Noční rybolov

Noční rybolov je zábavný, plný napětí a adrenalinu. Je zaměřen zejména na lov dravců. Chytit je možné i jiné ryby. Zvláště pokud je příjemné teplo a ryby jsou aktivní. U nočního rybolovu jsou pevně stanovená pravidla.

Noční rybolov je mezi rybáři velmi oblíbený. To proto, že v noci je klid a jen velmi málo lidí se pohybuje venku. Noční rybolov je však stanoven rybářským řádem.

Kdy je možné v noci chytat?

Noční rybolov určuje pro rybářské revíry rybářský řád. Ten říká, že v mimopstruhových revírech je možné lovit v noci v měsících květnu, červnu, červenci a srpnu a to od 4 do 24 hodin. Pokud se chystáte na noční rybolov do svazového revíru, tak tam je možné lovit i plných 24 hodin denně. Je však lépe se vždy informovat. Soukromé revíry si dobu nočního lovu stanoví sami. I zde se tedy informujte, nejlépe rovnou při koupi povolenky.

Jak vybrat místo pro noční rybolov?

Pro noční rybolov se hodí téměř všechna místa, kde se běžně chytá přes den. Za nevhodná jsou považována ta, která jsou blízko zábavných podniků a tam, kde je v noci mnoho hluku. Pro noční lov jsou velmi vhodné soukromé revíry a rybníky. Zde se dodržuje určitý řád, je zde klid, poněvadž každý si jde především zachytat.

Jak vybrat místo u vody?

Za vhodná místa pro noční rybolov jsou považována zejména místa, kde jsou ve vodě spadlé stromy, větve, nebo u jezů. Pro nezkušeného rybáře sice tato místa mohou být problémem, zejména při nahazování, ale zkušený rybář si užije výborný rybolov plný adrenalinu.

Jak se připravit na noční lov ryb?

Kromě klasické výbavy je vhodné si vzít i kvalitní svítilnu. Ta poslouží při přípravě návnady i vázání háčků. Vhodná je i u vytahování úlovku. Pro signalizaci záběru je možné použít různá signální světla a zařízení. K těm nejjednodušším patří lámací chemická světla, která vydrží svítit až 12 hodin. Výbornou volbou jsou diody, nebo světelná signalizace na baterie. Ta vydrží podle síly baterie, tedy i několik nočních rybolovů. Na světelnou signalizaci je možné připojit i více prutů. Nejméně jeden, povolené jsou však maximálně dva. Velmi vhodné je předem si připravit návazce. Doma navázané návazce pak jen použijete bez zbytečných nervů. Kromě rybářské výbavy je vhodné vzít si i kvalitní repelent proti komárům, kterých bývá u vody hodně. Pak také teplé oblečení a nepromokavou bundu, nebo rybářský přístřešek. U vody bývá i v létě zima, a k ránu padá rosa, která může být dosti nepříjemná. Zvláště pokud chytáte u lesa, kde je vlhkost vždy vyšší.

Jaké ryby je možné chytit v noci?

V noci se chytají velké ryby a dravci. Běžně se v noci loví úhoř, candát, sumec, někdy štika a zabrat může i krásný kousek kapra, nebo amura.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20755 (skvela-zabava.cz#10134)


Přidat komentář