Adrenalinové zážitky

Hledáte pořádnou dávku vzrušení? Láká Vás adrenalin? Myslíte si, že už jste vyzkoušeli všechno a nemůže Vás vůbec nic překvapit a všechny možné aktivity už jsou Vám bezpečně známé? Vyzkoušejte adrenalinové zážitky!

Pokud si nevíte rady, co darovat svým blízkým, manželovi, kamarádovi nebo čím je překvapit a přemýšlíte o něčem netradičním, zajímavém a originálním, nebo byste chtěli někomu splnit sen, či Vy osobně toužíte zažít něco speciálního, je tou nejlepší možností vybrat nějaký z adrenalinových zážitků, kterých je našem trhu víc než dost. Záleží už jen na Vás, zda Vám k maximálnímu uspokojení poslouží zážitek prožitý ve vzduchu, ve vodě či v závodním autě. Možností je opravdu spousta, stačí si jen vybrat. Na výběr je toho spousta – od tradičních dárků až po opravdu exkluzivní novinky.

Jistě se Vám někdy stalo, že jste dostali nějaký dárek a za pár let jste si za nic na světě nemohli vzpomenout, kdo Vám ho vlastně daroval. Pokud však darujete, nebo naopak sám dostanete adrenalinový zážitek jako dar, jistě se Vám ani Vašim známým nestane, že byste si nevzpomněli, od koho že takový dárek byl.

Pokud se skutečně rozhodnete dát adrenalinový zážitek někomu jako dárek, zpravidla se stává, že osoba, které dárek věnujete, obdrží svůj vybraný zážitek v dárkovém balení, ve kterém bude zážitkový certifikát s obrázkem zážitku a jakýmsi průvodním popisem. K takovému dárku můžete přiložit Vaše blahopřání a pak už jen stačí dárek předat osobě, které je určen a čekat na reakci obdarovaného.

Klasikou, která se hodí vždycky a v každém vyvolá pocit bláznovství, že zaručeně bungee jumping. Mixem adrenalinu a originality je Zorbing.

Nyní si pojďme jednotlivé adrenalinové zážitky přiblížit:

Bungee jumping

Bungee jumping představuje ten pravý adrenalin. Tento adrenalinový sport, který jistě všichni dobře znají a proto ho není třeba příliš představovat, uděla všem nadšencům adrenalinových sportů obrovskou radost. Dá se říct, že je to nejznámější adrenalinový zážitek vůbec a jistě patří mezi nejvyhledávanější adrenalinové dárky. U bungee jumpingu se skáče nejčastěji z mostů, ale také z jeřábů nebo i z vysílačů, prostě z takových výšek, které adrenalin skutečně zaručí. Přesto že Vás to asi překvapí, tento adrenalinový sport je přes svou zdánlivou riskantnost velmi bezpečný. Pro obdarovaného bude takový  adrenalinový dárek zcela bezpochyby nezapomenutelný zážitek.

Jaký je postup bungee jumpingu?

Nejdříve Vás instruktor se skokem seznámí, což probíhá přípravou na vlastní skok, kde Vám bude všechno precizně a dopodrobna probráno a připraveno. Potom už následuje ta chvíle, kdy skočíte. Seskoky mohou provádět dospělí i zpravidla děti od 15 let. Ovšem u dětí do 18 let se vyžaduje souhlas rodičů. Minimální výška bývá stanovena na 120 cm, seskok v tandemu je omezen váhou, kdy váha obou účastníků nesmí dohromady překročit 120 km.  Seskoky se neprovádí při hustém dešti. Celkový seskok trvá maximálně 15 minut. Všechny výše uvedené podmínky ale závisí na provozovateli atrakce. Je určen pro jednu osobu nebo pro dvě osoby v tandemu. Doporučuje se přiléhavější sportovní oblečení, brýle nejsou překážkou, stejně tak ani čočky. Co se týká ročního období, nejlepší seskoky zažijete v průběhu léta.

Zorbing

Zorbnig pochází z Nového Zélandu stejně tak jako bungee jumping. Vynálezci toho sportu jsou Andrew Akers a Dwan van de Sluis, a tito dva vynálezci se nechali inspirovat skicou Leonarda da Vinciho, na kterého zobrazen muž s rozpaženýma rukama v kruhu. Zorbem se rozumí průhledná koule vytvořená ze speciálního PVC s průměrem přes 3 metry, která má hmostnost 90 kg. Dovnitř koule se vchází tunelem, zákazník je připoután a pak už se jen kutálí se svahu dolů. Na konci svahu je buďto protisvah, nebo speciální síť nebo vodní hladina, z tohoto důvodu je koule bezpečně zastavena. Po seznámení se se zorbem a podrobném vysvětlení proběhne příprava na Vaše zorbování, kde bude všechno dopodrobna připraveno a probráno. Zorbovat nesmí osoby, které jsou výškou menší než 150 cm a osoby s váhou těžší jak 95 kg. Vše ovšem záleží na individuálním posouzení a domluvě. Osoby mladší 18 let musí mít souhlas rodičů nebo zákonných zástupců. Před jízdou se zpravidla podepisuje prohlášení o zdravotním stavu. Ne každé počasí je pro zorbing vhodné. Termíny zorbingu se plánují podle předpovědi počasí. Zorbingu se můžou účastnit jak jedna tak i dvě osoby současně. Doporučuje se přiléhavější sportovní oděv. Brýle, stejně tak jako kontaktní čočky nejsou překážkou. Větší šperky se doporučuje odložit.

Seskok padákem

Toužíte po tom vyskočit z letícího letadla a bez cizí pomoci přistát na zemi? Patříte k těm, kteří rádi překonávají nepřekonatelné? Pak je seskok padákem tou správnou volbou pro Vás. Seskok padákem ve vhodný dárek jak pro muže, tak pro ženy. Než Vás instruktor pustí k samotnému seskoku, musíte absolvovat pozemní teoretickou a praktickou přípravu pod vedením zkušeného instruktora, poté už jen nastoupit do letounu, který Vás vyveze do určité výšky. Pak už jen následuje otevření dveří a vy skáčete do prostoru. Padák se Vám automatiky otevře a Vy, s pocitem, že jste překonali sami sebe, pozvolna klesáte k zemi. Tyto pocity jsou opravdu fantastické a jistě stojí za to seskok vyzkoušet. Seskoky padákem můžou absolvovat osoby, které jsou starší 15 let pouze se souhlasem rodičů nebo zákonných zástupců. Minimální tělesná výška je stanovena na 120 cm a váha člověka by neměla překročit 105 kg. Pokud však vážíte více, vše záleží na dohodě s instruktorem. Seskoky padákem se neprovádí, pokud fouká silný nárazový vítr nebo jsou jiné špatné povětrnostní podmínky. Samotný seskok padákem je určen pro jednu osobu. Většinou se doporučuje mít na sobě přiléhavější sportovní oblečení a pevnou kotníkovou obuv.

Kieneova houpačka

Tuto lanovou houpačku vymyslel v 70. letech Helmut Kiene, který si ve Francii přivázal lano k jednomu mostu a na druhý si lano přetáhl a z tohoto mostu vzdáleného cca 50 m skočil. U nás ji naleznete především pod názvem Pendl či Kieneova houpačka. Kieneova houpačka představuje skok, při kterém na rozdíl od Bungee jumpingu Vás žádné pružné lano nebrzdí, ale kyvadlovým letem prolétáte nad zemí rychlostí zhruba mezi 100 km/hod. Při takovém skoku jste uvázáni sedacím postrojem. Před skokem má snad každý člověk samozřejmě trochu strach, ale jakmile se odváží a skočí. Zažije za letu několikasekundový stav beztíže a zrychlí na rychlost cca 90-110 km/h. Je známé, že přetížení u takovéhoto seskoku je dvakrát tak větší než u bungee jumpingu. Seskoky mohou opět provádět jak dospělí, tak i mládež nad 15 let. Osoby do 18 let pouze se souhlasem rodičů nebo zákonných zástupců. Minimální výška je stanovena na 120 cm a seskok v tandemu je omezen váhou, kdy váha obou účastníků dohromady nesmí překročit 160 kg. Seskoky se neprovádí při hustém dešti nebo nárazovém větru. Celkový čas zážitku trvá asi 15 minut. Seskok je určen pro jednu osobu, nebo pro dvě osoby v tandemu. Opět se i u tohoto sportu doporučuje přiléhavější sportovní oblečení a stejně jako u předešlých sportů ani zde nejsou brýle nebo kontaktní čočky překážkou.

Dalších stejně známých a populárních adrenalinových zážitků existuje mnoho dalších, jako například tandemový seskok, kurzy potápění, paintball, jízda na raftech, lanové centra a jiné. Každý, kdo stojí o nějaký adrenalinový zážitek, si jistě vybere dle svého gusta nebo může vyzkoušet postupně všechny. Rozhodně nebude litovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20731 (skvela-zabava.cz#9852)


Přidat komentář