Nejnavštěvovanější turistické destinace v Česku

Řada z nás se vydává každým rokem za hranice našeho státu, aby prožila svoji zaslouženou dovolenou v Chorvatsku, Řecku, Bulharsku, Tunisku aj. Ovšem i u nás je vskutku celá řada krásných míst a zákoutí, která by rozhodně neměla uniknout naší pozornosti.

Kdo z nás nenavštívil hlavní město Prahu? Nebylo to však spíše za účelem nákupu dárků, či pohovoru, nebo školení? Mohlo by se z vnějšího pohledu zdát, že kromě Staroměstského náměstí a Pražského hradu, jsou pak již jen v Praze komerční budovy a nákupní centra. Ovšem „zastavíme-li se“ na chvíli, pak najdeme v Praze a přilehlém okolí vskutku zajímavé turistické destinace. K těm nejnavštěvovanějším, kromě již výše zmíněných, patří bezpochyby zoologická zahrada, Národní muzeum, Průhonický park aj.

Hrady a zámky v Česku

Upřímně si řekněme, kdo z nás, když jsme byli malými dětmi, měl rád výlety, jejichž cíl směřoval k hradům a zámkům. Dětská duše sní bezpochyby o zajímavějších místech. Ovšem, jak roky plynou a my jsme dospěli, tak naopak naše zájmy a kroky směřují tam, kam jsme v dětství nejezdili zrovna s nadšením.

Které hrady a zámky v Česku patří k těm nejnavštěvovanějším? Především se jedná o Státní zámek Hluboká nad Vltavou – Státní hrad a zámek Český Krumlov – Státní hrad Karlštejn – Státní zámek Lednice. Ve všech zmíněných** turistických destinacích** na Vás dýchne neopakovatelná atmosféra. A když zavítáte do konkrétního města, tak tam určitě zůstaňte minimálně na jednu noc. Budete si tak moci v klidu projít celé město a poznat blíže naši vlast.

Památkové objekty v Česku

Hrady a zámky jsou bezpochyby památkovým a historickým dílem, my však máme na mysli konkrétní objekty. Zaměříme-li se na ty nejnavštěvovanější, pak nám bezpochyby vyjde na prvním místě Praha. A zde se můžeme vydat na Pražský hrad – Staroměstskou radnici – Rozhlednu Petřín – Chrám sv. Mikuláše.

Technické památkové objekty v Česku

Ti, kteří si nepotrpí na hrady a zámky, možná nepohrdnou technickými památkami. K těm nejnavštěvovanějším u nás se řadí Plzeňský Prazdroj – Škoda Auto muzeum v Mladé Boleslavi – Hornické muzeum Příbram.

Zoologické zahrady v Česku

Již jsme zmínili děti. Pokud vyloženě naše děti nežadoní nad tím, abychom je vzali do zámků, hradů, pak je můžeme vzít do některé ze zoologických zahrad. Zoologická zahrada je místem, které „dostane“ děti všech věkových kategorií, batolata nevyjímaje. K těm nejnavštěvovanějším zoologickým zahradám u nás patří Zoo Praha – Zoo Dvůr Králové – Zoo Olomouc – Zoo Plzeň.

Romantické a architektonické destinace

I romantici najdou u nás celou řadu destinací, kde je kouzelná a pohodová atmosféra. Určitě bychom měli jmenovat již zmíněný Český Krumlov. Vedle něj Vás zcela jistě okouzlí romantická Telč, kde můžete Vaše kroky směrovat nejen na vskutku malebné náměstí, ale také na zámek a do parku. Ostatně zámecká zahrada je častým místem, kde si zamilované dvojice řeknou společné „ano“ pod majestátní, vzrostlou borovicí.

Relaxační destinace

Chcete-li se nechat rozmazlit, pak určitě zavítejte do proslulých a tolik vyhledávaných lázní Karlovy Vary. Karlovy Vary jsou tak oblíbeným místem, že sem každoročně zavítají nejen turisté z Čech, ale doslova ze všech koutů světa.

Již dávno neplatí, že ten, kdo každoročně nevyrazí na dovolenou k moři, je tzv. out. Vyberete-li si pro Vaše volné dny některou z předních turistických destinací, pak vězte, že se jedná častokrát o velmi vhodnou alternativu právě k dovolené zahraniční. Kromě toho, nebudete muset trávit dlouhou dobu v autě, či v jiném dopravním prostředku při cestování. A tím to bude i pro Vaše ratolesti bezpochyby příjemnější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20745 (skvela-zabava.cz#10002)


Přidat komentář