Adrenalinové výlety

Konečně přišel volný víkend nebo očekávaná dovolená a s nimi přichází otázka, jak volný čas využijeme. Plánujeme setkání s přáteli, zvelebování domova, lenošení u vody, těšíme se na odpočinek a uvolnění, které však nemusí přijít, chybí nám akce.

Aktivní odpočinek je přínosem

Pokud dlouho plánujeme a připravujeme své aktivity, můžeme sice dosáhnout skvělých výsledků, ale může se stát, že se nedostaví libé pocity, kvůli kterým jsme to vše dělali. Příjemné prožitky přímo souvisí s aktivizací těla, se vzrušením a těšením se na něco nového a nepoznaného. Pokud své činnosti opakujeme bez fantazie a obměny, přicházíme o bušení srdce, zrychlený dech a radost i obavu z překonávání překážek. Tyto stavy se nám dějí pomocí uvolňování hormonu adrenalinu, který je aktivátorem zvýšeného výkonu a souvisí se stresovými situacemi. Pokud záležitost, která vedla k uvolnění adrenalinu dopadla dobře, přichází na řadu báječné pocity z toho, že jsme vše zvládli, dokázali nebo přežili. Tento příjemný efekt, který přichází po zátěžových situacích je spojen s uvolňováním endorfinů.

Pocit strachu a úlevy bývá návykový

Proto asi sami podvědomě vyhledáváme příležitosti, které zvyšují** hladinu adrenalinu v naší krvi** s očekáváním následného vyplavování hormonů štěstí. Asi každý už zažil tu situaci, kdy na horách se cíl zdá příliš vzdálený a vrchol příliš vysoko. Pokud to nevzdáme a jdeme pomalu a jistě ke svému cíli, třeba unavení, zpocení, s puchýři na nohou, po dosáhnutí vrcholu, přichází úžasné zjištění, že jsme to prostě dokázali. Přeplavat přehradu z jednoho břehu na druhý, potápět se a vydržet pod vodou déle než kamarád i to jsou naše zážitky z prázdnin na které nikdy nezapomeneme.** Adrenalinová činnost** nemusí být je fyzická aktivita, která vede k vysílení, může to být vzrušující setkání nebo nečekané překvapení. Prostě, každý má svůj vrchol někde jinde, protože každý je nastaven trochu jinak  a pocity štěstí se u každého mohou být vyvolány jinou aktivitou.

Bezhlavé riskování přináší problémy

Pokud sami vyhledáváme nebezpečné situace a nemáme potřebné jištění, ať už po materiální stránce nebo lidské, může to s námi dopadnout špatně. Odvrácenou stránkou adrenalinových zážitků jsou situace plné reálného nebezpečí a skutečného ohrožení našeho zdraví, kterému se dobrovolně vystavujeme. Může se stát, že díky našemu riskování a někdy lehkovážnosti nebo dokonce hlouposti, pocit štěstí a úlevy nepřijde. Výbornou zprávou s možností toho nejrozumnějšího řešení pro všechny odvážlivce a nespokojence se svým nudným životem, je už zavedená existence  profesionálních agentur, které adrenalinové zážitky nejen vymýšlejí, ale také organizují a zabezpečují. Jejich prostřednictvím si můžete splnit své dětské sny, třeba řídit tank, letět balónem, svézt se ve formuli nebo ochutnat situace, které jste sledovali na televizních obrazovkách, můžete bojovat o přežití v divočině, zažít přepadení zásahovou jednotkou, řešit zločin na starém hradě.

Fantastické zážitky z rukou profesionálů

Je úžasné prožít si ve skutečnosti své touhy, vrátit se do světa dětství a dospívání, kdy  fantazie měla doopravdická křídla a netušili jste co vše a čím vším budete v dospělém životě omezováni. Pokud máte odvahu a chuť, stačí jen vyhledat a oslovit tu agenturu, jejíž nabídka byla zajímavá a oslovila vás, tým zkušených borců pak zajistí všechny podmínky, abyste mohli zkusit něco o čem jste dosud jen tajně snili např. volný pád, tandemový seskok, potápění mezi žraloky, zorbing, roli odstřelovače. Nemusíte se obávat, že takto organizovaný prožitek vás připraví o adrenalin, protože naše těla a mozky jsou nastaveny tak, že ocitnou-li se v nebezpečné, i když simulované situaci, převáží pud sebezáchovy. Navíc silný prožitek a nová zkušenost můžou odhalit vaše silné stránky o kterých jste dosud netušili. Ve chvíli kdy si musíte sáhnout si na dno, „bojovat o život“, zapnout logické myšlení, získáváte nové životní zkušenosti a váš obzor se tím logicky zvětšuje. Proto jsou adrenalinové zážitky tak často vyhledávané jako jedna z možností tmelení pracovních týmů, pro výběr manažerů a vedoucích pracovníků. Hlavním posláním a cílem všech adrenalinových zážitků je především pobavit a zaujmout, proto se staly vyhledávanými dárky mezi rodinami a přáteli.

Pusťte obavy a zažijte chuť adrenalinu

Obdarovat** zážitkem** je vynikající nápad a jako výhoda se jeví to, že pořádající agentura, pokud zná věk a zdravotní stav svého budoucího klienta, může zážitek přímo „ušít na míru“, tím se vyhneme zklamání nebo komplikacím. Adrenalinové zážitky neznají hranice, jsou určeny všem věkovým kategorií, mužům i ženám i dětem. Fyzická zdatnost je rozhodující spíše u silových záležitostí, jako je slaňování skály, pochod po lanech v korunách stromů, potápění se do podmořské jeskyně, ve většině dalších zážitků jde spíše o sílu ducha, odhodlanost a dostatečnou motivaci. Malé děti se můžou obávat a zároveň krásně těšit z pohlazení lva nebo tygra, přespání v jeskyni nebo ve sněhovém iglů. Ti starší přivítají cestu do neznáma na hřbetech koní, mohou zakusit v ochranném obleku, jaké to je, když je napadne zuřivý pes, mohou zažít život v „divočině, kdy si musí sami rozdělat oheň a najít něco k snědku, ty dobrodružnější povahy mohou zažít válečné tažení, přestřelky, lov na člověka, mohou se nechat unést přepadovým oddílem a sami mohou dobýt vytyčený válečný cíl. Všechny tyto akce dokáží v člověku vyburcovat síly a energii, zároveň vytáhnou na světlo všechny emoce, které v sobě skrýváme. Pro naši psychiku je nesmírně ozdravné jednou za čas vykřičet se, nadávat, smát, plakat, dostat z těla vše, co se tam tak dlouho hromadilo, zároveň je nesmírně přínosné vědět, že když se dostaneme do určité situace, budeme bojovat o svůj život, překonáme strach, zaktivujeme to nejlepší v nás.

Pečlivě připravená dobrodružství se zárukou

Adrenalinové zážitky spolu se zkušenými instruktory, vrcholovými sportovci (např. potápěči, horolezci, surfaři, parašutisté)  i profesionálními odborníky (např. bývalí vojáci, střelmistři, piloti) čekají na vaše požadavky, ať se budou dít ve vzduchu, na zemi nebo ve vodě a s nimi se můžete vrátit do minulosti a projít historická válečná tažení, zažít přítomnost (přepadení banky, trenažér letadla) i ochutnat budoucnost (hvězdné války). Pokud vaše představa není konkrétní, můžete se nechat překvapit akčním scénářem, který může ve vás zanechat nezapomenutelné zážitky. Už jste někdy zkusili sešrotovat auto během pěti minut, pravé rodeo na hřbetu koně nebo opravdická bahna a jízdu tereňákem. Vaše nové prožitky mohou být i součástí vykonstruovaného příběhu např. hledání tajemného pokladu v hradní rozvalině a nebezpečí s tím spojená, osvobození rukojmích z rukou nebezpečných šílenců, hon na fantoma, podle jím zanechaných indícií. To jsou chvíle, kdy nebojujete jen sami za sebe, ale jste členy kolektivu, bojující o přežití své nebo druhých. Co takhle „vražda v knihovně“ nebo „kdo z nás, to byl“, je zvláštní zažít na vlastní kůži takový příběh, kde prostřednictvím stop a náznaků hledáme pachatele. Ať si vyberete jakýkoli zážitek, všechny cesty a výlety za adrenalinem vám dají to, co marně hledáte v dobrodružných  knihách a různých filmech, na vlastní kůži zažijete život akčních hrdinů s jistotou dobrého konce.

Zkušenosti, které můžeme potřebovat

Nemusíme být dobrodruhy, abychom toužili po dobrodružství. Naše touha po zážitcích je jen chuť vyjet ze zajetých kolejí a zase se do nich bezpečně vrátit, okusit něco nového, nepoznaného, abychom neměli pocit, že o něco v životě přicházíme. Adrenalinové jednorázovky nebo i celé balíčky dovolí poznat chuť „zakázaného ovoce“, rozeznat nebezpečí od hazardu, zdolat hranice nemožného a odhalit naše rezervy. Díky získaným zkušenostem v nezvyklých situacích, pak v běžném životě nemáme potřebu zbytečně riskovat, dokážeme vyhodnotit rizika a pokud nastane kritická situace, nevzdáme se a hledáme řešení.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20723 (skvela-zabava.cz#9839)


Přidat komentář