Co je bodypainting?

Malba na nahé tělo – bodypaiting. Jde o velmi staré výtvarné umění, které se dříve používalo pro různé náboženské účely. Dnes se malba na tělo, převážně na nahé ženské tělo, provádí na společenských akcích.

Bodypainting

Bodypainting neboli malování na holé tělo, je známé už od nepaměti, jako náboženské rituály či maskování při lovu. Dnes se však užívá pro zkrášlení a zábavu i pobavení. Je to vlastně veselé barevné malování na tělo speciálními netoxickými barvami. Zpestří každou akci, ať jde o dětský maškarní bál, kde se nejvíc hodí facepainting, nebo společenský firemní večírek, ze kterého se rázem stane zábavná a nezapomenutelná show. Lidé na akce buď již přicházejí namalovaní, anebo se malování provádí přímo jako show před zraky diváků. Nejednou si i diváci můžou sami tuto metodu malování vyzkoušet.

Facepainting

Facepainting, jak už z názvu vyplývá, jde o zkrášlení pouze obličeje. Buď to se používají obyčejné vodou omyvatelné barvy anebo, pro větší efekt, mastné a poněkud hůře omyvatelné barvy, které jsou ale sytější a lépe kryjící. Vzory můžou být různé od zvířátek (opičky, tygři,….) až po akční superhrdiny (Spiderman). Velice vhodné a účinné je** facepainting** doplnit o úpravu vlasů nebo ozdobit korálky a různými třpytkami. Pokud se rozhodnete o zařazení** facepaintingu** do programu například Dětského dne, uvidíte, že se k vám děti velice rádi vrátí i napřesrok.

Malování na nahé tělo

Jedná se o malování přímo na nahé tělo, které se stává v poslední době velice populární. Natírá se štětečkem barvami, které jsou netoxické, ryze přírodní a jdou smýt jednoduše vodou. Malovat se dá na jakoukoliv část těla a motivy jsou jen na výběru a požadavku malované osoby. Určitě potěší a zpestří jakoukoliv společenskou akci či večírek. Některé firmy na takové akce přímo dodávají i modelky, které se rázem promění, po vyzdobení jejich předností logem firmy, v atraktivní reklamu. Po namalování celé osoby třeba na zlato se dá docílit pocitu živé sochy.

Dočasné tetování

Je tetování, které je nakreslené omyvatelnými barvami, které vydrží 2-3 dny. Tím pádem si můžeme vybírat s nekonečné škály vzorů a motivů, od klasického jména milované osoby až po složité vícebarevné ornamenty. Je to velice věrná kopie pravého tetování, kterou na první pohled nepoznáte. Hodí se jako doplněk na různé akce podobně jako například korále nebo náramek. Pokud máte práci, kde je vyžadováno nemít tetování, je tohle jasná volba.

Bodypainting má veliké uplatnění také na festivalech a při představování nových filmů či parfémů například: Lybar promotion - Hip Hop Kemp a festival Semtex Culture, Promo akce Come closer - představení nových parfémů značky Puma a Tom Tailor, James Bond - Quantum of Solace slavnostní projekce. A také se v bodypaitingu pořádají festivaly, z toho nejznámější je u nás asi World Bodypainting Festival v Praze.

Všechny druhy bodypaintingu si můžete sami vyzkoušet i jako amatéři, stačí mít čas, fantazii, vhodné barvičky a trpělivého dobrovolníka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20747 (skvela-zabava.cz#10060)


Přidat komentář