Wellness pobyty

Dnešní doba má na člověka vysoké nároky. Každý den musíme vyřídit milion maličkostí a většina z nás je permanentně ve stresu. Každý ovšem potřebuje občas vypnout a relaxovat. A ideální příležitostí jak načerpat novou energii může být wellness pobyt.

Co znamená wellness?

Termín** wellness** pochází z anglického** well-being**, což doslova znamená cítit se dobře, být v pohodě. Wellness označuje životní styl, který je zaměřen na celkovou péči o člověka. Na rozdíl od fitness se nezabývá pouze tělem, ale také psychikou člověka. Cílem wellness je být celkově v pohodě, vyrovnaný a v dobré fyzické i psychické kondici.

Wellness jako životní styl

Wellness jako životní styl má kořeny ve Spojených státech amerických a je reakcí na přibývající civilizační choroby, stres a nezdravý způsob života. Hlavním cílem wellness je najít životní rovnováhu tak, aby jste se cítili dobře po všech stránkách.

Wellness jako životní styl spojuje několik částí v jeden celek a zahrnuje zejména:

 • Pozitivní přístup k životu
 • Pravidelnou péči o svou fyzickou kondici
 • Dodržování zásad správné výživy
 • Udržení optimální tělesné hmotnosti
 • Péči o svůj zevnějšek
 • Pravidelnou relaxaci
 • Snahu eliminovat stres a psychickou zátěž

V dnešní uspěchané době je všeobecně ve světě vyzdvihován kult mládí a vitality. Právě dodržování** wellness životního stylu** je jedním ze způsobů, jak aktivně bojovat se známkami únavy, stresu a hlavně stárnutí.

Možná vás předchozí řádky donutili k úvahám, že byste měli se sebou také začít něco dělat. Pokud jste se právě rozhodli, že byste si chtěli udržet svěžest a mládí nebo jen potřebujete vypnout a odpočinout si od rodiny a každodenních starostí, můžete zkusit** wellness pobyt.**

Wellness pobyty

Wellness pobyt je několikadenní pobyt, po jehož absolvování se bude zaručeně cítit mladší a zdravější. Na internetu najdete širokou nabídku wellness pobytů a vybrat si můžete přesně to, co bude nejlépe odpovídat vašim představám o příjemně stráveném víkendu. Wellness pobyty zpravidla nabízí wellness centra, lázeňská centra nebo hotely. Wellness pobyty jsou zpravidla sestaveny tak, aby se relaxace střídala s aktivním pohybem a lehkou fyzickou zátěží.

Veškeré wellness pobyty zahrnují zpravidla ubytování, stravu a několik různých aktivit a procedur. Na wellness víkendu si můžete užít téměř vše, co jste chtěli zkusit, ale v každodenním shonu na to nemáte dost času a prostoru.  Během pobytu se můžete třeba naučit hrát tenis, golf nebo vyzkoušet moderní nordic walking. Nebo si můžete zajít třeba na spinning nebo se naučit tancovat salsu. Potom, co se příjemně unavíte pohybem, si můžete odpočinout ve vířivce, na masáži nebo se třeba ohřát v sauně.

Vše závisí pouze na tom, jaký wellness pobyt si vyberete.

 • Wellness pobyty bývají rozděleny:
 • Wellness pobyty pro ženy
 • Wellness pobyty pro muže
 • Wellness pobyty pro rodiny s dětmi
 • Pobyty pro seniory
 • Pobyty pro manažery a osoby psychicky pracující
 • Romantické wellness pobyty pro zamilované páry
 • Silvestrovské pobyty
 • Aktivní wellness pobyty
 • Relaxační wellness pobyty

Wellness pobyty pro ženy

Tyto pobyty jsou určeny ženám, které se zajímají o módu, novinky v kosmetice a není jim lhostejný jejich vzhled. Wellness pobyt bude ideální volbou, pokud chcete na pár dní utéct od rodiny a užít si příjemně strávené chvíle třeba s kamarádkou. Tým odoborníků, kteří vám budou během vašeho welnness pobytu k dispozici se postará, abyste se zpět k dětem a manželovi vracela jako vyměněná.

Kromě klasických procedur jako jsou například masáže, bývá ve wellness balíčcích pro ženy zahrnuta také návštěva kosmetičky, manikérky nebo třeba kadeřnice.  Během svého wellness pobytu se také můžete alespoň částečně poprat například s celulitidou.

Wellness pobyty pro muže

Také pánové potřebují občas vypnout a alespoň na chvilku jen tak relaxovat. Wellness pobyty pro muže jsou kombinací sportovních aktivit s dostatkem prostoru pro relaxaci. Balíčky pro muže jsou často vyhledávanou zábavou party kamarádů. Přes den se pánové věnují naplánovaným procedurám a po dobré večeři se mohou pobavit například hraním společenských her nebo posezením v hotelovém baru.

V balíčcích určených pro muže bývají často zahrnuty třeba hodiny golfu, lekce kulečníku nebo návštěva fitness centra, po které mohou pánové vyzkoušet třeba pivní lázně nebo masáže lávovými kameny.

Wellness pobyty pro rodiny s dětmi

Pokud se vám od rodiny nechce a víte, že by vám bez vašich nejbližších bylo smutno, můžete na wellness pobyt vyrazit všichni společně. Součástí balíčků, které jsou určeny rodinám s dětmi bývají animační programy, které vaše děti skvěle zabaví, zatím co vy si bude užívat některé ze služeb wellness centra.

Na wellness pobytu pro rodiny s dětmi se můžete všichni společně vyřádit třeba aqvaparku nebo si užít jízdu na koních. Stejně jako dospělí, mohou si i děti užít třeba medové masáže.

Pobyty pro starší a pokročilé

Také dříve narození si potřebují občas odpočinout a nechat se pár dní jen tak hýčkat.** Wellness pobyty pro seniory** jsou sestavovány tak, aby odpovídali potřebám starších osob. Zpravidla zahrnují léčebné procedury a pohybové aktivity s ohledem na zdravotní stav osob. V některých wellness centrech začíná pobyt pro seniory návštěvou lékaře nebo jiného odborného pracovníka, který klientovi sestaví program právě tak, aby co nejlépe vyhovoval jeho potřebám. Wellness pobyty pro seniory se velmi často konají v lázních nebo horských rekreačních centrech.

Pobyty pro manažery

Manažeři a lidé s velkou zodpovědností bývají často psychicky vyčerpáni a neustálý tlak a stres představuje velké riziko pro jejich zdraví. Proto bývá zejména lidem ve vedoucích pozicích doporučováno, aby alespoň dvakrát ročně absolvovala několikadenní wellness pobyt. Pobyty pro manažery jsou sestaveny tak, aby tito lidé mohli na pár dní vypnout a zcela se odpoutat od pracovních povinností. Kromě rozličných sportovních aktivit a relaxačních procedur tyto pobyty zahrnují ubytování v luxusních hotelích.

Romantické pobyty pro zamilované páry

Třeba se právě chystáte oslavit další výročí svatby a přemýšlíte, jak si oslavu zpestřit. Řešením, jak s partnerem prožít něco nového a utéct na chvilku z partnerského stereotypu může být pobyt pro dvojice. Běžnou součástí těchto balíčků bývá například romantická večeře při svíčkách, projížďka kočárem s koňmi nebo privátní návštěva sauny nebo vířivky.

Aktivní wellness pobyty

Aktivní wellness pobyty bývají určeny lidem, kteří milují aktivní pohyb a adrenalinové zážitky. Na takto sestaveném pobytu si můžete třeba zaskákat na skákacích botách, projet se na čtyřkolce nebo třeba vyzkoušet zorbing.

Relaxační wellness pobyty

Pokud máte naopak pocit, že se během všedních dnů nalítáte víc než dost a chcete si jen odpočinout a nechat se obletovat druhými, můžete sáhnout po relaxačním wellness pobytu. Na relaxačních wellnes pobytech patří mezi vyhledávané procedury pobyt v sauně, solné jeskyni a různé typy masáží, například baňkování, medová nebo lávová masáž.

Silvestrovské pobyty

Pokud neholdujete všeobecnému veselí a bujarým** silvestrovským oslavám** můžete příchod nového roku oslavit v některém z wellness center.  Na tomto pobytu bude o vás postaráno ve všech směrech a navíc vám odpadnou starostí s přípravou slavnostního občerstvení a zábavného programu.

Je vidět, že nabídka welness pobytů je opravdu široká a každý má možnost si vybrat přesně to, co vyhovuje jeho povaze. Zkuste si tedy i vy na pár dní udělat volno a získejte novou energii v některém z wellness center.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20724 (skvela-zabava.cz#9841)


Přidat komentář