Ohnivá zábava

Stalo se vám, že jste navštívili narozeninovou oslavu a ta byla bez špetky nápadu a nutila vás stále znuděně zívat? Řekli jste si, že taková vaše narozeninová oslava rozhodně nebude? V tom případě pro vás máme tip.

Nejedná se jen o tip určený pro oslavy narozenin, ale můžete jej využít také na firemním večírku, rozlučce se svobodou (pokud netoužíte po klasice se striptéry), na party s přáteli, zásnubním večírku, silvestrovské party apod. Možností je opravdu spoustu, záleží jen na vás. Řeč je o ohnivých show, které jsou nejčastěji k vidění např. na oslavách dne města nebo na festivalech. Jako ohnivá show se nám nabízí například ohňostroj, fakírské plivání ohně či ohnivá show za barem. Stačí si jen vybrat.

Nač sledovat tyto akce jen ojediněle na veřejných prostranstvích? Můžete si je objednat také pro soukromou potřebu, např. u vás na zahradě.

Fire show

Ohnivá show neboli** fire show** je především o prožitku. Zažijete nejen jedinečný vizuální zážitek, ale také zážitek emocionální. Firmy, které se na zařizování ohnivých show zaměřují, zaměstnávají ty nejtalentovanější umělce, mezi něž patří především tanečníci, ale také bojovníci, jež předvádí bojové chvaty a manipulují s hořícími zbraněmi. Ohnivá show je spojením dokonalého pohybu, který ladí s originální hudbou, jež se nám vryje do paměti. Ohnivé kreace celé atmosféře dominují. Umělci používají při svých show plamenomety, které mohou šlehat oheň až do výšek šesti metrů. Nejčastěji můžete vidět** žongléry a fakíry, kteří plivou oheň**.

Plivání ohně

Plivání ohně je skutečně nebezpečnou záležitostí. Umělec, který plivání ohně provozuje, musí být maximálně trénovaný a klidný. U tohoto druhu zábavy není na místě nejistota. Ta by mohla umělce stát život. Zkušený „plivač ohně“ nikdy nepoužívá ke svému vystoupení benzín. Jako nejideálnější se jeví univerzální podpalovač či lampový olej. Existují kurzy, kde se zájemci o tento druh umění učí plivání ohně provozovat. A nejen to. Učí se zde například také žonglování s poi.

Poi

Co to vlastně** poi** je? V překladu znamená slovo poi míč a jedná se o** formu žonglování**. Míče jsou připevněny na provázcích, se kterými se točí a umělec s nimi vytváří kruhy. Nejvíce vynikne tento styl zábavy v noci. Pro noční žonglování můžeme využít buď poi světelné, které jsou opatřeny baterií a led diodou. Světlo, které z nich poté bude vyzařovat, nemusí být jen žluté či bílé, ale může vytvářet také barevné efekty. Stejně tak nemusí jen jednoduše svítit, ale může blikat, ať už v krátkých či delších intervalech. My se však zaměříme na poi ohnivé. Jsou vyrobeny z nehořlavého materiálu a ten se před samotným vystoupením namočí do hořlaviny. Jakmile začne umělec s hořícími poi kroužit, jedná se o nevšední a dech beroucí podívanou. Umělec, kroužící s ohnivým poi, by měl mít oblečení z bavlny. Bavlna je odolnější při styku s ohněm.

Ohňostroje

Ohňostroje se řadí mezi zábavu, jejíž historie sahá dále, než si myslíme.** Kořeny ohňostroje** najdeme v Číně, kde se vyráběly také kolem roku 220 p.n.l. první petardy. Odkloníme se však o Číny a zaměříme se na Čechy. Zábava v podobě ohňostrojů se v Čechách provozovala v největší míře za vlády Rudolfa II. Habsburského. Mnoho z nás to pravděpodobně nepřekvapí, protože Rudolf II. byl pověstný svou zálibou v alchymii a celkově ve vědě. Ohňostroj v té době patřil k oblíbeným zábavám šlechty. V té době se skutečně jednalo o něco nevídaného. Pro zajímavost bychom mohli zmínit** největší ohňostrojovou show**, která je zapsána v Guinessově knize rekordů. Největší ohňostroj byl viděn v portugalské Madeiře a jednalo se o oslavu Nového roku.

Druhy ohňostrojů

Ohňostroje můžeme rozdělit na několik druhů, a to: malé ohňostroje, středně velké ohňostroje, velké ohňostroje či speciální druhy ohňostrojů. U ohňostrojů si můžete vybrat barvu, která se nejvíce hodí k příležitosti, při níž bude ohňostroj zapálen. Malý ohňostroj je nejčastěji složen z římských svící a kulových pum.

Odborník, který vám přijde ohňostroj odpálit by se měl postarat jak o dodání samotné pyrotechniky, tak o její montáž, přípravu odpaliště a již zmíněné samotné odpálení. Nikdy nezkoušejte ohňostroj odpalovat sami, i když se vám to může zdát na první pohled jednoduché. Je rozhodně jednodušší žít s pěti prsty na každé ruce než se třemi. A to samozřejmě v tom lepším případě. Vždy si také nechte poradit, jakou pyrotechniku můžete zkombinovat do ohňostroje.

Mezi ohňostroje, které jsou označeny jako speciální, můžeme zahrnout např. ohňostroje interiérové, ohňostroje na vodní hladině, ohňostroje denní atd. Možná jste se při slově interiérové zarazili a ptáte se: Ohňostroje v domě? A není to nebezpečné? Pokud si na montáž a odpálení objednáte odborníka, nemáte se čeho bát. Interiérové ohňostroje jsou oblíbené zejména na narozeninových oslavách. Jsou vyrobeny z pyrotechnických prvků, které nekouří, takže se nemusíte bát toho, že se vám po chodbě rozvalí černý dým. U interiérových ohňostrojů mohou být užity vodopády, gejzíry, plameny atd. Pokud chcete někoho o narozeninách skutečně příjemně překvapit, objednejte mu jeho malý soukromý ohňostroj.

Denní ohňostroje bývají často doplněny o různé rozhazování konfet, které může dosahovat výšky až deseti metrů. Dalšími zmiňovanými byly ohňostroje vodní, které se odpalují z pontonů nebo ostrůvků.

U dodavatele ohňostroje můžete požádat také o speciální tvar, který byste z ohnivých světel chtěli nechat vytvořit. Efektní jsou například květiny, kdy celá obloha připomíná rozkvetlou jarní zahradu. Dále existují ohňostroje, jež na nočním nebi vytvoří tvar srdce, až se vám z této podívané vaše vlastní rozbuší. Nezapomeňte k ohňostroji vybrat také vhodnou hudbu. K oblíbeným patří hudba orchestrální. Hudba musí být sehrána s jednotlivým odpalováním ohňostroje. Nesoulad melodie a světel by mohl narušit celý dojem z podívané. A to v negativním smyslu.

Barmanská ohnivá show

Pokud budete pořádat party, na niž máte pozvaného barmana, zeptejte se jej, jestli provádí také ohnivou barmanskou show. Ohnivá barmanská show patří ve světě míchání koktejlů zručnými mladými barmany k nejpopulárnějším. Dalo by se říci, že vás přímo „rozhicuje“. Na barmanské ohnivé show bývá k vidění žonglování se zapálenými lahvemi či plivání ohně. Na tuto podívanou je třeba vytvořit také správnou atmosféru, to znamená buď přítmí, nebo úplnou tmu v místnosti. Těšit se můžete také na zapálené koktejly či dokonce zapálený kruh podél baru. Ten nejlépe vynikne, je-li bar skutečně tvořen kruhem a barman stojí uprostřed. Kolem baru je vytvořený žlábek, v němž je nalitá tekutina, která se se při styku s ohněm rozhoří. Jedná se skutečně o nezapomenutelnou podívanou. Žádná taková show se samozřejmě neobjede bez dynamické hudby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20736 (skvela-zabava.cz#9859)


Přidat komentář