Halloween

Ať si, kdo chce, říká, že Halloween je importovaná a hlavně komerční událost, stejně s tím nic nenadělá, protože Halloween je prostě tady. Pro děti se stává svátkem, kdy konečně mohou řádit o „stošest“ a hraví dospělí se zase na chvíli mohou stát dětmi.

Tvůrčí fantazii se meze nekladou

Křesťanské svátky, svátek Všech svatých a Památka zemřelých dostaly u nás pro mnohé nechtěného bratříčka, který se jmenuje** Halloween**. Asi nejznámější symboly tohoto svátku jsou vydlabané dýně, vyřezávané do fantaskních tvarů, v jejichž útrobách září svíce, symbol světla, který naznačuje cestu domů. Bez čeho by se pravý Halloween neobešel, jsou bizarní kostýmy, které ztvárňují nejen zemřelé, ale také různé** obludy a postavy z hororových filmů**. A tady se opravdu fantazii meze nekladou, čím větší sprška nechutností, tím má kostým větší šťávu. Co takhle siamská dvojčata rozřezaná motorovou pilou nebo „slizmen“ muž, kterému se raději obloukem vyhnete?

Být originální dá práci

Halloween je jednou z mála možností, kdy můžeme popustit uzdu fantazii, aniž bychom provokovali konzervativní šedé myšky.** Hrůzostrašně vypadající kostýmy** jsou také vynikající učební pomůckou pro naše malé děti, protože snáze pochopí, že všechny ty obludy okolo nich jsou jen zdrojem zábavy a opravdu, ale opravdu nejsou skutečné. To je pak velká radost, společně takový** kostým vyrábět** ze všeho, co domov dal nebo třeba si ho i koupit a všelijak doupravit. Vlastně už jen takový nákup důležitých „nezbytností“, jako je umělá krev, uřezané prsty nebo upíří zuby, přináší velké radosti hlavně teenegarům, kteří by v takových kostýmech nejraději chodili i do školy.

Bavit se chtějí děti i dospělí

Samozřejmě, že si neužívají jen děti, tento svátek je určen všem, kdo si umějí dělat legraci sami ze sebe. Zvyklosti zahraničních firem a domácností překročily státní hranice a klasické firemní večírky i nudné party získaly díky Halloweenu nové rozměry. Konečně si můžeme splnit své sny a legálně se na veřejnosti pohybovat v tom, o čem jsme snili. Být aspoň na jeden večer kočičí ženou, Tarzanem, Drákulou nebo sexy dominou a nikdo při tom nemusí tušit, že tím vyjadřujeme své skryté já. Konečně můžeme vytáhnout na světlo rudé podvazky, pro které se nikdy nenašlo uplatnění a odvaha, konečně mohou mít naše rty karmínově rudou barvu. Kdo má trpělivost, může proměnit v nekonečný řetěz kostičky z kuřátek, které byly součástí obědů a pak poctivě skladovány a vybělovány v Savu, dostaly přímo umělecký šmrnc, následně obtočené okolo těla, které obepíná černý trikot, vypadají tak úchvatně, že ani Saxana nevypadala lépe. Další z řady radostí, které tento svátek přináší je, že můžeme změnit účes a to se týká mužů i žen. Výsledné vlasové kreace a paruky umí změnit vzhled naprosto dokonale a ti více marniví, mají navíc možnost vyzkoušet si, jak by jim svědčila jiná barva nebo střih a to, prosím, naprosto veřejně s podporou a reakcí okolí. Není to všechno úžasné?

Halloween má hlubší podtext

Proč kritizovat a odsuzovat radost a veselí, Haloween je tady, abychom se jednou začas pobavili a trošku odvázali a také, abychom si uvědomili, že nic není věčné a právě teď je ten správný čas na zábavu. Smích a recese totiž patří k našemu životu, ale nepřicházejí jen tak, musíme se o ně postarat a hýčkat si je.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20744 (skvela-zabava.cz#9997)


Přidat komentář