Domácí kino a jeho výhody

Volného času, kdy si můžete jen tak vydechnout, začíst se do knihy, je málo. Když se již poštěstí a máte nějakou tu hodinku pro sebe, pak je pochopitelné, že se chcete rozmazlit. Jedním ze způsobů je vychutnání si filmu ve vysoké kvalitě obrazu i zvuku.

Výhody domácího kina

Proč investovat do domácího kina, když si můžete zajít do kina? A to je právě ono. S osobní návštěvou kina je totiž spojen nejen jedinečný zážitek z nového filmu, ale také čas. Ten musíte věnovat přesunu do a z kina. Jak by se Vám však líbilo, kdybyste nebyli ochuzeni o zmíněný zážitek, a přesto byste zůstali pěkně v pohodlí domova? Možné to je v případě, zakoupíte-li si některé z domácích kin.

Všechny oblíbené filmy u Vás doma

Pořídíte-li si kvalitní domácí kino, pak po zhlédnutí prvního filmu, se budete těšit, jak si pustíte další. Můžete se u televize pohodlně uvelebit v křesle, nebo na pohovce. Můžete se zachumlat do deky, pochutnávat si přitom na domácím koláči. Navíc se nebudete muset převlékat. Nikdo se na Vás rozhodně nebude dívat s pohoršením a překvapivě, když budete mít sportovní, pohodlný outfit.

Pořízení domácího kina a lístků do kina

Nebudeme zastírat, že domácí kino nic nestojí. Kvalita rozhodně „něco“ stojí. Ovšem investice se Vám vyplatí a celkem brzo i vrátí. Zvláště v případě, pokud chodíte do kina pravidelně, třeba každý týden. Cena jednoho lístku se pohybuje kolem 150 Kč. Když byste chodili do kina ve dvou, jednou týdně, pak za měsíc se dostaneme na částku 1 200 Kč. A za rok pak budeme hovořit o částce 14 400 Kč. Na trhu jsou však i takové „mašinky“, kdy jejich cena převyšuje cifru 100 000 Kč.

Za zmiňovanou částku kolem 14 000 Kč však již dostanete kvalitní model domácího kina.

Cenová relace domácích kin

Když jsme se již dotkli cen, pak bychom u nich mohli ještě chvíli zůstat. Domácí kino je možné pořídit i za mnohem nižší částku, než 14 000 Kč. Na trhu jsou k dostání i kvalitní domácí kina, u kterých se s cenou dostanete pod 5 000 Kč. Hledáte-li nejen kvalitu, ale i dokonalý obraz, zvuk a řadu možností, pak zvolte zlatou střední cestu. Je dobré pamatovat na to, že nejen v případě elektroniky se nesoustřeďujeme pouze na cenu.

Nakupujeme domácí kino

Než se vydáte na nákup domácího kina, můžete se zcela spolehnout na rady a tipy prodávajícího, nebo se již dopředu informovat, na co je dobré se při nákupu soustředit. Přijdete-li alespoň částečně informováni, pak můžete být i rovnocenným partnerem k prodávajícímu. Můžete s ním diskutovat a soustředit Vaše otázky na detaily domácího kina. Detaily, které jsou velmi důležité a mohli by Vám snadno uniknout.

Volba domácího kina podle velikosti místnosti

V prvé řadě je třeba si říci, kde budete mít umístěné domácí kino. Podle velikosti a dispozičního řešení, je třeba zvolit takové domácí kino, kdy jeho zvuk i obraz bude vyhovovat právě dané místnosti.

Domácí kino bez kvalitního a dostatečně velkého televizoru

Jaký je Váš současný televizor? Bude splňovat Vaše očekávání v souvislosti s domácím kinem? Vhodným typem televizoru k domácímu kinu, je plochý televizor. Není výjimkou, že ti, kteří se rozhodují pořídit domácí kino, si současně kupují i nový televizor. Je tak možné vhodně zkombinovat možnosti televizoru i domácího kina.

Možnost rozmístění reproduktorů

Vzpomenuli jsme místnost a televizor. U místnosti, kde bude umístěno domácí kino, se ještě chvíli zdržíme. Máte rozmyšleno, jak budete mít rozmístěné jednotlivé reproduktory? Jejich uspořádání v místnosti je totiž velmi důležité, kvůli kvalitě a dokonalosti zvuku. Kromě toho, reproduktory by měli také vhodně pasovat do příslušné místnosti. Sice stěžejní úloha domácího kina je poskytnout dokonalý zážitek z filmu. Ovšem celkový design je také velmi důležitý.

V případě reproduktorů, je možné zvolit elegantní stojanové, nebo také závěsné. Záleží nejen na tom, co se Vám více líbí a bude se hodit do obývacího pokoje. Ne každý se může pochlubit velkým pokojem, zvláště, žije-li v panelovém bytě. Stojací reproduktory vypadají stylově i luxusně. Ne vždy je to však možné. Na tento fakt je dobré pamatovat při výběru domácího kina.

Počet reproduktorů

Také, co se týká počtu reproduktorů, máte na výběr. Na trhu jsou domácí kina, která disponují například počtem reproduktorů: 1+0, 2+1, 5+0, 5+1, 7+1. Díky většímu počtu reproduktorů můžete dosáhnout efektnějšího zvuku. Volbu počtu reproduktorů však berte opět s ohledem na příslušnou místnost. Kolikráte stačí dva kvalitní reproduktory, než pět, či sedm.

Možnosti domácích kin

Jaké jsou možnosti domácích kin? S jakými typy se můžete na trhu setkat? Ať už zavítáte do některé z kamenné specializované prodejny, nebo virtuálně do některého z e-shopu, budete mít z čeho vybírat. Máte možnost si zakoupit domácí kino s DVD, domácí kino s DVD a HDD, domácí kino s Blu-Ray a nově 3D domácí kino. Co do množství výběru, pak největší najdete u typu domácího kina s DVD. Ten, kdo měl tu možnost shlédnout filmy v 3D kvalitě, pak bezpochyby zauvažuje nad nákupem 3D domácího kina, společně s 3D televizí. A právě obliba a poptávka po 3D domácích kin stoupá. A tím se i logicky zvyšuje jejich nabídka.

Podporované formáty domácích kin

U domácích kin se zajímejte, jaké formáty podporují. Čím více podporovaných formátů, tím lépe pro Vás. Budete tak mít více možností. O jakých formátech je řeč?

3D Ready

Kupříkladu se jedná o** 3D Ready**. Díky tomuto formátu budete moci přehrát 3D filmy. S 3D filmem se ocitnete přímo v dění příběhu. Již nebudete jen pouhým divákem. Budete mít pocit, jako byste byl přímo s hlavními hrdiny filmu. Budete s nimi prožívat každý moment.

Blu-Ray

Pak zde máme** Blu-Ray**. Dalo by se o něm říci, že se jedná o nástupce DVD formátu. Blu-Ray se může pochlubit obrazem s vyšším rozlišením, ale také lepším zvukem, než standardní DVD. Kromě toho Blu-Ray Vám může přehrát klasická DVD i CD.

DVD

Neměli bychom zapomínat na již zmiňované** DVD**. Domácí kino, které podporuje formát DVD, umožňuje přehrávat film, či hudbu, která je uložená na uvedeném médiu.

JPEG

S domácím kinem si nemusíte jen přehrávat filmy a hudbu. Chystá se k Vám návštěva? Pak jim můžete přehrát fotografie, ať už z poslední dovolené, promoce, křtin, maturitního plesu aj. Místo toho, abyste jim na klín předložili klasické fotoalbum, je možné, aby si shlédli fotografie na televizi, a to díky domácímu kinu, který podporuje formát JPEG.

MP3

Kdo by neznal MP3. Častokrát využíváme přehrávač MP3, když cestujeme, dopravujeme se do práce, stojíme ve frontě apod. Uložte si Vaše oblíbené skladby v MP3 formátu, a pak si můžete vychutnat dokonalý zvuk díky domácímu kinu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20752 (skvela-zabava.cz#10104)


Přidat komentář