Zábavné pobyty

Je možné, že v průběhu života nás můžou přestat bavit obyčejné dovolené, kde polovinu dne ležíme na pláži a opalujeme se. Proto existují tzv. zábavné pobyty, kde je k dispozici spousta zábavných a adrenalinových aktivit.

Zábavný pobyt můžeme charakterizovat jako dovolenou, při které lze zažít plno nezapomenutelných zážitků a aktivit. Tyto pobyty nabízí mnoho středisek a cestovních kanceláří.

Lze si vybrat, co vás jen napadne, pokud máte ovšem dostatek financí.

Aktivity

Zde jsou aktivity, které lze zažít při zábavném pobytu:

Snowboarding

Jedná se o zimní sport, při kterém se používá snowboard. Pro tento sport se jezdí především na hory. Lze se přihlásit do kurzu snowboardingu, nebo pouze sjíždět hornaté kopce. Pro adrenalinové nadšence může být k dispozici sjezd strmé hory, na vrchol se lze dostat pouze vrtulníkem.

Windsurfing

Jde o vodní sport kdy je na prkno dlouhé 2-4 metry připevněna stěžeň s plachtou. Jde o to využít vítr ve svůj prospěch. Windsurf je, nejrychlejší oplachtované plavidlo, rychlostní rekord je přes 90 kilometrů v hodině.

Cyklistika

Kolo je jeden z nejlehčích dopravních prostředků a tak není divu, že ho lidé používají k prozkoumávání turistických lokací, ke kterým se nedá autem dostat, na kole se na místo a zpátky dostanete značně rychlejší než pěší chůzí. Lze také absolvovat závod, ať už na dráze na horském kole, či na BMX kole předvádět triky.

Zorbing

Jedná se o plastovou kouli o průměru 3,2 metru, v ní je upevněna ještě jedna koule aby vznikl tzv. vzduchový vak a nedošlo ke zranění. Dotyčná osoba si vleze do koule a nechá se kutálet z kopce, celou kontrolu má na starosti koule, jelikož při tak velké rychlosti se nelze ani postavit a to nepočítám hrboly na dráze.

Ze zorbingu vznikl aquazorbing, jež je užíván na vodě. Má pouze jednu vrstvu. Do koule si vleze osoba, zapne se zip a nafoukne se vzduchem, který vystačí zhruba na 20 minut, poté se už můžete pouze vznášet na vodě.

Bungee jumping

Jde o adrenalinový sport, při kterém se na člověka připevní elastické lano a druhý konec je připevněn na horní plošině. Po skočení zažijete pár sekundový volný pád k zemi, poté zapůsobí lano a pád zastaví. Jde o extrémní sport, který by neměli podstupovat nemocní nebo handicapovaní lidé.

Horolezectví

Horolezectví je šplhání po stěnách ať už skály nebo pouze umělé stěny v tělocvičně, jde o to se dostat na neprobádaná místa bez použití moderní techniky, ale s použitím své zručnosti a síly. Tento sport je nutné absolvovat s instruktorem nebo se zkušeným horolezcem.

Kitesurfing

Jde o vodní sport, při kterém potřebujete prkno a tažného draka, který je podobný padáku na dlouhém laně. Využíváte síly větru a necháte se táhnout drakem, prknem ovšem můžete korigovat svůj směr.

Na stejném principu je založen sport Landkiting při němž máte prkno podobné skateboardu, ale s mnohem většími koly a je provozován na pevné zemi.

Paragliding

Jedná se o letecký sport, při kterém se využívá padákový kluzák k plachtění. Zkušený pilot může uletět stovky kilometrů a strávit ve vzduchu spoustu hodin, díky znalosti proudění a oteplování vzduchu.

Parašutismus

Jde o letecký sport, ve kterém ve velké výšce se seskočí z letadla a padá volným pádem do úrovně 1 kilometru nad zemí, poté je nutné otevřít padák, pokud by nastal problém, máte čas tento problém vyřešit. Při seskoku padáku samostatně, musíte strávit asi 10 hodin s instruktorem parašutismu, začátečník může skákat pouze připoutaný k instruktorovi.

Sedmimílové boty

Jsou to skákací boty, kterými lze vyskočit do výšky 1,5 m a dosáhnout rychlosti 30 km/h.

Jachting

Tento sport se začal provozovat už od 17. století v Nizozemsku. Používá se k tomu plachetnice o jednom nebo více členech posádky. Provozuje se jak rekreační i jako závodní sport.

Jízda na koni

Provozuje několik středisek a farem. Na koni si lze vyjet jen tak do přírody, nebo lze překonávat překážky na postavené dráze.

Kolektivní sporty

Do této kategorie patří sporty, které jsou provozovány ve více lidech, tím je myšlen: fotbal, hokej, futsal, baseball, basketbal, curling, florbal, hokejbal, lakros a mnoho dalších.

Airsoft

Jedná se o vojenský sport, při kterém se ovšem nevyužívají pravé zbraně, pouze jejich napodobeniny, které mohou střílet plastové kuličky. Airsoftová zbraň je většinou celá plastová, pro fajnšmekry je ale možnost zakoupení celokovové zbraně k nerozeznání od pravé, tato záležitost se ale může hodně prodražit. K dispozici jsou od nejmenších pistolí, samopalů až po těžké kulomety a odstřelovací pušky. Hra se dá hrát ať už jenom pro zábavu, nebo lze provozovat pravé vojenské taktiky.

Paintball

Jde o podobný sport jako je airsoft, provozuje se však na menším bojišti plným překážek. Jde o taktičtější a strategičtější hru než airsoft kdy tým musí spolupracovat. Ke hře se používá pouze jeden druh zbraně, jehož projektily tvoří kuličky naplněné vodou s umělým barvivem. Kuličky při výstřelu letí až 324 km/h, tudíž bez řádné ochrany, ale i s ochranou zásah paintballovou zbraní bolí, to hráče ale od hry neodradí.

Motoristický sport

Na okruhu můžete jezdit i vlastním autem, některé okruhy mají předem vybrané dny, kdy bude otevřen pro veřejnost za příslušnou částku. Lze také navštívit motokárovou dráhu a závodit s motokárou.

Spousta jiných

Na zábavním pobytu lze dělat mnoho jiných sportů: bojové sporty, míčové sporty jako fotbal nebo nohejbal, pálkovací sporty jako jsou tenis nebo squash, rybaření, střelba z luku, tanec, turistika, šerm, vodní sporty jako jsou surfing a vodní polo, bruslení a spousta jiných.

Vodní park

Pokud se vám nechce sportovat, lze navštívit vodní park, ve kterém je spousta atrakcí: tobogány různých tvarů a velikostí, skluzavky, velký bazén, jehož vlny mohou simulovat moře, plavecký bazén, umělou řeku, solárium, saunu. Je to jeden z nejlepších způsobů jak trávit rodinnou dovolenou.

Zábavní park

Další možností jsou zábavní parky. Některé parky jsou laděny do jednoho tématu, např. Legoland, Disneyland a další. Nejvíce zaměřené země na zábavní parky jsou USA a Japonsko, kde jsou také budovány obrovské horské dráhy, na které se jenom při pohledu na ně dělá špatně, jízda na horské dráze je však neocenitelný zážitek. V zábavním parku můžeme najít dále atrakce jako kolotoče různých druhů, vodní dráhy, střelnice, nafukovací skluzavky a hrady, autodrom, strašidelné domy a mnoho dalších

Kultura

Lze vyrazit jen tak za kulturou, jež jsou v podobě památek, slavných míst a muzeí

Salony

Ženy nejspíše ocení kosmetická studia a salony, ve kterých se mohou bez chirurgického zákroku fyzicky zkrášlit. Lze si zajít na pedikúru, manikúru, masáž, solárium, bahenní nebo čokoládová koupel. Dále můžete zajít do kadeřnického salonu, ve kterém vám odborníci poradí co s vlasy, nebo se můžete nechat ostříhat čistě podle vašeho přání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20733 (skvela-zabava.cz#9855)


Přidat komentář