Věštecké potřeby on-line

Rádi byste poznali budoucnost? Jste netrpěliví a už se nemůžete dočkat, jak to dopadne? Nebo si myslíte, že budoucnost můžete změnit? Ať už vás na věštění láká cokoliv, poradíme vám, jaké věštecké pomůcky si lze na internetu koupit.

Chcete vědět co vás v budoucnu čeká? Mnoho lidí by si něco takového přálo. Někteří zase ne. Někteří lidé totiž věří, že neznat budoucnost je pro nás vlastně lepší. Kdybychom ji totiž znali, tak by jsme neprožívali žádná překvapení. Život by nás strašně nudil. Pokud přesto patříte k těm, kteří jsou natolik zvědaví a neodolají možnostem nahlédnout pod tajemnou roušku budoucnosti, poradíme vám, které prostředky k tomu můžete použít.

Věštění – předpovídání budoucnosti

Co je to vlastně věštění? Když někdo něco věští, tak předpovídá budoucnost. Lidé se pokoušeli poznat budoucnost od pradávna. Svědčí o tom věštecké předměty (nebo jejich pozůstatky) které byly objeveny na archeologických nalezištích. Kdo ale věštil budoucnost? Byl to snad každý, komu se zachtělo? Mohl si každý člověk pořídit nějakou speciální pomůcku, díky které pak znal budoucnost? Ne! Jednoznačně ne! Věštění bylo v minulosti určeno pouze vybraným osobám.

Šamani

U primitivních kmenů na Sibiři, V Africe nebo v Jižní Americe existují takové vybrané osoby i dnes. Tito lidé jsou dobře známí i nám pod označením šaman. Tito kmenoví předpovídatelé budoucnosti však nebyli jen věštci. Znali všechny byliny, houby a jiné rostliny a jejich účinky na lidské tělo. Díky tomu ve svém kmeni zastupovali i roli léčitele. Údajně byli schopni komunikovat s duchy mrtvých lidí ale rovněž z duchy přírody. Snažili se naklonit si dobré duchy a nerozhněvat a udobřovat si ty zlé. Byli považováni za kouzelníky. Rozuměli přírodním úkazům a i v nich hledali tajné poselství duchů. Všichni z kmene se snažili mít se svým šamanem co nejlepší vztah, protože kdyby s ním vstoupili do nějaké pře, jistě by se jim ošklivě pomstil. Nejspíš by na ně seslal nějakou kletbu nebo zlého duha.

Takovéto** šamany** neboli věštce jsme měli kdysi i my a vůbec všechny kmeny měly svého vlastního šamana. Jenže u nás vymizeli šamani už před mnoha staletími. Zůstali jen v pohádkách odkud je známe jako černokněžníky nebo čarodějnice (černokněžník je vlastně černý kněz neboli kněz sloužící mši satanovi – opak kněze některé z Božích církví, tak jak jej známe my).

Proroci

Lidé, kteří předpovídali budoucnost, žili i v na svou dobu civilizovaných místech světa. Tam se jim ale říkalo proroci. Tito lidé žili v místech dnešního Egypta, Řecka, Itálie, Izraele, Sýrie a tak podobně. Pokud jste někdy četli Bibli tak je určitě znáte. A pokud ne, tak i vy jste o nich možná slyšeli. Své proroky měli i jinde než v těchto místech. Známí jsou z písemných památek více kultur. Možná je měli úplně všude, jenže některé kultury písemné památky nemají. Základní rozdíl mezi nimi a věštci je však ten, že prorokům byla moc vidět budoucnost dána shůry, zatímco věštci sami od sebe** budoucnost** předpovídat neumí. Musejí k tomu používat různé pomůcky, které jim jaksi naznačují, jakým směrem se má dění ubírat. Nebo tomu alespoň sami věštci věří a často se jim povede s sebou strhnout i jiné důvěřivce.

Teď jsme věštci my

Dnes už ale proroky ani věštce nemáme. Občas se sice nějací proroci, kteří až překvapivě často prorokují konec světa ukáží, ale jak je vidět, zatím jim tato proroctví nevycházejí (pořád jsme tady). Lidé byli vždycky netrpěliví a toužili znát to, co má teprve přijít. Jenže když už kmenové šamany ani proroky nemáme, tak kdo nám řekne, co přijde? Kdo nám poradí, co nás čeká a jak se máme na budoucnost připravit? Mnoho lidí věří, že nám nezbude nic jiného, než si budoucnost předpovědět sami. I dnes sice existují různí** kartáři, věštci z křišťálové (nebo tak jen skleněné) koule, z čaje, z kávových zrn nebo jen z ruky**. Oproti tomu ale existuje velice široká nabídka literatury, která nám údajně prozradí, jak můžeme věštit sami. K tomu si samozřejmě můžeme vybrat spoustu různých pomůcek, které nám ukáží budoucnost. V dnešní době lze tyto věštecké pomůcky, stejně jako snad všechno ostatní, zakoupit na internetu.

Věštecké pomůcky na internetu

Výběr pomůcek na internetu je dosti rozmanitý. Lze si zakoupit například věštecké koule, speciální karty, kyvadla jiné věštecké pomůcky.

Křišťálové koule

Věštecké koule používaly nejrůznější staré indiánské kmeny, například Mayové nebo Inkové v Jižní Americe ale i domorodci z Bornea, Madagaskaru nebo Nové Guiney. Tenkrát sice ještě nebyly křišťálové a nevypadaly stejně jako ty, které známe dnes. Byly to spíše nejrůznější kameny, které ale byly průsvitné (jako například křemen). Dnešní věštecké koule se vyrábějí i ze skla. Ty jsou pak obvykle levnější. Podle lidí zabývajících se věštěním jsou ale skleněné koule k ničemu, protože koule s jiného materiálu než z křišťálu prostě nemohou fungovat. Podle věštců si tedy určitě musíte pořídit** kouli křišťálovou**. Máte-li už** kouli skleněnou** anebo si ji i přes názory věštců chcete pořídit například právě pro její nižší cenu, pak ji můžete využít například i jako dekoraci. Oblé čiré skleněné předměty (ne plastové – to je vždycky vidět), mezi které se řadí samozřejmě i koule, totiž vždycky vypadají vkusně a luxusně. Pokud se rozhodnete pro koupi věštecké koule, určitě si k ní pořiďte i dřevěný stojan. Jednak to opět vypadá velice dobře a ještě k tomu se vám koule nebude nikam kutálet. Pokud by vám totiž koule spadla třeba jen z malé výšky stolu, stejně se rozbije. A střepů z ní se pak budete zbavovat ještě hodně dlouho.

Kyvadlo

Mnoho lidí má kyvadlo podvědomě uložené jako pomůcku** hypnotizéra**. Ano, i k tomuto účelu se bývá kyvadlo někdy používáno. Věštci jej však používají, jak jinak, pro předpovídání budoucnosti. Kyvadlo připomíná zlatý řetízek, jaký nosí na krku spousta slečen ale i mužů. Na rozdíl od běžných řetízků však není zapínací, takže se nedá nosit na krku. Hlavni rozdíl je ale v tom, že na konci řetízku je poměrně těžká „ozdoba“ připomínající převrácený kužel. Někdy má však kyvadlo i jiný o dost složitější tvar. Většinou je kyvadlo z kovu avšak existují i kyvadla z kamenů, třeba z achátu. „Kyvadláři“ často používají kyvadlo jen tak v prostoru. Začátečníci si ale mohou pomoci speciální věšteckou tabulkou.

Tarok – vykládací karty

Tarokové karty (někdy označované tarotové) jsou jiné, než klasické hrací karty. Obsahují totiž jiné symboly, které na běžných hracích kartách nenajdete. Tyto symboly mají svůj specifický výklad, který rovněž dokáže naznačit budoucnost

Další věštící předměty a způsoby

V jiných kulturách se používají zase jiné věštící předměty a způsoby než v té naší. Například v asijské kultuře se používají věštící tyčinky, kterými se zatřese v krabičce. Tyčinky se pak vysypou a jejich uspořádání opět ukáže budoucnost. Podobným způsobem se však dají používat i čajové lístky nebo kávová zrna, která zůstanou na dně šálku po vypití nápoje.

Je dobré znát budoucnost?

Ať už nám tyto nebo i jiné věštící pomůcky a techniky ukazují pravdu nebo lež, je dobré si položit otázku: Chci skutečně vědět, co mě čeká? Není lepší ponechat životu jeho přirozený běh? To co má přijít, stejně přijde, tak proč předbíhat?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20692 (skvela-zabava.cz#9837)


Diskuze a zkušenosti

Carrie Chambers | 18.09.2017 13:10
Máte tu chybu. Tarok jsou hrací karty, ze kterých vzniklo Tarot, což jsou karty vykládací.


Přidat komentář