášky, aviváže aj. Pro koncentráty obecně platí, že stačí výrazně menší množství. To samé platí u éterických olejíčků. Mohlo by se Vám zdát, že lahvička, která stojí kolem 300 Kč je příliš malá vzhledem k dané sumě. Ovšem éterické olejíčky se používají po kapkách. Je více než nutné, abyste je před použitím zředili. Kupříkladu není možné, abyste do aromalampy nalili plnou mističku éterického olejíčku. Konkrétně do aromalampy stačí dvě, tři kapky. Zbytek mističky tvoří čistá voda.

Účinky éterických olejíčků

Při aromaterapii se využívají éterické olejíčky z jedné léčivky, ale také olejíčky z pečlivě namíchané směsi. Éterické oleje jsou jedinečné v tom, že působí jak na psychické rozpoložení, tak na naší fyzickou stránku. Ostatně proč si kupujeme toaletní vody, parfémy? Proč si vybíráme prací prášek, aviváž způsobem, že čicháme k obalu, víčku? Ač si to možná neuvědomujeme, tak vůně nás hodně ovlivňují. Díky nim se může změnit i naše současné rozpoložení. S éterickými olejíčky tak můžete snadno docílit navození pohody, klidu, harmonie.

Účinky éterických olejíčků v rámci fyzické úrovně

A co se týká působení olejíčků na fyzickou stránku? Éterické olejíčky mohou účinně zlikvidovat řadu choroboplodných zárodků. Je to dáno jejich antiseptickými, antibakteriálními a protiplísňovými účinky. Můžete vybírat z desítek éterických olejů. Každý z nich se může pochlubit specifickým zaměřením na konkrétní „problém“, který nás sužuje.

Éterické olejíčky a léky

U řady léčiv, které si můžeme volně zakoupit v lékárně, nebo nám předepíše ošetřující lékař, se můžeme dočíst o vedlejších účincích. Dokonce i běžné tablety na bolest, skýtají jisté negativní účinky. To však neplatí v případě éterických olejů. U nich máte jistotu, že kromě pomoci od konkrétního problému, nemusíte očekávat negativní vedlejší efekt.

Nemoci mají svoji příčinu v psychické stránce

Možná jste již slyšeli, četli o tom, že drtivá většina nemocí, a to včetně velmi vážných, má svoji příčinu v psychice. Z uvedeného je tedy zřejmé, že éterické olejíčky Vám mohou pomoci nejen v boji s již vzniklou chorobou, ale také ji podchytit v zárodku. Abyste se cítili lépe, stačí opravdu málo. Pořídíte si některou z aromalamp, čajové svíčky a příslušné éterické olejíčky. Ty je možné pořídit ve specializovaných prodejnách, nebo také přes internet.

Důvod stále častějšího onemocnění

Máte pocit, že Vás a Vaše děti stále častěji přemůže nějaká ta viróza? Máte však v okolí jedince, kteří s úspěchem odolají i chřipkové epidemii, zatímco ostatní kolem nich obrazně řečeno odpadají? Tento fakt je dán především tím, jak se stravujete, zvládáte stres, ale obecně, jak silnou máte imunitu. Je celá řada možností, jak posílit imunitu. Cíleně a rychle posílit imunitu, můžete právě díky éterickým olejíčkům.

Důležitost výběru éterických olejíčků

Aromaterapie nabývá na významu. Poptávka po éterických olejíčcích stoupá. Z toho důvodu se také rozšiřuje počet výrobců, kteří olejíčky nabízí. Je však třeba si dávat pozor, zda jsou olejíčky čistě přírodní. Je možné totiž najít olejíčky, kdy jejich součástí jsou rozličné syntetické části a navíc jsou i upravované. Takové olejíčky poznáte nejen podle nápadně nižší ceny oproti konkurenci. Kromě toho, éterické olejíčky se používají doslova po kapkách, díky jejich koncentraci. Mohou Vám tak vydržet měsíce.

Za kvalitními olejíčky stojí kvalitní firma

Určitě je dobré vsadit na renomovaného výrobce. Jen s ním budete mít jistotu, že jsou olejíčky kvalitní. V případě olejíčků se nevyplatí šetřit. Kvalita olejíčků, jejich zpracování se totiž odrazí i v účincích samotných olejíčků.

Forma použití éterických olejíčků

Éterické olejíčky máme bezpochyby spojené s použitím, kdy je nakapeme do mističky aromalampy a přidáme čistou vodu. Éterické olejíčky je však možné také inhalovat, přidat do difuzéru, použít při masáži, do koupele, k potírání bolavého místa aj. Vhodnost konkrétního způsobu využití toho kterého olejíčku, byste se měli dozvědět od výrobce, respektive prodejce olejíčků.

Nabídka éterických olejíčků

Vybrali jste si výrobce, od kterého si zakoupíte olejíčky? Pak však při bližším zjištění, jaký olejíček si vybrat, můžete být doslova ztraceni v jejich široké nabídce. Nemusíte hned kupovat desítky olejíčků. U řady z nich se můžete setkat s obdobným léčivým účinkem. Je dobré se zaměřit vždy na skupinu olejíčků podle toho, co Vás trápí, co od nich očekáváte. Jsou olejíčky, které jsou antiseptické, antibakteriální, působí proti nachlazení, pročišťují vzduch, navozují harmonii, pomohou Vám koncentrovat myšlenky aj. Z dané skupiny si pak můžete vybrat jeden, dva olejíčky.

Éterické olejíčky, na které se můžete zaměřit

Jakým éterickým olejíčkům dát přednost před ostatními? Který olejíček by měl tvořit základ Vaší aroma výbavy? Soustřeďte se na olejíčky, které se mohou pochlubit nejširším možným využitím. Pro období chřipek je dobré si pořídit například eukalyptový a citronový éterický olejíček. Tyto olejíčky jsou skvělé také jako prevence nachlazení. Určitě je dobré si také pořídit tea tree olejíček, citronový olejíček a levandulový olejíček.

Eukalyptový olejíček

Eukalyptový éterický olej oceníte při nemoci dýchacích cest, astmatu, horečce, revma, zánětu močového měchýře, svalových křečích, špatném soustředění. Díky eukalyptovému oleji se Vám bude nejen lépe dýchat, ale také Vám pomůže při kašli, konkrétně vykašlání hlenu. Potřebujete-li se v práci soustředit nad složitým projektem, pak vyzkoušejte eukalyptový olejíček. Také studenti ho ocení, zvláště před zkouškovým obdobím.

Levandulový olejíček

Francii, ale také Chorvatsko máme spojené s omamnou levandulovou vůní. Použijete-li před spaním levandulový olej do aromalampy, difuzéru, či kápnete pár kapek na polštář, může se Vám lépe usínat. Ovšem jen tímto účinkem se může levandulový olejíček pochlubit. Ocení ho ženy během těhotenství, ale také při porodu, kdy jim uleví od porodních bolestí. Levandulový olejíček se také postará o regeneraci spálené pokožky, například od sluníčka. Trápí-li Vás zánětlivá pokožka, pak vyzkoušejte tento olejíček.

Citronový olejíček

Citrónový, stejně jako tea tree olejíček, pročistí vzduch od bakterií a virů. Citronový olejíček se může pochlubit příjemnou, svěží vůní, díky které vpustíte do domu svěžest a jiskřivost. Co se týká využití na úrovni fyzické, tak je citronový olejíček výborný v případě detoxikace, celulitidy, stimulaci lymfatického systému.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20795 (skvela-zabava.cz#10109)


Přidat komentář