Fire Show

Fire show je kombinace žonglování, pohybového umění a hudby. Souhrou těla, muziky a ohně vzniká opravdová ohňová show a vše dohromady tvoří tu originální večerní zábavu! Blíže o fire show v tomto článku.

Přemýšlíte čím oživit omšelou zábavovou akci nebo narozeninovou párty? Přejete si vnést do Vámi pořádaných festivalů trochu vzrušení a originality? Pokud jste fanoušek nevšedních zážitků, máme pro Vás tip -** objednejte si Fire Show!** Ohňová a světelná show je skutečně famózním a nevšedním zážitkem každé venkovní akce. Bývá oživena několika dalšími prvky a podmanivou hudbou. Fire show je tím pravým zakončením Vaší** originální party**!

Něco málo z historie Fire show

Možná Vás to překvapí, ale první zmínka o jednodušší formě fire show vznikla na Novém Zélandě, kde Maorské ženy používaly na zesílení svých rukou a paží šňůrky s těžkými balónky. Tato činnost však v současné době nabrala zcela nový směr a lidé ji pro svou zábavu zdokonalili - zkombinovali ji s ohněm! Tanec s ohněm se lidem velice zalíbil. Možná proto, že v sobě nese určitě nebezpečí a adrenalin! Při tomto tanci se používají řetězy nebo speciální lana, na jejíchž koncích bývá připevněna zápalná hlava z Kevlaru, což je speciální látka namočená do hořlavé tekutiny - sama však nehoří! Dnešní moderní show již nepředstavuje iluzionisty, kteří se nechávají dobrovolně pálit ohněm nebo fakíry plivající oheň. V dřívějších dobách však tyto kousky byly zcela běžné.

Co vše spadá pod ohnivou show?

Dalo by se říci, že ohňová show je svým způsobem umění složené z nadlidských výkonů s pomocí nejpřitažlivějšího živlu -** ohně.** Můžeme tedy bez pochyb těmto ohňovým mistrům říkat "umělci". Žongluje se skoro se vším - se řetězy, lany, pálkami, hořícími koulemi, vějíři a ke správné fire show patří také chrlení ohně z úst. Jedno ohňové představení trvá cca od 5-30 min. Do fire show patří velká škála triků a efektů. Mistři ohně pracují s nejrůznějšími typy žonglovacích prvků - žhnoucí koule Poi, Točící Obr, ohnivé kuželky apod. Do programu fire show spadá choreograficky uspořádaný program, hudební doprovod, fakírské dovednosti, chrlení ohně, ohnivé efekty, tanec jisker, žonglování a krásné kostýmy.

UV show

Pokud pořádáte společenskou akci v interiéru a bojíte se nebezpečí způsobeného případným požárem, můžete si objednat novinku mezi fire slide- uv show! Toto představení se však realizuje v naprosté tmě, aby barevné prvky UV show správně vynikly pod** UV paprsky**. Diváci poznají zcela novou dimenzi a rozměr protikladů světla a tmy. UV show je vlastně taková hra se světly, kterou také oživí tanec a hudba.

Polykání ohně

Fakírské umění** polykání ohně** je založeno především na zákonech fyziky, snášení bolesti a pravidelném tréninku. Není zde místo na podvody a přehnané triky. Samotné polykání ohně je velmi nebezpečný kousek, protože vdechnutí plamene může pro představitele znamenat i smrt. Jako palivo se na hůlku používá lampový olej nebo lihovina jako je např.** absinth.** Fakíři používají při tomto kousku vždy dvě hůlky. Celkový dojem z vystoupení bývá pro diváky mnohdy nejúžasnější z celé fire show.

Plivání ohně

I plivání ohně má svá rizika - popálení, otrava. Při této činnosti hrozí poranění obličeje nebo zevní popálení. Využívají se k tomu speciální oleje, které pro tělo nejsou nijak škodlivé. Plivání ohně musí být dokonale nacvičeno a neustále trénováno.

Ohňostroje

Je to nádhera, ohňové koule a efekty po celém širém nebi! Oslavu Nového roku si snad bez ohňostroje ani neumíme představit. Velký ohňostroj může pořadatele venkovních akcí vyjít i na milion korun! Existuje několik zásad, které bychom měli mít na vědomí před koupí většího balení pyrotechniky:

  • nakupujte pyrotechniku pouze tu, která je uvedena do legálního oběhu
  • nakoupenou pyrotechniku dobře uskladněte
  • pyrotechniku používejte tak, aby jste neohrozili majetek ani zdraví všech v okolí

Ohňostroje mají své specifické vystoupení a jeho složení je závislé na investici. Správný ohňostroj by měl být obohacen o nejrůznější efekty a hodící se hudební doprovod. Musí umět ozářit noční oblohu do krásy tak, aby jste na něj jen tak nezapomněli.

Tanec s ohněm

Krásná spoře oděná žena, oheň, tanec, hudba - dokonalá kombinace a sen každého muže! Tanec s ohněm se hodí pro jakoukoliv událost a oslavu. Bývá stylizovaná do vyžádané podoby - orient, retro styl, Indie, Barbaři, Hawai, Moderna...Ženy tancují s ohněm již od nepaměti a i v dnešní době má toto vystoupení své kouzlo. Vystupuje se převážně s indoor pyrotechnikou, s kombinací svíček, vějířů nebo pochodní.

Požadavky

Jestli jste se rozhodli pro objednání** fire show** na svou akci, musíte mít na paměti několik zásadních požadavků, bez kterých by show nemohla být zorganizována.

  • bezpečnostní opatření (hasící přístroje, bezpečná vzdálenost od diváků)
  • prostor pro převlékání a uschování materiálu, toalety
  • plně funkční přehrávače a audio systémy
  • zajištěné osvětlení

Ohnivá show se pořádá jako zpestření večerní zábavy na výročních oslavách, benátských nocí, svatbách, Silvestru a dalších akcích.

Vhodné oblečení

Ideální látka oblečení pro vystoupení s ohněm je prodyšná, nehořlavá a také pevná. Střih nesmí být nijak složitý, z oblečení nesmí čouhat látka a je přímo zakázáno oblékat si na sebe oděv z umělých vláken, který rychle hoří a přitavuje se ke kůži. Pokud s fire show začínáte a přemýšlíte, co si na sebe obléci na Vaše první vystoupení, radíme začít od hlavy - vlhká čepice Vás ochrání především při plivání ohně. Je dobré volit těsné oblečení, klidně i z kůže, ale musíte počítat s tím, že se při show pořádně zapotíte. Nehořlavou látku pro svůj kostým můžete zakoupit ve speciálních potřebách pro hasiče nebo závodníky.

Máte na to?

Láká Vás koníček jménem Fire Show? Rádi by jste si pohráli s ohněm a zjistili, co dokáže? Nezapomeňte, že při tanci s ohněm, jste jeho pánem Vy! Oheň je nebezpečný a je třeba případnému nebezpečí čelit. Nesmíte nechat plameny, aby Vás ochromily a vyřadily ze hry. Pravidla určujete jen Vy sami! Motto "chybami se člověk učí" platí samozřejmě i zde, a to dokonce dvojnásobně. Postupem času se z Vás může stát opravdový mistr ohně. Chce to jen velkou dávku trpělivosti, odvahy a píle. Vystoupení s ohněm má i své stinné stránky - smrad z kouře, potřísněná podlaha, použitá nafta na sále...Nekažte si zbytečně celkový dojem z Vaší premiéry a poraďte se s profesionály. Pohlídají Vaše případné chyby a postarají se o to, aby se z Vás stal pravý Fire Man! U složitějších kousku zvlášť oceníte pomoc a radu zkušenějších. Neváhejte se obrátit na internetové stránky s doporučením, kde se mimo jiné také dozvíte vše o nejpoužívanějších prostředcích a přípravcích fire show. Přejeme hodně úspěchů!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20726 (skvela-zabava.cz#9844)


Přidat komentář