Výklad z tarotových karet

Ruku na srdce, kdo nechtěl znát někdy odpověď na otázku, zda uspěje ve výběrovém řízení, zda bude svatba, na jakou školu se má přihlásit, zda vyhraje peníze apod. Karty dokážou leccos prozradit a odkrýt. Vydejte se s námi do světa věštby.

Tarot, tarotové karty se používaly pro věštění již od pradávna. Samotný původ však není zcela jasný a zřejmý. Do Evropy se tarotové karty dostaly ve 14. století. Jednotlivé karty, které tvoří tarot, nesou svůj vlastní význam. I když jsou karty, jako takové, stále stejné, je každý výklad zcela originální. Rozhodně se karty nevykládají podle naučeného mustru. Ten, kdo vykládá karty, musí znát jejich souvislosti, hloubku významu. Musí disponovat citem, intuicí. S tím pravým věštcem, odhalíte ukrytá tajemství ve Vašem nitru i osudu.

Důvody vedoucí k vyložení tarotových karet

Jistě každý z nás stál někdy před důležitým rozhodnutím, a kolikrát ne jednou. Rozhodovali jsme se, zda si vybrat zaměstnání, ve kterém nás oslovili, zda setrvat ve svazku, který nás momentálně nenaplňoval, zda je současná doba vhodná pro investování, zda si vsadit do některé z výherních loterií, zda bude nenarozené děťátko kluk nebo holka, zda dopadne plánovaná operace dobře, jak dlouho se budeme těšit ze zdraví, zda nás nebudou čekat nějaké větší výdaje v blízké budoucnosti, zda se pustit do rekonstrukce bytu atd. Někdo hledá** v kartách odpověď na stěžejní, důležitou otázku**. Jiný jde ke kartářce ze zvědavosti. Jiný zase, nehledá žádnou konkrétní odpověď, ale zajímá ho, co mu osud přinese.

Verze tarotu

Kromě** klasického tarotu**, se můžete setkat i s celou řadou tarotu, kupříkladu s pohádkovým, erotickým, bylinným, ženským aj. Ovšem nejvyhledávanějším druhem je bezpochyby standardní tarot.

Pojďme se podívat blíže, z jakých karet je tarot složen. Celá sada tarotových karet obsahuje celkem 78 jednotlivých karet, které se dělí na malé a velké arkány. Malých arkán je 56 a velkých 22. Arkána je z latinského Arcanus, neboli tajemství, záhada.

Malá arkána

Malá arkána je tvořena čtyřmi barvami (meče, mince, kalichy, žezla), elementy obdobně jako karty žolíkové. Tyto karty dokreslí komplexní význam výkladu. Karty Malé arkány se mohou použít pro zodpovězení Vámi položené specifické otázky. Kromě toho karty Malé arkány pomohou rozšířit vlastnosti karet Velké arkány.

Každá ze čtyř barev je pak tvořena 14 kartami, a to I; II; III; IV; V; VI; VII; VIII; IX; X; Eso; Kluk; Rytíř; Královna a Král.

Podíváme-li se blíže na zmíněné čtyři barvy, pak Meče představují určitý psychický i emocionální stav k určité situaci. Mince poté představují materiální, ale také fyzický stav. Kalichy zase pojednávají daný emocionální stav k určité situaci, no a Žezla vyjadřují pracovní život, skryté možnosti, schopnosti aj.

Velká arkána

V kartách Velké arkány se snoubí veškeré naše ukryté duševní pochody. Ovšem zmíněné pochody mají stěžejní vliv na samotný život. Možná Vás zajímá, proč právě počet 22 karet. Je to z toho důvodu, že tato cifra je odvozena od počtu tzv. Stezek, jež spojují Sefiry na pomyslném Stromu života.

Strom života v tarotových kartách

Výše jsme zmínili** strom života. Tarotové karty** jako takové, jsou uspořádané ze stromu života, a to kabalistického. Podíváme-li se blíže na Strom života, pak ten je tvořen z deseti a jedné kruhové Sefiry, jež jsou navzájem propojené.

Jednotlivé karty Velké arkány

Kterých 22 tarotových karet tvoří Velkou arkánu? Vezmeme-li karty v pořadí, pak jednotlivými kartami jsou: Blázen – Kejklíř – Papežka – Císařovna – Císař – Papež – Zamilovaný – Vůz – Spravedlnost – Poustevník – Kolo štěstěny – Síla – Viselec – Smrt – Mírnost – Ďábel – Věž – Hvězda – Měsíc – Slunce – Soud – Svět.

Karta Blázen je někdy považována za kartu nultou, nebo dvacátou druhou. Ovšem oficiálně číslo nemá a je značena arabským číslem nula.

Symbolika a atributy v tarotových kartách

Při samotném výkladu se věštec řídí jednak symboly jednotlivých karet, ale také atributy. Symboly jako takové je možné si vyložit rozličným způsobem. Zato atributy jsou neměnné.

K nejčastějším symbolům v tarotu patří například holubice – lev - oko - vejce – orel. Holubice vyjadřuje nevinnost, lev zase sílu a odvahu, oko je symbolem poznání, vejce představuje zrození nového začátku a orel je rozletem, svobodou, svobodným duchem.

Barvy v tarotových kartách

Ovšem, nejen symboly a atributy mají svůj význam a roli při výkladu. Barvy se vyhodnocují dle stanoveného klíče, ale také dle jednotlivých čaker. Které barvy je možné v tarotu spatřit? Jedná se o barvu bílou – žlutou – oranžovou – stříbrnou – zlatou – růžovou – zelenou – světle modrou – tmavě modrou – fialovou do červené barvy – fialovou do modré barvy – červenou – hnědou – černou. Kupříkladu bílá barva symbolizuje světlo, růžová barva je nevinností, zelená barva představuje léčení, oranžová barva je životní sílou atd.

Způsoby výkladu tarotových karet

U tarotu, ale nejen u něj, se můžete setkat s rozličným výkladem. Setkat se můžete například s výkladem na tři karty, s výkladem na čtyři karty, s výkladem na pět karet, s výkladem typu Sedm karet, či Keltský kříž aj.

Keltský kříž

Keltský kříž patří k velmi známým i oblíbeným způsobům výkladu. Ten, kdo nabízí právě výklad Keltský kříž, není rozhodně žádným začátečníkem. Pro výklad karet Keltského kříže je nutné do hloubky pochopit význam karet, ale nejen ten.

V čem spočívá kouzlo Keltského kříže? U jiných výkladů karet Vás věštec požádá o sdělení otázky, která Vás zajímá. Kdežto u Keltského kříže může věštec začít s výkladem, aniž by potřeboval znát „Vaši otázku“.

Forma výkladu tarotových karet

Zvažujete, že si také necháte vyložit tarotové karty? Co se týká formy výkladu, tak můžete volit mezi osobním výkladem, kdy zajdete za Vámi vybranou kartářkou. Vyložit tarotové karty si však můžete také nechat on-line.

Záleží na každém jedinci, která forma mu je bližší. Je pravdou, že setkání s kartářkou tváří tvář je bezpochyby osobnější a flexibilnější. V obou případech však platí, že je rozhodně lepší dát přednost tomu věštci, který má bohaté zkušenosti s výkladem tarotových karet.

Díky kartám je možné poodhalit ukryté tajemství, které je skryté v nás, naší mysli a osudu. Vždy bude okolo nás, našeho života obestřené tajemno. Nejspíš nedostanete stoprocentní odpověď na otázku, proč zrovna Vy jste se narodili, proč Vy jste Vy a ne třeba soused/ka odnaproti. Ovšem karty Vám poodhalí životní cestu, budete moci nahlédnout nejen do budoucnosti, ale i do minulosti. Díky nim se budete moci nasměrovat na tu nejvhodnější cestu. Karty Vám objasní nejen blížící se radosti, ale i starosti.

A ještě jedna maličkost, neupínejte se na karty bezmezně. Karty Vás nasměrují, poodhalí to, co Vás trápí. Je třeba pamatovat na to, že jste to právě Vy, kdo se ubere, ať už na pravou, nebo levou stranu. Byly a budou dohady nad tím, kdo řídí náš osud, zda je nám dán, či ho průběžně utváří někdo vyšší, nebo jsme my sami strůjcem našeho štěstí. Svět si do určité, ať už menší, nebo větší míry, utváříme sami. To, jak se cítíme, chováme, vnímáme, jde ruku v ruce s tím, jak a co, a také kdy děláme.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20693 (skvela-zabava.cz#9849)


Přidat komentář