Jak si užít koncert

Pokud se rozhodnete koupit si lístky až těsně před koncertem, máte rovněž více možností, pokud se nyní budeme pohybovat mezi davem navštěvujícímkoncerty popových a rockových veličin.

Kam pro lístky

Většinou prvním impulsem při oznámení nějakého koncertního taháku je myšlenka, kde seženu lístky a za kolik. Možností je více. Tou nejlepší je objednat si vstupenky dopředu. I na českých internetových stránkách je spousta možností jak si zablokovat lístky třeba i několik měsíců před akcí.

Rezervace je naprosto jednoduchá

Po naklikání přislušných stránek se zaregistrujete (většinou stačí jméno, adresa a email), a poté už jenom volíte konkrétní koncert, cenu vstupenky, případně místo v dané hale nebo sále. Platba je možná v hotovosti (při přebírání vstupenek na provozovně spřízněných prodejců) nebo i převodem.

Druhou možností předprodeje je navštívit vybrané místo (většinou hudební obchod nebo cestovní kancelář, případně místo, kde je terminál Sazky) a zakoupit lístky tam.

Jak získat vstupenky

Pokud se rozhodnete koupit si lístky až těsně před koncertem, máte rovněž více možností, pokud se nyní budeme pohybovat mezi davem navštěvujícím koncerty popových a rockových veličin.

Ideální možností je vyhrát vstupenky v nějaké rádiové či jiné soutěži a vyzvednout si volňásky třeba u zástupce pořádající agentury. Tou nejpravděpodobnější možností však je koupení si lupenů přimo u pokladny, pokud není vyprodáno. Jestliže se po vstupenkách zaprášilo, je třeba zvážit či vůbec na koncert vyrazit.

Ke koloritu každého koncertu totiž patří návštěvníci, kteří z různých důvodů nabízejí přebytečné lístky (onemocněl kamarád, kolegyně má pracovní povinnosti) většinou za stále rozumnou cenu. V tomto případě je však dobré si takovouto vstupenku velice dobře zkontrolovat. O překupnících, kteří šroubují ceny do astronomických výšek, se raději moc zmiňovat nebudeme.

Magie živé hudby

Jestliže není hala rozdělená jinak, většinou se před pódiem stojí na ploše, což lemuje hlediště se sedačkama. Největší mela bývá většinou v tzv. kotli, který je hned vepředu u muzikantů, kde se skáče, zpívá, tancuje, hrozí a jinak výrazně vyjadřuje náklonost k interpretům.

Směrem ke zvukařskému pultu (buď uprostřed nebo vzadu) přibývá klidnějších nátur, které si přišli produkci vyslechnout, k čemu si občas zakývou hlavou do rytmu, připadně poklepou nohou. Na sedačkách najdeme povětšinou ty, kteří se mnohdy tváří, jakoby ani na koncertě nebyli (čest výjimkám).

Magie živé hudby
Koncerty, to je pro fanoušky a posluchače ideální příležitost, jak spatřit své popové a rockové miláčky v akci a takříkajíc na dosah ruky. Mnoho nudných a sterilních muzikantů tak může konečně ukázat své přednosti a dodat své studiové produkci patřičnou šťávu. Anebo jejich fanoušek zjistí, že skutečné schopnosti jeho favoritů jsou z větší části dílem šikovných producentů.

Nikdy moc od koncertu neočekávejte, jinak můžete být zklamaní

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že lepší je se před koncertem moc netěšit. V případě velkého nadšení před samotnou akcí totiž může přijít zklamání. Buď není v ideální formě kapela nebo její zvukař, někdy stačí, aby vaši oblíbenci překopali svůj playlist nebo dělali mezi skladbami zbytečně dlouhé pauzy či se zpěvák proměnil na řečníka a začal filozofovat.

To vše ovliňuje váš zážitek z koncertu. Naopak - mnohdy se ke skutečně nezapomenutelným zážitkům přiřadí produkce zdánlivě vyšuměné hvězdy, či neznámé kapely z hudebního undergroundu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20717 (skvela-zabava.cz#8264)


Diskuze a zkušenosti

AgreS | 30.01.2013 07:04
Re: Jak si užít koncert Když je interpret dobrý, nemusíš mět obavu! Improvizace!


Přidat komentář