Tip na nezapomenutelný dětský den

Každý chce určitě pro své dítě to nejlepší. Kdo by také nechtěl? Pro děti existuje spousta věcí jak strávit krásně čas. A nemusí to být díky dnešní technologii, ale díky zábavě s rodinou.

Bohužel v dnešní době je spousta dětí upjatých na počítače, notebooky, atd. Ale nesmíme zapomínat, že jsou i takové děti, které stráví rády čas i mimo dnešní elektronické vymoženosti.

Za zábavou pryč

Jedna z možností, jak si užít čas je návštěva zábavního parku Legoland, který se nachází v Německu. V Legolandu se nachází spousta atrakcí. Také je zde většina věcí postavena právě z lega. Různé podobizny známých osobností, spousta zvířat, různé postavičky, hrady. Nachází se tam několik horských drah, nebo celá vesnička postavena z několika milionů kostiček lega. Také se můžete projet džípem po určité trase nebo si udělat projížďku po vodní dráze, která vede skrz „džungli“, ve které můžete vidět několik zvířat. Ale to není určitě všechno, najdou se určitě další atrakce, hrady, různé prolézačky, atd.

Zábava s rodinou

Určitě se dá udělat nezapomenutelný den i jinak… A to, když stráví tento den celá rodina pohromadě. Tento den si bude dítě určitě pamatovat po celý život. Když se ráno probudí a je celá rodina doma. Všichni se sejdou u snídaně, krásně si popovídají, nikdo se nehádá, každému je krásně, zasmějí se spolu. Poté si zahrají něco v rodinném kruhu. Před obědem si udělají výlet někam do přírody, oběd si vezmou s sebou a udělají si krásný piknik v přírodě, v zeleném parku, na louce. Poté si spolu mohou zajít např. na prohlídku do ZOO, kam určitě každé dítě rádo chodí. Kde je spousta krásných a zajímavých zvířat, možnost projížďky vláčkem a lanovkou, možnost zakoupení různého občerstvení, suvenýrů a  zmrzliny, kterou si každé dítě určitě rádo dá. Večer lze zakončit několika způsoby, buď zajet za příbuznými, kamarády, nebo pozvat známé k sobě, na grilování, udělat si posezení venku na zahradě, kde si děti mají možnost spolu hrát. Připravit si pro děti na večer nějakou zábavu formou venkovních her. Nebo strávit večer jen v rodinném kruhu v klidu doma, kdy si připraví chutnou večeři, u které si poví, jak se jim dnešní den líbil, poté si pustí nějaký film, který se všem bude zamlouvat. Potom se posadí jeden vedle druhého na gauč, drží se okolo ramen a je jim spolu nezapomenutelně krásně. Řekl bych, že na tento den si dítě bude pamatovat po celý život a nikdy na něj nezapomene. Protože ví, že má milující rodiče, které pro něj udělají z lásky prakticky cokoliv.

Od rodičů pro děti

Také je možnost jak si připravit krásný den pro děti formou her a různých úkolů. Domluví se třeba dvě, tři, čtyři rodiny, které se znají, mají spolu dobré vztahy a baví je trávit čas společně, že spolu připraví pro své děti herní den. Mohou spolu o víkendu nebo v týdnu, když jim to práce dovolí jet někam do přírody, na vesnici, na chatu, atd. Mohou si připravit pár her, které jsou záživné a rozmanité. Například si můžou vybrat hru hned z rána formou ranní rozcvičky, když se bude každému ráno chtít vstávat. Po snídani je možnost si zahrát další hry: přetahovaná, kde je potřeba delší lano cca 4-5 m. Kde může být celá rodina pohromadě a rodiny se můžou přetahovat mezi s sebou, nebo jen děti, záleží na tom, jak se domluví. Také hra na špióny je pro děti velmi zábavná a zajímavá, jde o to, že rodiče vymezí kruh, čtverec o velikosti pár metrů (2x2, 3x3) a položí do něj určitý počet věcí (10, 20). Dětem musejí říci kolik věcí se tam nachází a úkolem dětí bude zjistit a zapsat na papír všechny tyto věci. Děti se musejí převlékat, maskovat, aby nebyly poznat. Úkolem rodičů bude pobíhat okolo tajných věcí a poznávat děti. Když někdo pozná o jaké dítě se jedná, vysloví jeho jméno a pokud rodič uhodl správně, dítě se musí jít převléknout nebo jinak zamaskovat, poté může dále pokračovat ve hře. Je na rodičích jak dlouhou herní dobu si určí. Další hra, kterou si mohou během dne zahrát je maratonský běh, v němž jde o rychlost a správnost. Hru mohou připravit rodiče nebo jen jedna určitá osoba, jde o to, zda bude chtít soutěžit celá rodina nebo jen děti. V blízkém okolí kde je rodina ubytovaná nebo utábořena si vyznačí pomocí fáborků delší trasu, pokud možno přírodou, kde se bude nacházet několik stanovišť.

Na jednotlivých stanovištích můžou být umístěny určité úkoly. Například zpráva v morseovce, pokud ji děti a rodiče ovládají, pokud ne mohou morseovku nahradit číslicemi, kde každé číslo přestavuje písmeno v abecedě. Na dalších stanovištích mohou umístit úkol najít živého brouka a přinést ho ve sklenici do cíle a poté ho, ale zpět pustit do přírody. Nebo nasbírat kelímek lesního ovoce, najít největší list, najít nejkulatější kámen, najít ptačí pírko… Na každém stanovišti může také být také napsáno slovo, který si soutěžící budou muset zapamatovat a na konci přednést, krátkou větu, kterou tvoří tyto slova. Na další stanovišti může být střelba ze vzduchovky, pokud je mají rodiče možnost sehnat. A jako poslední stanoviště může být hledání pokladu, který může obsahovat sladkou odměnu pro děti. Poklad může být někdy poblíž stanoviště zakopán, nebo ukryt v nějakém křoví. Na stanovišti by také mohla být nakreslená mapa, která by děti k pokladu dovedla. O výherci by měla rozhodovat jak správnost splněných úkolů, tak i rychlost, za kterou se dostali ze startu do cíle. ale nesmíme zapomenout, že kdo najde poklad a má všechny úkoly dobře splněné, tak už je vítěz. Pokud jsou rodiny ubytovány nebo utábořeny poblíž vody, mohou si zvolit i nějaké vodní hry pro děti. Lovení rybiček, které jsou vyrobeny v polystyrénu nebo z něčeho jiného co se nepotopí. Prut(y) vyrobí z klacíků a háček z nějakého drátku, který se ohne a naváže pomocí provázku ke klacíku. Také je možno uskutečnit závody v plavání, potápění, závody v lodičkách, nebo vyrobených lodiček ze dřeva, papíru..

Myslím, že každá z těchto denních aktivit je pro děti velmi zajímavá a že každé dítě je za každou pozornost svých rodičů vděčné a rádo. A když si rodiče udělají takto na své děti čas, tak to určitě nezůstane jen tak a děti si tyto dny zapamatují na celý život a budou na ně stále vzpomínat s úsměvem na tváři.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20732 (skvela-zabava.cz#9853)


Přidat komentář