Kam na výlet s dětmi v Praze

Děti, bez rozdílu věku, vyžadují naši pozornost. Nestačí se postarat „jen“ o to, aby měli co jíst, a co na sebe. Děti si rády hrají, ostatně i my dospělí máme své koníčky. Co takhle prožít společně příjemné odpoledne nebo celý den, a to zajímavou akcí?

Zaměříme-li se na** Prahu**, naše hlavní město, pak si v něm přijdou na své nejen tuzemští a zahraniční turisté, ale i místní obyvatelé. Ty menší děti nejspíš neosloví památky a výstavy pro dospělé. Není to však ani nutné, je „tahat“ na místa, která ocení v pozdějším věku. Praha a přilehlé okolí totiž nabízí celou řadu stálých možností a příležitostných akcí. Pojďme se na některé z nich blíže podívat.

Průhonický park – za poznáním rostlin a živočichů

Mohlo by se zdát, že v Praze je jedna stavba na druhé, a není zde místo, kde bychom si mohli vychutnat příjemnou, dlouhou procházku v přírodě. Z omylu nás vyvede** Průhonický park**, jehož rozloha činí neuvěřitelných 250 ha. Park je dále jedinečný tím, že v něm najdete celou řadu rostlinných, ale i živočišných druhů. Není tedy divu, že je tedy park zařazený do seznamu kulturních památek.

Do** Průhonického parku** se můžete vydat, jak s kojencem v kočárku, tak s dítkem školou povinném. Pokud máte miminko v kočárku, tak se může krásně prospat na čerstvém vzduchu za švitoření ptáčků a ševelení listů ve větru. Vy si zatím můžete užívat klidu a zeleně. A když se miminko probudí? Není problém ho nechat batolit na trávě a poznávat travičku. Je-li Vaše dítko již větší, tak se může vydovádět prozkoumáváním klikatých cestiček. Co si takhle zahrát na schovávanou. Nebo, co si takhle zahrát na poznávání říše rostlin a živočichů.

A kdy se vydat do parku? Park má otevřen pro své návštěvníky po celý rok. Každé roční období má své kouzlo. Tudíž, ten, kdo například obdivuje barevnost podzimního listí, by jistě neměl vynechat** s dětmi návštěvu parku** právě v době, kdy se listí snáší k zemi.

ZOO Praha

Které dítě, ať už malé, nebo i to větší, by nemělo rádo zvířátka. Zoologická zahrada je nejen místem zábavy, ale i poznáním a odpočinku. Také do** zoologické zahrady v Praze**, stejně jako do Průhonického parku, se můžete vydat po celý rok.

Vypravit se do ZOO v Praze se bezpochyby vyplatí. Zoologická zahrada se totiž může pochlubit největším počtem druhů zvířat, které se chovají v zoologických zahradách v naší republice.

Ovšem, nejen na zvířátka, se můžete Vy a děti těšit. V zoologické zahradě je k dispozici také lanová dráha, nebo také vláček, či dětská tramvaj. Kromě toho se děti mohou svést na ponících.

Návštěva zoologické zahrady se může protáhnout na více než jednu, či dvě hodiny. Ostatně, kam spěchat. A pokud budete žízniví, vyhladovělí, nebo budete mít jen chuť na nějaký ten pamlsek, pak můžete zavítat do restaurace na občerstvení. A po následném posílení a uspokojení chuťových pohárků, nic nebude bránit tomu, abyste společně pokračovali v poznávání říše zvířat. Abyste dětem zůstala příjemná vzpomínka na prožité odpoledne v zoologické zahradě, mohou si vybrat některý ze suvenýrů a publikací.

Zrcadlové bludiště

Jak známo, děti jsou k neutahání, a tak pro ně nebude takovou překážkou jít kus do kopce. Pokud přeci jenom, pak si cestou vzhůru, můžete zahrát některou z her, například slovních. A kam, že Vás vlastně lákáme, abyste se vydali s dětmi do vrchu? Řeč je o Petřínu. Na Petříně na Vás a na děti čeká** bludiště**, které ihned zaujme vzhledem hradu. Po vstupu do něj, Vás pohltí jednotlivé tunely. A proč zrcadlové? V odrazu se častokrát ani nepoznáte. Jednou budete velcí, podruhé malí a širocí apod. Uvidíte, že se společně do sytosti zasmějete.

Do bludiště se můžete vydat po celý rok. A ještě jedna dobrá zpráva. Pokud byste přeci jenom nechtěli Vy, nebo děti šlapat pěšky na Petřín, můžete využít lanovky.

Petřínská rozhledna

A když již budete na Petřínu, pak by byla opravdu škoda, kdybyste se nešli podívat na Petřínskou rozhlednu, která připomíná známou Eiffelovu věž v Paříži. Výšlap 299 schodů na rozhlednu Vás odmění vskutku nádherným výhledem na Prahu, a to včetně na Pražský hrad.

I na rozhlednu se můžete vydat po celý rok. Spojíte-li bludiště s rozhlednou a následnou procházkou parkem, pak určitě uvítáte nějaké to občerstvení, abyste pak mohli vyrazit „šusem“ zase dolů, a nemuseli se jen ploužit. Hned vedle rozhledny si budete moci zakoupit nějaký ten mls, ať už sladký či masový.

Aqua palace Praha

Kde jinde se nejen ochladit, ale také zažít spoustu zábavy a adrenalinu spojeného s vodou? Navštívit můžete například** Aqua palace Praha**. Užijí si jak děti, tak Vy sami. A věřte, že budete zmáčeni, až po hlavu. Kromě adrenalinového tobogánu, můžete vyzkoušet některý z typů saun. Který komplex si vyberete? Palác vln, Palác dobrodružství, nebo Palác relaxace? Budete-li mít dostatek času, síly a chuti, můžete navštívit všechny tři.

Při vodních hrátkách ve vodě Vám bezpochyby vyhládne. Dětem přijde na chuť některý ze zmrzlinových pohárů. Krom toho budete moci uhasit i žízeň, i když se nejspíš Vy, nebo děti neubráníte tomu, abyste nějaký ten ml v bazénu nevypili.

Planetárium Praha

Moci mít tak blíže k třpytícím se hvězdám. Také se rádi zahledíte na hvězdnou oblohu posetou jednou hvězdičkou, za druhou a rozpoznáváte spolu s dětmi jednotlivá souhvězdí? Co se vydat do planetária, které Vám všem umožní pohlédnout na hvězdy z blízka? Právě Planetárium Praha se může pochlubit tím, že je největším na světě, a to například díky neuvěřitelnému průměru kopule, který činí 23 metrů. Právě kopule sálu tvoří promítací plochu a je podobná nebeské klenbě. V Planetáriu Praha si budete moci také zakoupit celou řadu astronomických, geografických, či kosmonautických publikací. Děti jistě zaujmou pohlednice, plakáty a jiné upomínkové předměty. Můžete tak vnést do Vašich domovů trochu toho nebeského tajemna.

Ať už se vydáte s dětmi na jakékoli z výše uvedeného místa, pak času strávenému společně, se nic nevyrovná. Pokud to jen jde, umožněte dětem poznávat a odkrývat taje světa. Život a svět je jedna velká otázka. A jak všichni víme, děti mají plno otázek, nejen v určitém vývojovém stádiu. Půjdete-li tedy například do ZOO, pak můžete očekávat dotazy typu „proč dané zvířátko má tak dlouhý čumák – co papá zvířátko apod.“. Možná budete překvapeni, ale s dětmi zjistíte, že sami spoustu věcí nevíte. Děti nám tak dávají možnost dále se sami vzdělávat a poznávat naše blízké okolí, které vnímáme již tak samozřejmě a ani se nepozastavujeme nad určitými věcmi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20742 (skvela-zabava.cz#9878)


Přidat komentář