Český slavík

Jak je vidět podle výsledků, nejdříve se hlasovalo pouze ve společné anketě pěvců a volila se nejpopulárnější píseň. Od roku 1964 se anketa zpěváků rozdělila na zpěváky a zpěvačky.

Český slavík

Abychom si ujasnili, o co ve Zlatém a později Českém slavíku jde. Jedná se o soutěž, kde čtenáři, posluchači a diváci volí nejoblíbenější skupinu, zpěváka a zpěvačku. Narozdíl od hudebních cen Anděl je Český slavík ukazatelem popularity a přízně hudebních příznivců. Ta sice bývá vrtkavá, ale čeští fanoušci mají už několik let své oblíbence evidentně dobře podchyceny.

Vznik a vývoj ankety

Anketa Zlatý slavík vznikla v tehdejší redakci Mladého světa (který nedávno zanikl) a na jeho název přišel tehdější kulturní redaktor Ladislav Smoljak, pozdější zakladatel Cimrmanovské legendy. To se psal rok 1962 a v prvním ročníku ankety 797 hlasujících zvolilo za nejoblíbenějšího zpěváka Waldemara Matušku a píseň Láska nebeská.

  • Český slavík - ve vývoji

    Jak je vidět podle výsledků, nejdříve se hlasovalo pouze ve společné anketě pěvců a volila se nejpopulárnější píseň. Od roku 1964 se anketa zpěváků rozdělila na zpěváky a zpěvačky, žebříček písní v roce 1969 zmizel a od roku 1977 přibyla nová kategorie - hudební skupina.

Povstání ankety jako fénixe z popela

Anketa Zlatý slavík přetrvala až do roku 1991, kdy zmenšující se zájem veřejnosti přiměl organizátory ji zrušit.

Ale protože český člověk je tvor, který rád rozhoduje o osudech jiných, povstala soutěž opět v roce 1996. Tentokrát už jako Český slavík, přičemž se k tomuto názvu připojilo v roce 1999 logo hlavního sponzora.

  • Kategorie

    Kromě hlavních anket zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin se vyhlašuje od roku 1998 i kategorie Skokan roku (největší posun v žebříčku popularity) a od roku 2001 i Objev roku.

  • Český slavík - božský Karel (chystáte se na Vánoční koncert Karla Gotta?)

    Naprostým fenoménem této soutěže, ať už se jmenovala Zlatý slavík nebo Český slavík, je Karel Gott, který se vítězem stal už třicetkrát a není vyloučeno, že bude ve sbírání jeho oblíbeného ptactva pokračovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20716 (skvela-zabava.cz#8261)


Přidat komentář