Svatební dary

Tak závažné životní rozhodnutí, jako je svatba, nutně přináší celou řadu otazníků. Je on nebo ona ten pravý? Šaty bílé a dlouhé nebo krátké, autem nebo kočárem. Svatba malá, v utajení nebo velká se spoustou svědků, kostel, park nebo úřad?

Svatba jak se sluší a patří

Zatímco co se ženich s nevěstou trápí, jestli má být pozvánka se zlatým potiskem nebo na ručním papíře, pozvaným** svatebním hostům** se v mysli honí naprosto jiné myšlenky. Co na sebe, musím si koupit něco nového, ať dobře vypadám. Při vzpomínce na utrácení peněz přijde jako druhá myšlenka v pořadí, otázka, co se svatebním darem. Pokud má ženich s nevěstou vypracovaný seznam potřebných věcí, můžete fantazii nechat v klidu. Stejně tak fantazii neprobudí ani drobná poznámka na pozvánce, že manželé nepotřebují a nežádají žádné svatební dary, ale pokud si nechcete dát pokoj, věnujte jim raději finanční obnos, který využijí při pořizování hnízdečka lásky, nákupu kočárku nebo rozfofrují na svatební cestě pod palmami v Karibiku. Ať se nám tato forma pozdává nebo ne, měli bychom jejich požadavky respektovat a dodržovat, protože daleko horší bude vyburcovat svou fantazii a vymýšlet něco sám za sebe.

Nebýt originální za každou cenu

Hlavně, aby to bylo originální, vtipné a neotřelé, to si při výběru svatebního daru říká snad každý svatebčan. Určitě by takovým představám měl dar odpovídat, budu ale trošku přízemní a doporučím vám, abyste se zamysleli, jestli budoucí pár novomanželů sdílí váš smysl pro humor a originalitu. Samozřejmě, že přátelé snoubenců asi přemýšlejí jinak než příbuzenstvo ženicha a nevěsty a  přátelům bývá žert  povolen, dokonce dopředu odpuštěn a navíc se s ním tak trochu počítá. Přece jenom, všeho s mírou.

Pořizujte „opravdové“ dary

Více než na vtip, bychom měli hledět na opravdové potřeby snoubenců, na zázemí které mají a na jejich dosavadní styl života. Vtipnou drobnůstku určitě nemusíme vynechávat, vždy by však měla být doplněna důstojným a užitečným darem. Dopředu zavrhněte kávové šálky velikosti náprstku, zaručeně značkové nože od podomních prodejců a „křišťálové soupravy“ na whisku se sodou. Asi není nic špatného, zamyslet se nad tím, z jakého rodinného prostředí oba pocházejí, jaká je jejich současná finanční situaci a jaké vyhlídky do budoucna oba očekávají. Samozřejmě, že ve výběru vhodného daru hraje také velkou roli i hloubka vaší spřízněnosti s jedním ze snoubenců a také to, jak si na tom finančně stojíte. Pozvánka na svatbu nesmí nikoho zruinovat a také nesmí přinášet utrpení, toho hostitelé určitě nechtěli dosáhnout.

Ona a on jsou pár

Takže co? Někdy může udělat radost** pobytový víkend** na zámku a někdy zase praktické hrnky na čaj. Pokud uvažujete, že darujete let balónem, měli byste nejprve otipovat, zda nikdo netrpí hrůzou z výšek.** Sada kvalitních froté ručníků s osuškami** možná nenadchne, ale určitě neurazí a časem možná bude oceněna, to se týká asi všech užitečných a obyčejných předmětů. Pokud chcete věnovat kus umění, ubíráte se po velice tenkém ledě. Takže znovu, co? Kdo zná dobře ženicha a nevěstu a nevybírá na poslední chvíli, určitě přijde na něco, co bude potřebné oběma a co oba potěší. Ano, potěšit a obdarovat oba, s láskou a rozmyslem, to je asi to nejdůležitější. A pokud budete pořád tápat, zkuste se vydat na špionáž, možná, že se jeden z nich uřekne a napoví vám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20662 (skvela-zabava.cz#9941)


Přidat komentář