Jak zrušit účet na Facebooku

Dnešní mladí lidé a mnohdy už i děti, často používají výraz Facebook. Co to vlastně Facebook je, jak je pro nás prospěšný, jaké jsou jeho záporné stránky, to si dnes upřesníme v dnešním článku.

Co je to Facebook

Facebook je** sociální síť**, neboli velice rozšířený komunikativní webový systém, který umožní svým uživatelům spolu komunikovat, prohlížet si fotky, videa, hrát spolu hry. Jde o druh zábavy rozšířený dnes už pomalu ve všech zemích světa, uvádí se že je přeložen do 68 různých řečí. Je to největší společenská síť na světě.

Historie Facebooku

Facebook vynalezl bývalý student Harvardovy univerzity Mark Zuckerberg, který jej zpočátku vytvořil výhradně pro studenty Harvardovy univerzity. Ale již během následujících dvou měsíců byl rozšířen i na jiné školy a univerzity. V České republice se jako první připojila Masarykova univerzita. Od půlky roku 2006 se může ale na tuto sociální síť připojit kdokoliv starší 13 let.

Možnosti Facebooku

Důležitým krokem při zakládání účtu na Facebooku je správně si nastavit všechny kroky svého soukromí. Určit si, kdo si může Váš profil prohlížet, kdo bude patřit mezi Vaše přátelé, kterým dáte možnost zhlédnout vaše fotky, videa, příspěvky na Vaší zdi. Komunikační síť Facebook nám umožňuje vést rozhovory s přáteli, sdílet jejich fotky a videa. V případě špatného nastavení soukromí se může stát, že si o Vás vše přečte a prohlédne také mnoho neznámých lidí, mezi kterými se může objevit i mnoho zvláštních lidí, kteří mohou informace o Vás i zneužít. Proto prosím řádně nastavte svůj profil a dohlédněte, aby také Vaše děti, které na Facebooku tráví mnoho hodin, nedávaly na svůj účet žádné důležité informace.

Zrušení účtu na Facebooku

Jestliže Vás už Facebook přestal bavit z důvodu velké ztráty času, či z jakéhokoliv jiného důvodu, máte možnost si svůj účet zrušit. Můžete zvolit buď jen dočasné zrušení účtu nebo konečné trvalé zrušení účtu.

Dočasné zrušení účtu

Jde o deaktivaci účtu. Váš účet ve stavu deaktivace bude ihned znepřístupněn pro všechny uživatelé Facebooku, ale Vaše informace a data na Vašem účtě budou stále uložené. Takže, když se v budoucnu rozhodnete účet znovu aktivovat, lehce se ke svým starým datům dostanete. Takže jestliže Vás momentálně už nebaví služby Facebooku, účet si jen dočasně zrušte a to s možností, že se k němu zase jednou vrátíte.

Dočasné zrušení účtu provedete v menu Účet, kde klikneme na položku Nastavení účtu, dále na záložku Zabezpečení a dále na odkaz Deaktivujte svůj účet. Poté kliknutím na Potvrdit svůj účet dočasně zrušíte.

Trvalé zrušení účtu

Jste-li však Vaše rozhodnutí celý svůj účet na Facebooku úplně zrušit, nenávratně, se všemi Vašimi daty, fotkami, informacemi, přistupte ke kroku úplného zrušení účtu. Po přihlášení se do svého účtu na Facebooku, klikněte na odkaz (http://www.facebook.com/help/contact.php?showform=deleteaccount) a až se Vám zobrazí stránka Smazat můj účet, klikněte na ikonku Odeslat. Budete vyzvání zadat své heslo účtu, zeptá se Vás to opětovně, zda opravdu chcete svůj účet smazat, čímž se proklikáte, a potvrdíte ikonkou OK. Po tomto zrušení účtu máte ještě možnost 14 dnů se opětovně přihlásit k účtu, a rozmyslet si své zrušení. Po uplynutí těchto 14 dní je Váš účet konečně a úplně nenávratně zrušen.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20743 (skvela-zabava.cz#9897)


Přidat komentář