Let balonem

Od pradávna lákalo člověka odpoutat se od země a poznávat její krásy i z ptačí perspektivy. Lidé se pokoušeli všemožnými prostředky včetně létajících balónů překonat zemskou přitažlivost. Objevte i vy krásu létání v balónech.

V dnešní době díky rostoucímu množství firem, jež nabízejí nejrůznější zážitky, lidé opět objevují kouzlo létání v horkovzdušných balónech a s oblibou tuto aktivitu vyhledávají. Let v balóně se stal pro svou nevšednost a krásu také velmi** netradičním** prostředkem, kterým mnozí obdarovávají své blízké.

Balony - Aeronautik Praha

Jestliže Vás láká vyzkoušet si let balonem nad Prahou, tak se neváhejte obrátit na pana Miloše Hrubého, který Vám poskytne zážitek na celý život. Firmu Aeronautik Praha naleznete na adrese Krusičany 70, Týnec nad Sázavou, 257 41. Nebo můžete navštívit webové stránky** www.aeronautik.cz**

  • Kontaktujte pana** Miloše Hrubého**
  • na telefonním čísle: +420 736 486 130
  • nebo na e-mailové adrese: hruby@aeronautik.cz

Let balonem jako dárek

Let balonem nabízí jedinečnou možnost pohybovat se po obloze stejným způsobem, jako byste pluli lodí po moři, jen s tím rozdílem, že moře je zde simulováno větrným proudem. Nejste poháněni žádným hlučným motorem a krajinu okolo sebe i pod vámi nemusíte sledovat skrze sklo, ale vše si můžete dokonale prohlédnout a přiblížit se opět k zemi, až třeba po špičky nejvyšších stromů. Při letu balonem uvidíte známá místa z jiné perspektivy, či objevíte nejrůznější skrytá zákoutí. Můžete si nerušeně a naplno vychutnávat jedinečný a nezapomenutelný pocit z létání, při kterém se zasníte, zažijete chvíli romantiky či nostalgie, pocítíte volnost a dobrodružství. Nejenže si z letu balonem odnesete tyto nádherné a neopakovatelné pocity, ale také si můžete pořídit fotografické či video záznamy.

Horkovzdušné balony a jejich princip letu

Dnešní horkovzdušné balony se sestávají z několika částí. Balon samotný je tvořen polyesterovou textilii, jež vykazuje zcela odolné vlastnosti proti vysokým teplotám. Posádka balonu je umístěna v proutěném koši. Celý balon uvádí do pohonu výkonný hořák připojený na zásobníky paliva. Jedná se o láhve s propanem, které se nacházejí v rozích koše. Aby balon mohl vzlétnout, je nutno ho nejprve uvést do svislé polohy. Nejprve se tedy do balonu napouští pomocí ventilátoru studený vzduch a poté také horký vzduch. Až se balon dostatečně zahřeje může pomalu vzlétnout a nechat se unášet větrem.

  • Kontaktujte pana** Miloše Hrubého**
  • na telefonním čísle: +420 736 486 130
  • nebo na e-mailové adrese: hruby@aeronautik.cz

Povětrnostní podmínky

Vhledem k tomu, že celý princip létání balonem se odvíjí od pohánění větrem, je zcela žádoucí, aby byly ideální povětrnostní podmínky. Obvykle horkovzdušné balony létají v brzkých ranních hodinách nebo v podvečer. Neboť právě v těchto denních dobách se nevyskytují termická proudění a rychlost přízemního větru bývá nejpřijatelnější. Při startu horkovzdušného balonu nesmí rychlost větru přesáhnout 4 m/s.

Bezpečnost letu balonem

Horkovzdušné balony jsou považovány za staticky nejbezpečnější letadla. Každým rokem či při dosažení 100 odlétaných hodin je nutno provádět pravidelnou technickou prohlídku a kontrolu. Při níž výrobce či servisní organizace důkladně kontroluje veškeré komponenty balonu včetně pevnosti textilie, z níž je balon vyhotoven.

Obvykle jsou lety balonem velmi dobře snášeny, jelikož let balonem je zcela rovnoměrný nedochází k žádným turbulencím. Jen se nedoporučují osobám trpícími závratěmi či strachem z výšek a taktéž těhotným ženám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20661 (skvela-zabava.cz#9936)


Přidat komentář