Strážce

Dalším neohroženým, který se vrací do velkého světa politických a špionážních her, je Michael Douglas. Strážce měl vycházet z úspěšného televizního seriálu 24 hodin. Tenhle záměr se rozhodně nepodařilo dodržet.

Pokaždé vítězní a nezlomení hrdinové

Hleděli jsme na ně vždycky s určitou úctou, ale i ironickým úšklebkem v koutku úst. Sylvestr Stalone, Arnold Schwarzenegger, Steven Seagal, Dolph Lundgren, Jean-Claude van Damme, Harrison Ford a další hrdinové filmů z osmdesátých a devadesátých let. Vždy různě potrhaní, více či méně zkrvavení, ale pokaždé vítězní a nezlomení. A nyní, když filmový průmysl hledá témata, kterými by vytrhl zmlsaného diváka z jeho sesle, se tito pánové snaží o návrat či alespoň důstojné rozloučení se žánrem.

Klasická ukázka thrilleru

Dalším neohroženým, který se vrací do velkého světa politických a špionážních her, je Michael Douglas. Strážce měl vycházet z úspěšného televizního seriálu 24 hodin. Tenhle záměr se rozhodně nepodařilo dodržet, i když ve filmu hraje i Kiefer Sutherland, takto představitel Jacka Bauera z uvedeného seriálu.

Strážce je totiž naprosto klasickou ukázkou thrillerů, které se točily před několika lety. A to je po scénaristické stránce téměř nadlidský úkol, aby takovýto snímek dostal nějaký neočekávaný impuls.

Špičkový člen ochranky Bílého domu

Nemá smysl se moc zmiňovat o ději Strážce. Stačí, když napovím, že Michael Douglas zde představuje naprosto špičkového člena ochranky Bílého domu Petera Garrisona, který má dokonce na svědomí záchranu nejvyššího muže USA.

Garrison se (samozřejmě) zaplete do podivuhodného případu, který na počátku vypadal jako pouhá pomoc kolegovi. Poté už po něm jdou prakticky všichni. Má cenu pokračovat?

  • Přes výše řečené je však Strážce stále ještě docela vyvedený film,

    který vás určitě pobaví, ale jeho jistotou je pravidelné opakování o pátečních a sobotních
    večerech tak za dva tři roky. Ještěže ten Douglas aspoň dokáže stárnout důstojně, ale další podobná role už by mohla být opravdu do očí bijící recyklací.

    Michael Douglas je znám svou nekončící chutí na sex! Jak jste na tom vy?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20719 (skvela-zabava.cz#8290)


Přidat komentář