Sedací pytel jako dárek

Jedním z nevšedních, moderních, ale hlavně užitečných dárků je bezpochyby sedací pytel. Ten se může stát nejen vyhledávanou zábavou pro naše děti, ale díky své pohodlnosti je především oblíbený mezi dospělými.

Sedací pytle jsou novým trendem moderního bydlení. Jedná se o alternativu klasického, těžkého nábytku, která v sobě snoubí styl, praktičnost, pohodlnost a v neposlední řadě nám poskytuje možnost zdravého sezení.

Historie sedacích pytlů

Za počátek skutečných sedacích pytlů lze považovat 60. léta 20. století, kdy byl v roce 1968 na trh uveden vůbec první sedací pytel nesoucí název Sacco. V této době byl jako plnící materiál sedacích pytlů používán extrudovaný polystyren. Od té doby obliba těchto pytlů neustále rostla a rychle docházelo k jejich inovacím a používání nových materiálů, až do dnešní podoby.

Z čeho je sedací pytel vyroben?

Sedací pytle jsou na trhu k dostání v široké nabídce velikostí a tvarů. Rovněž u jejich potahů máme široké možnosti. Vybírat můžeme například z pravé kůže, ekologické kůže, semiše, plyše, nylonu a mnoha dalších. Vnitřek pytle je vyplněn nábytkovým granulátem, který umožňuje dokonalé přizpůsobení pytle naší postavě a současně vytváří vysokou stabilitu. Každý pytel nám poskytuje více možností a poloh sezení či ležení.

Jaký je zdravotní přínos sedacích pytlů?

V první řadě si musíme uvědomit, jak na naše tělo působí klasický tvrdý nábytek, např. židle. Když se na židli posadíme, nepřizpůsobí se ona nám, ale právě naopak. Naše tělo se přizpůsobí židli. Čili se deformuje. A právě v tom jsou sedací pytle naprosto rozdílné. Při dosednutí do nich se ony přizpůsobí našemu tělu, jeho křivkám a tvaru. Díky tomu jsou také stabilní oporou pro naši páteř.

Tyto sedací pytle a vaky jsou vyráběny tak, aby žádná z jejich složek** nevyvolávala alergické reakce**. Tomu přispívá i poměrně snadný způsob čištění, při kterém stačí použít pouze vlhký hadřík. Samotný granulát vlhkost nepohlcuje a nezadržuje.

Luxus a nevšední vzhled interiéru

Díky rozmanitosti tvarů, barev a materiálů jsou sedací pytle vhodným designovým doplňkem každého interiéru a to jak nekomerčních, tak i komerčních prostor. Často nacházejí své uplatnění například ve školkách, zdravotnických a rehabilitačních zařízeních, ale i kancelářích a podobně.

Jak vybrat ten správný pytel pro nás?

Vzhledem k rostoucí popularitě těchto vaků a také rostoucí nabídce na trhu se liší nejen ceny, ale hlavně použité materiály a provedení jednotlivých pytlů. Tak jako i u jiných druhů zboží není možné obecně říct, že nejdražší pytle jsou vždy nejpohodlnější a nejkvalitnější. Proto bychom neměli spoléhat jen na cenu či známost značky z reklamy, ale měli bychom si vždy ověřit reference od zákazníků dané firmy.

Další volba už potom záleží jen na našem vkusu, účelu použití a interiéru, do kterého chceme sedací pytel použít. Bezpochyby se rychle stane jeho součástí a oblíbeným kusem nábytku s neotřelým vzhledem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20682 (skvela-zabava.cz#10052)


Přidat komentář