Adrenalinové výlety

Konečně přišel volný víkend nebo očekávaná dovolená a s nimi přichází otázka, jak volný čas využijeme. Plánujeme setkání s přáteli, zvelebování domova, lenošení u vody, těšíme se na odpočinek a uvolnění, které však nemusí přijít, chybí nám akce.

Aktivní odpočinek je přínosem

Pokud dlouho plánujeme a připravujeme své aktivity, můžeme sice dosáhnout skvělých výsledků, ale může se stát, že se nedostaví libé pocity, kvůli kterým jsme to vše dělali. Příjemné prožitky přímo souvisí s aktivizací těla, se vzrušením a těšením se na něco nového a nepoznaného. Pokud své činnosti opakujeme bez fantazie a obměny, přicházíme o bušení srdce, zrychlený dech a radost i obavu z překonávání překážek. Tyto stavy se nám dějí pomocí uvolňování hormonu adrenalinu, který je aktivátorem zvýšeného výkonu a souvisí se stresovými situacemi. Pokud záležitost, která vedla k uvolnění adrenalinu dopadla dobře, přichází na řadu báječné pocity z toho, že jsme vše zvládli, dokázali nebo přežili. Tento příjemný efekt, který přichází po zátěžových situacích je spojen s uvolňováním endorfinů.«« Adrenalinové výlety Pocit strachu a úlevy bývá návykový »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20723 (skvela-zabava.cz#9839)