Adrenalinové zážitky

Pro někoho je adrenalinem, když se vydá do zábavného parku a navštíví tam tajemný hrad. Pro řadu z nás může být notným adrenalinovým zážitkem, když bychom se vydali v noci do lesa. My se však v článku zaměříme na jiné adrenalinové zážitky.

Adrenalin je vlastně hormon katecholamin, který se tvoří ve dřeni nadledvin. Adrenalin se uvolňuje jednak ve stresu, ale také ve strachu. Toto uvolnění má celou řadu účinků, ke kterým patří zvýšený krevní tlak, zrychlená srdeční činnost, zúžení očních zornic, rozšíření cév ve svalech, zúžení cév v kůži aj.

Tak všechny uvedené příznaky se u Vás objeví při adrenalinových zážitcích.

Adrenalinové zážitky jako neotřelý dárek

Také si neustále při blížících se narozeninách, vánocích, výročí, lámete hlavu, co Vašim blízkým, kamarádům, rodině zakoupit, abyste jim udělali radost? Jistě je celá řada dárků, které, co naplat, po obdarování, skončí ve skříni. Co protentokrát koupit dárek, který by se jen tak těžko dostal do skříně? Jistě najdete z adrenalinových zážitků takový, který bude pro budoucího obdarovaného ten pravý.

Let balonem

Adrenalinový zážitek, který může být pro některé „slabým odvarem“, ale pro jiné zážitkem a dobrodružstvím na nejvyšší úrovni. Let balonem v sobě snoubí nejen jistou dávku adrenalinu, ale také romantiky. Let balonem je vhodný, jak pro muže, ženy, tak i děti. Můžete se vydat vzhůru do oblak celá rodina.

Užívat si pohledu na stromy, lesy, domy z výšky, si můžete minimálně jednu hodinu. Budete se cítit jako ptáci.

Podmínky pro let balonem

Z důvodu** bezpečnosti** není let balonem vhodný pro ženy, které čekají miminko, a také pro malé děti. Konkrétní podrobné podmínky pro let balonem, má každá společnost ve svých pravidlech. Pokud by zrovna venku panovalo špatné počasí, jako je silný vítr, bouřka, hustý déšť, kroupy aj., tak se let odloží.

Pro let balonem se nemusíte učit ovládání balonu aj., poletí totiž s Vámi v koši způsobilá osoba, jež se postará o bezpečnost samotného letu a následného přistání.

Co se týká lokality letu, tak záleží na příslušné společnosti. Záleží také na vzájemné domluvě. Některé společnosti nabízí celou řadu nástupních míst. U jiných si můžete připlatit za lokalitu, kde si budete přát lítat.

Křest prvního letu balonem

Poletí Váš obdarovaný, nebo Vy sami poprvé? Pak se můžete také těšit po doletu na slavnostní křest Vašeho letu, a to v podobě sektu a předání certifikátu.

Bungee Jumping

Adrenalinový zážitek skutečně vysokého ražení. Láká Vás dobrodružství, při kterém se Vám rozbuší srdce na maximum? Možná by se mohlo zdát, že Bungee Jumping je již takovým přežitkem a standardem v adrenalinových sportech. Ovšem, zkusili jste ho, či Váš budoucí obdarovaný? Jen to zkuste a uvidíte, že, pokud jste patřili ke skupině pochybovačů, tak se rázem dostanete do skupiny nadšenců.

Podmínky seskoku Bungee Jumping

Skákat může každý, bez rozdílu pohlaví. I děti od patnácti let mohou skákat, ovšem v tom případě potřebují souhlas rodičů. Podmínkou je také váha, která se musí pohybovat v rozmezí od cca 40 do cca 120 kg. Opět, podrobnosti podmínek, se mohou lišit u jednotlivých společností, jež provozují seskoky.

Skákat je možné z rozličných míst, jako je most, jeřáb, skála apod.

V případě, že by panovalo, ne zrovna ideální počasí, jako je déšť, bouřka, nárazový vítr apod., tak se domluvíte na jiném, vhodném termínu.

Pro samotný seskok je vhodnější spíše upnutější oblečení, než volný oděv. Také, jestli rádi nosíte velké šperky, jako jsou například velké kruhové náušnice, tak je raději pro samotný seskok odložte.

Zorbing

Rádi si necháváte „motat“ hlavu? Není však motání, jako motání. Při** Zorbingu** Vás nikdo „neopije rohlíkem“, jak se říká. Při Zorbingu vstoupíte do velké, průhledné koule a můžete se vydat vstříc dobrodružstvím po dlouhé louce, či jiné připravené dráze. Kutálet se však můžete i na sněhu, nebo na vodě, a to je pak dobrodružství. Stačí vlézt do koule, připoutat se, a již Vás čeká kutálející se dobrodružství. A vůbec nemusíte mít obavy, že byste snad v kouli nemohli dýchat. Nestane se, že byste v ní neměli dostatek vzduchu.

Co takhle se domluvit se společností, jež provozuje Zorbing a dopřát si společně s přáteli dobrodružství na vodě.

Budete-li se kutálet koulí ze svahu dolů, pak můžete dosáhnout rychlosti dokonce až 50 km/h, což rozhodně není zanedbatelné. Jakou nejvyšší rychlostí jste jeli na kole? Již třiceti kilometrová rychlost je pěkný šupec, a teď si vezměte, že se povalíte ještě o dvacet kilometrů v hodině větší rychlostí, bez ohledu na to, že byste mohli zabrzdit. Takže adrenalin vskutku, jak se patří. Žádná nuda a zábava pro malé děti. Ať už Vám je dvacet, třicet, nebo čtyřicet a více let. Vzrušení, které Vás dostane.

Podmínky Zorbingu

I když se může jevit Zorbing jako neškodná zábava, ne pro každého je však vhodná. Pokud Vám zrovna nedělá dobře stísněný prostor, pak se do koule raději nehrňte. Zorbing také není vhodný pro nastávající maminky, osoby, jež trpí poruchami s oběhovým systémem, epilepsií.

Co se týká oblečení, vezměte si takové, které Vám je pohodlné. V případě, že bude Zorbing na vodě, budou plavky nejideálnějším oblečením, protože musíte počítat s tím, že se s největší pravděpodobností namočíte.

Tandemový seskok z letadla

Tak tomu se říká stoprocentní adrenalin. Je pro Vás Bungee Jumping slabý odvar? Pak tandemový seskok Vás doslova dostane. Seskočíte z výšky až 4000 metrů. A rychlost, kterou se budete řítit dolů? Ta bude dosahovat až 200 km/ hod.

U tandemového seskoku si také můžete objednat profesionálního kameramana, který Vás bude točit při samotném seskoku. Budete tak mít památku. A pokud se někdo z Vašich známých a přátel nebude moci zúčastnit Vašeho seskoku, pak jim můžete Váš úžasný zážitek předvést při společném setkání.

A že není seskok žádným dobrodružstvím, když vlastně budete ve dvou? Tak na to skutečně zapomeňte. Adrenalin z Vás bude doslova prýštit. A je dost možné, že budete doslova váhat, zda vůbec seskočíte z letadla, až se ocitnete v tak velké výšce, v prostoru, kde se nebudete moci vůbec ničeho zachytit. A Váš profesionální doprovod? Ten Vás bude jen jistit, aby seskok dopadl naprosto bezpečně, včetně hladkého přistání. Nijak Vás nebude omezovat při Vašem prožitku. Můžete křičet, můžete pištět, můžete se smát na hlas, vše je dovoleno. A ještě jednu výhodu má tandemový seskok. Nemusíte si lámat hlavu s tím, že by se Vám neotevřel padák.

Při tandemovém seskoku si užijete vlastně dva zážitky v jednom. První část je vyhlídkovým letem, kdy postupně s Vámi letadlo nastoupá do patřičné výšky. A druhá část je pak samotný seskok.

Podmínky tandemového seskoku

Tandemový seskok je naprosto fascinujícím zážitkem, který však vyžaduje patřičný zdravotní stav. Pokud je Vaše váha nad cca 100 kg, trpíte srdečními problémy, či epilepsií, není možné se tandemového seskoku účastnit. Ale není třeba tzv. házet flintu do žita. Budete si moci vybrat z celé řady adrenalinových zážitků.

Život se má užít a ne jen prožít. A tak, proč si ho neokořenit, ať už seskokem z letadla, či letem v balonu, řícením se v ohromné kouli, nebo třeba jízdou na čtyřkolce, či v tanku? Zpestřete si všední dny Vašich stále stejných víkendů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20735 (skvela-zabava.cz#9858)


Přidat komentář