Superman znovu nascéně

A tak Superman a Clark Kent v jedné osobě mezi zachraňováním letadla na baseballovém hřišti, hašením vybuchnutého plynu a likvidováním lupičů v bance hloubá o svém osobním životě a nemůže najít tu správnou cestu.

Svět žádá pomoc

Opravdu nezávidím současným filmovým tvůrcům jejich situaci. Divák je zmlsaný, témata docházejí (pokud již úplně nedošla), zápletky jsou buď okoukané a průhledné jako voda nebo naopak tak složité, že ani autor zřejmě není schopen říct, co chtěl sdělit a překvapivá a nečekaná vyvrcholení filmů už začínají být stejně klišovitá jako předchozí happy endy.

A do této situace se vrací Superman, komiksový hrdina, jehož sláva začala už před mnoha lety. Musíme se ptát společně s Lois Laneovou - potřebuje svět (v tomto případě filmový) Supermana?

Neohrožený chlapík znovu na scéně

Vy, kteří máte v oblibě starší filmy neohroženého chlapíka s pláštěnkou, se určitě ptáte, o čem nejnovější verze je. Ano, je o zachraňování světa, o několika milionech nalítaných kilometrů a zničení a zesměšnění padoucha Lexe Luthora.

Ale především je hlavně o tom, jak si Superman (Brandon Routh) dokáže poradit s tou pauzou, kterou trávil na své zničené planetě Kryton. Jeho velká láska Lois (Kate Bosworth) už totiž má přítele a syna a odmítá se byť jen myšlenkou vrátit k muži s velkým S na prsou (samozřejmě myšlenky jsou potvory těkavé a mnohdy nezvladatelné).

Superman a Clark Kent

A tak Superman a Clark Kent v jedné osobě mezi zachraňováním letadla na baseballovém hřišti, hašením vybuchnutého plynu a likvidováním lupičů v bance hloubá o svém osobním životě a nemůže najít tu správnou cestu.

Bez padouchů film ani rána

Potřebuje! Protože pak by z celé podívané zůstal jenom nějaký psychologický útržek. A když toho zločince dostane do rukou jako v případě Lexe Luthora Kevin Spacey, je o zážitek postaráno. Ne nadarmo se tvrdí, že hrát klaďase je nuda, padouši mají daleko větší šíři svých vlastností a daleko lépe se dá vyhrát s jejich charakterem.

Spacey působí jako univerzitní profesor ve výslužbě, jeho etudy působí na jedné straně zábavně, ale ve vteřině se sebe umí udělat chladné monstrum a to nemusí téměř nic říkat, stačí pouze sledovat jeho tvář.

Co tedy k dalším dobrodružstvím Supermana dodat?

Nová verze nakonec působí obstojně, pokud nečekáté akční dostihy a šokující zvraty. Herci vymáčkli ze svých postav, co se dalo, aniž by sklouzávali k nějakému patosu, k čemuž by některé sekvence mohly vybízet. Některé lítací scény by mohly být opravdu kratší (snad nás nečeká ještě nějaký čtyřhodinový director´s cut).

A Kevin Spacey a vlna z vlasů nad Supermanovým čelem jsou jednoduše excelentní a nezničitelní, ať už projdou ohněm nebo vodou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20718 (skvela-zabava.cz#8283)


Přidat komentář