Počítače a herní konzole

Dnešní doba je dobou elektroniky a velká většina lidí, rodin má v domácnosti počítač nebo nějakou herní konzoli, ať už je to kvůli práci, škole nebo zábavě. Dnes je spousta druhů počítačů.

Především v dnešní době už však není skoro možné se bez těchto** moderních počítačů** obejít, jelikož je postupně vše tak zmodernizováno, že se všude objevují počítačem ovládané přístroje.

Počítače - vývoj

Jejich** vývoj** sahá poměrné hodně zpět, až k 30. letem 20. století. Jednalo se o jednoduché přístroje, které zajišťovaly především různé výpočty. Ovšem dosahovaly takové velikosti, že by se nám jen stěží vešli do jedné velké místnosti. Naproti tomu v dnešní době jsou počítače mnohem menší a výkonnější než dříve. Používají se dnes na spoustu a spoustu věcí. Používají se ve výrobě automobilů a dalších výrobků. Bohužel se stává, že počítače nahrazují postupně lidi v práci. Dále jsou počítače používány policií, pro zjišťování například otisků prstů, databázi zločinců atd. Používají je školáci a studenti, pro různé počty, zjišťování informací na internetu, stahování referátů a dalších dat z internetu, psaní různých prací. Ale nesmíme také zapomenout, že dnes spousta lidí na počítači hraje různé hry. Není na škodu se občas u nějaké hry odreagovat, ale nesmí se to zas přehánět.

Z čeho se skládá počítač?

Počítač se skládá z bedny, ve které jsou uloženy další potřebné části počítače, jako je: procesor, RAM paměť, grafická karta, zvuková karta, základní deska, na které je většina komponentů, CD-ROM a DVD-ROM, nyní již i** Blu-ray přehrávač**. Ceny počítačů se pohybují v širokém cenovém rozpětí. Jde o to, kdo chce mít výkonný počítač, musí dát více peněz.

K dnešním počítačům lze připojit velké množství hardwaru - dalšího zařízení: tiskárny, skenery, kopírky, různé usb rozbočovače, reproduktory, bezdrátové či drátové klávesnice a myši, joysticky, volanty, kniply, televize, obrazovky, a další velká spousta zařízení.

Notebooky

Notebook má hodně společného s počítačem. Je menší a skladnější, bere se mnohem lépe na cesty. Na** výkonnosti notebook** proti počítači neztrácí. Ale když si budete chtít** pořídit notebook** stejně výkonný jako počítač, zaplatíte o několik tisíc navíc. S notebookem si může člověk krásně zalézt večer do postele a surfovat po internetu nebo koukat na filmy. Ale měli bychom si pořídit pod notebook nějakou pevnou podložku, která zamezí tomu, aby se nám notebook přehříval. S baterií v notebooku musíme také opatrně, neboť se nám může velmi rychle zničit. Když** pracujeme s notebookem** a máme ho v elektřině, je vhodné mít baterii vyndanou, aby se nám zbytečně neničila.

Výhoda notebooků je v tom, že většině obchodních domů je wifi - bezdrátový internet. Tak že si můžeme i během nákupů najít potřebné informace. U notebooku se občas stanou potíže s problikávající obrazovkou, většinou u LED obrazovek. U toho problému je lepší ihned notebook reklamovat, nebo dát do opravny. Dětem do školy je lepší než klasické notebooky pořídit mini notebook, který je lehčí a mnohem menší. Není tak výkonný jako normální notebook, ale do školy pro psaní poznámek a zpracovaní různých prezentací rozhodně stačí.

Herní konzole

Druhy:

Playstation 3 a XBOX 360

Herní konzole jsou, jak už nám sám název napovídá, především ke hraní her. Herní konzole sahají také do minulosti, jestli si pamatujete videohry - byly to malé krabičky, do kterých se dávali malé kazetky s hrami. Nebo playstation 1, které má ještě někdo určitě doma. Poté následovali playstation 2, které byly zas o něco výkonnější než předešlé. A nyní se prodávají playstation 3 (PS3), které podporují next- gen grafiku. Playstation 3 patří mezi nejlepší konzole současnosti spolu s XBOX 360. XBOX 360 je hlavní konkurent Playstationu 3, vyniká také next-gen grafikou, příipojením k internetu a dalšímu aplikacemi jako PS3. Těžko říci, která konzole je lepší. XBOX 360 má výhodu Kinectu, který slouží pro zachycení pohybu. Je vynikají pro pohybové hry a přesně snímá pohyby. Je kvalitnější než kamera u playstationů 3. Playstation 3 vyniká nádhernou grafikou her. Ovšem jde o poměrně finančně náročnou zábavu. Playstation 3 stojí kolem 8000,- a nové hry kolem 1300,-. Ale kdo peníze investuje, určitě nelituje.

Playstation 3 - operační systém

Playstation 3 ale nevyniká jen** hraním her**, je možnost si do playstationu 3 nahrát** operační (Linux) systém** jako do počítače. Různé programy pro chat, sledování televizních stanic (AXN, ANIMAX).  Vycházejí neustálé aktualizace k zvýšení kvality hraní her, k dispozici je internetový, prohlížeč a obchod PlaystationStore. K Playstationům 3 je možno zakoupit kameru, která slouží pro focení, nahrávání videí a** hraní pohybových her**. Pohybové hry jsou novinkou, která je určitě vhodná pro děti i dospělé. Člověk nemusí neustále u her sedět, ale konečně má u her i pohyb, což je určitě dobré pro zdraví. Hry jsou na Blu-ray discích, které není tak lehké poškrábat, jako obyčejné DVD či CD.** Playstation 3** přehrává DVD filmy, Blu-ray disky, formáty AVI,MP3 a spoustu dalších formátů. Má jedinečné bezdrátové ovladače, které mají funkci snímání pohybu. Během některé hry stačí ovladač naklánět ze strany na stranu a nemusíme používat šipky a analog.

PSP - Playstation Portable

PSP - Playstation Portable je herní konzole do ruky. Funkce má hodně podobné jako PS3. Má spostu možností: připojení na internet, nasazení kamery, obchod přes internet. Slouží především ke hraní her. Jeho cena se pohybuje kolem 4000,-. U nového PS Vita je cena kolem 6000,-. PSP lze propojit také s PS3. Předností je propojení PSP během hraní mezi  sebou, umožní to hraní her společně na dvou a více PSP.

Nintendo a Nintendo 3DS

Nintendo je také herní konzole do ruky. Má dvě obrazovky, fotoaparát, dotykovou obrazovku. Hry se ukládají na paměťovou kartu. Nintendo 3DS má obraz her ve 3D, ke kterému nepotřebujeme 3D brýle.

Počítače a konzole k užitku

V dnešní době jsou počítače velmi rozšířené a do budoucna budou ještě více. Je možné, že nakonec ve všem co známe, bude nějaký ten počítačový čip.  Někteří lidé zavrhují počítače, ale nesmíme zapomínat, že mají i své kladné stránky, pomáhají vědcům, zajišťují naše bezpečí, pomáhají ve zdravotnictví, bez nich by nebyly možné některé operace. Proto nesmíme zapomínat, že nám počítače také pomáhají a však ne tím, že u nich prosedíme celé dny hraním her a koukáním na filmy.

Herní konzole mají na trhu velké zastoupení a je jich obrovské množství. A když vznikne jedna, už se pracuje na další, vylepšené, hezčí, kvalitnější. V tomto průmyslu jde vše hodně dopředu. Počítače, notebooky a herní konzole velice rychle zastarávají. A člověk by musel být hodně bohatý, aby si mohl dovolit stále kupovat nové a nové věci. Je na každém pro co se rozhodne, vše má něco do sebe. Ať je to počítač, notebook, herní konzole, záleží na vkusu každého z nás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20749 (skvela-zabava.cz#10079)


Přidat komentář