Horoskop

Trápí vás osobní problém, nemáte jasno v tom jak dál a co se ve vašem životě děje či hledáte jen odpovědi na otázky. Možná pro vás bude tím pravým výklad dle vašeho znamení a horoskopu. V následujícím článku se dozvíte o horoskopech více.


Horoskopy se těší velké oblibě po celém světě. Vycházejí z královny tajných věd astrologie.  Již po staletí se snaží lidé poodkrýt tajemství, která jim přinese budoucnost skrze výklad postavení hvězd a planet, ve kterém se nacházely v čase jejich narození.  Zájem o ně v posledních letech vzrostl i u nás. Vlivy působící na nás z vesmíru řídí jak nás, tak i naše myšlení.

Historie

Nejčastěji, vědou akceptovanou teorii, která je uváděna v historii astrologie uvádí, že vznikla mezi obyvateli Mezopotámie. Sumerové** pozorovali pohyb Slunce**, postupem času se snažily zaznamenat opakující se děje přírody, které nastávaly jen v určitých obdobích.  Další byl dle výkladu historie Měsíc. V případě Měsíce nebyly spojitosti, tak bezprostředně zřejmé. Postupem času kněží, kteří tehdy měli privilegia k pozorování a určování dějů budoucích, si povšimly dalších pěti objektů, které se pohybovaly na pozadí bezpočtu hvězd. Byly to planety, které ve starověku byly nazývány “poutníky“.

Když lidé poznali význam Slunce a Měsíce přiřkly jim božské schopnosti a personifikovali si je k obrazu svému. Potom už jen následovalo to samé s planetami. A tak vznikly jména planet, jak je známe dnes, která vycházejí z antické mytologie. Různé planety měly různé vlastnosti, které se přisuzovali lidem narozených pod jejich vlivem.  Tak byly po sobě objeveny a pojmenovány Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun. Samozřejmě, že v dávné minulosti, kdy nebyly ještě objeveny všechny planety, tak jedna planeta sdílela vlastnosti s více podobnými hvězdnými znameními. Pozvolna po objevení všech planet, došlo k rozdělení planet působících na znamení zvěrokruhu a ustálení do dnešní podoby.

Evropský horoskop

Je dvanáct znamení zvěrokruhu stejně jako měsíců v roce, střídající se podle toho v jakém postavení se vůči Zemské ekliptice nachází Slunce.

Podle toho má znamení jako patrona** nebeské těleso**:

 • Skopec (Beran) – Mars

 • Býk – Venuši

 • Blíženci – Merkur
 • Rak – Luna (Měsíc)
 • Lev – Slunce
 • Panna – Merkur
 • Váhy – Venuše
 • Štír – Mars
 • Střelec – Jupiter
 • Kozoroh – Saturn
 • Vodnář – Uran
 • Ryby – Neptun

V dnešní době je velké množství horoskopů, nejen pracujících s Evropským pojetím rozdělení hvězdných znamení a nebeských těles, ale třeba dle roku narození, nebo dominantní květiny či stromu rostoucí v době našeho narození. Potom jsou známé horoskopy jako čínský, který je zřejmě po horoskopech zvěrokruhu nejznámější, dále pak keltský, který vyznává vliv stromů a ze starších třeba egyptský, ze kterého později vychází i horoskopy zvěrokruhu. Stejná souhvězdí měla podobné vlastnosti, jako dnešní názvy hvězdných konstelací, jen byly pojmenovány podle tehdejších uctívaných bohů a bohyň.

Egyptský horoskop

V egyptském horoskopu působí tito bohové:

Hathor (29. 12. – 29.1.)

Amon – Ra (30. 1. – 1.3.)

Mut (2. 3. – 3.4.)

Isis (4. 4. – 6.5.)

Horus (7. 5. – 8.6.)

Geb (9. 6. – 12.7.)

Sechmet (13. 7. – 14.8.)

Toth (15. 8. – 16.9.)

Seth (17. 9. – 20.10.)

Osiris (21. 10. – 25.11.)

Anubis (26. 11. – 28.12.)

Znamení egyptského horoskopu a jejich vlastnosti

Hathor

Je mezi nejsložitějšími z egyptského panteonu. Její jméno označuje Horův dům s odpovídajícím znakem a to okazující Horova sokola v domě. Vyobrazena jako kráva byla uctívána Hathor v Thébách. Lidé, kteří jsou narozeni v tomto znamení, bývají moudří „životně“ s přehledem a schopností ocenit skutečnost podstatu záležitostí. Z důvodu originálních a šokujících nápadů jsou často o samotě, nikoliv však osamoceně. Nejraději mají, když jde vše podle jejich představ, to znamená, že se neradi přizpůsobují. Těžce snášejí kritiku své dokonalosti, protože neumějí přistoupit na kompromisy. Ve chvíli kdy najdou toho pravého, tak ho nedokážou nechat na holičkách. V zaměstnání jsou spíše vůdčí typy.

Amon – Ra

Jako jeden ze stvořitelů života na zemi a z nejvyšších, později nejvyšší bůh, jehož podstatu nikdo nezná. Nejčastěji bývá zobrazen v lidské podobě s korunou na hlavě se slunečním kotoučem a dvěma pštrosími péry. Jeho posvátné zvíře byl beran, zobrazen v podobě sfingy. Ti, kteří se narodili v tomto znamení, jsou originální, nezávislí, všímaví se spoustou zajímavých myšlenek. Ale potřebují někoho, kdo jejich zajímavé myšlenky dotáhnou do úspěšného konce. Chtějí být pro své okolí zajímaví.  I když o sobě skrytě pochybují, snaží se být vůdčí osobnosti, ale nedají to na sobě vůbec znát. Chtějí mít rodinný život, ale zároveň chtějí být zajímavý pro opačné pohlaví. Zůstávají zpravidla s jednou láskou, ale mají rádi obdiv i jiných. V partnerovi hledají jednoho z rodičů, během života si často uvědomí svoje role matky nebo otce a vypořádávají se vztahem k vlastním rodičům.

Mut

Zpravidla zobrazena jako žena se supí čelenkou na hlavě, mnohdy ještě s dvojitou korunou.  Je patronkou lidí, kterým se osud často staví nespravedlivě. Proto tyto lidi obdařila bojovým duchem, skvělým intelektem, velmi dobrou intuicí a značnou bojovností. Lidé narození v tomto znamení mají smysl pro kritiku, bránící jim často k přistupování k věcem s nadhledem. V životě se to projevuje tak, že ti, kteří jsou tvrdí k ostatním, bývají obvykle nejtvrdší sami k sobě. Věcí, které často považují za překážky, se jim s časem stávají vstupními branami do moudrosti. Lidé narození ve znamení Mut dokážou žít naplno.

Isis

Jméno v egyptštině Eset, pravděpodobně označující „křeslo“, uctívaná také jako kouzelnice. Tato nejslavnější egyptská bohyně je pokládána za ochránkyni a dárkyni života. Lidé, kteří se narodili v tomto znamení, mají rádi svoji rodinu, domov i své děti.  Nedělá jim problém dát najevo svoji přirozenou přísnost jak k sobě, tak i k ostatním. Ti, kteří jsou ve znamení Isis, mají všestranné zájmy, velmi málo se nudí. Jsou atraktivní, společenští a oblíbení. S citem pro umění. Jsou plní nápadů, které vycházejí z jejich fantazie. Mají pevnou vůli, která jim pomáhá při jejich cestě životem. Jsou často tvrdohlaví a musejí si všechno vyzkoušet sami. I když se jim něco nepovede, tak se dokážou velmi rychle postavit opět na nohy a jít dál.

Horus

Nejčastěji vyobrazen v podobě sokola nebo** muže se sokolí hlavou.  Lidé, kteří se narodí v tomto znamení, se chtějí **seberealizovat, s přirozenými vlohami se uplatnit v životě. Mají dobrou paměť, jsou obratní a vynalézaví. Někdy jsou až přes příliš komunikativní, ale komunikace jako taková v jejich životě má velký význam. Jsou to lidé se spoustou talentů a nepřeberným množstvím nápadů. Běžné je v jejich životě začínat nové věci, ale jen některé dotáhnou do zdárného konce.  Z toho důvodu jsou rádi v blízkosti lidí, kteří jejich nápady dotáhnou do konce.  Nemají rádi monotónní práci.

Geb

Je to bůh Země, nositel rostlin. Nejčastěji zobrazen v lidské podobě s královskou korunou na hlavě. Symbolizuje plodnost, mateřství a vše co s tím je spojováno, včetně úrody a sklízení úrody. Lidé narození v tomto znamení jsou romanticky založeni. Velmi rádi se toulají v říši fantazie a snů. Touží velmi po klidu a harmonii ve svém životě. Naštěstí dokážou sen odlišit od reality, i když se jim mnohdy zdá velmi drsná jsou proto velmi často pesimističtí.

Sechmet

Je to jméno bohyně, které znamená „Mocná“. Bývá zobrazována jako žena se lví hlavou.  Lidé narození v tomto znamení jsou sebevědomí, pevní, tvořiví a vytrvalí se silnou vůlí. Mají skvělý pozorovací talent, proto jim neujde sebemenší maličkost. Jsou rychlí, ale to je někdy v jejich neprospěch, protože se často ženou za svými cíli a neohlížejí se na nikoho jiného. Moc dlouho nevydrží na jednom místě a velmi neradi mají samotu.

Toth

Uctíván jako bůh moudrosti, zobrazován s ptačí hlavou. Lidé, kteří se narodili v tomto znamení, jsou prakticky založení. Velmi přesně a pečlivě dokážou splnit úkol, který jim byl zadán. Protože se neradi přiznávají k chybám, snaží se je vůbec nedělat. Jsou neradi kritizováni. Mají rádi svůj pořádek a klid. Jsou nedůvěřiví. Jsou přesto velmi ochotni pomáhat svému okolí a druhým lidem.

Seth

Zobrazován jako hroch, antilopa nebo osel. Lidé narození v tomto znamení velmi touží po spravedlnosti a pravdě. Chtějí rovnováhu a harmonii, kterou se snaží najít v každodenním životě. Pokud mají pocit, že je někomu ubližováno, tak jsou ochotni pomoci. Nemají rádi nepravost, lež a podlost. Mají vrozenou schopnost diplomacie. Dobře vyjednávají mezi znepřátelenými vrstvami.

Osiris

Nejčastěji vyobrazen s korunou a žezlem s důtkami. Lidé narození v tomto znamení jsou inteligentní, bystří a aktivně se zajímají o různé** záhady**. Dokážou se dovědět to, co chtějí. Jsou velmi dobří při formulování otázek, které je zajímají.  Na sebe i na druhé jsou často velmi nároční. V partnerství jsou velmi nevypočitatelní.

Anubis

Jelikož je Anubis  bůh, který symbolizuje hranici mezi životem a smrtí, tak lidé, kteří jsou narozeni v tomto znamení, často vyhledávají riziko a dobrodružství. Z toho velmi často dochází k životním situacím, ze kterých se ne vždy snadno vychází.  Jsou cílevědomí. Nejsou tak moc závislí na opětované lásce jako jiné znamení.

Keltský horoskop

Keltský horoskop vychází podle stromů.  Jsou to:

Jedle, Javor, Cedr, Bříza, Habr, Kaštan, Cypřiš, Jeřáb, Buk, Fíkovník, Jasan, Jabloň, Líska, Ořešák, Ořešák, Jilm, Borovice, Topol, Dub, Vrba, Lípa, Oliva.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20695 (skvela-zabava.cz#9865)


Přidat komentář