Kvetoucí čaje

Mezi čínské čajové umění patří i vázaný kvetoucí čaj. Kvetoucí čaje jsou stále více populární, a to především díky svému atraktivnímu vzhledu. Ovšem i jejich chuť stojí za vyzkoušení. Kvetoucí čaj je ideálním vánočním dárkem pro naše blízké.

Přemýšlíte nad opravdu originálním dárkem a nechce se vám jako každý rok kupovat svým blízkým parfém, kosmetiku či láhev dobrého vína? Obdarujte své blízké kvetoucím čajem. Jedná se o takový čaj, který je ručně vázaný z lístků stříbrné jehly. Stříbrnou jehlu tvoří zelený čaj a různé jiné druhy bylinek nebo květních lístků.

Lístky zeleného čaje jsou speciálně vypěstovány k tomu, aby vytvořili dokonalé čajové poupě. Toto poupě se po zalití vodou ohřátou na 90 stupňů Celsia postupně plynule rozvíjí. Poupě se dokonale rozvije asi po 3 až 5 minutách, čímž vám přichystá nádherný a nezapomenutelný zážitek plný barev. Díky tomu bude čaj nejen skvěle chutnat, ale také lákavě vypadat. Příchutě kvetoucích čajů jsou různé, stačí si jen vybrat.

Zakoupit kvetoucí čaj můžete jednoduše cestou internetového obchodu, kde si jednoduše vyberete počet čajů a jednotlivé příchutě. Kvetoucí čaj je také možné zakoupit v rámci dárkové sady, kde je např. v sadě společně s konvičkou nebo šálkem. Jedná se potom o opravdu nádherný a originální dárek, který potěší každého.

Výroba kvetoucího čaje

Kvetoucí čaj představuje opravdu hit poslední doby. Jedná se o malinkaté svinuté kuličky, které se po zalití horkou vodou začnou rozevírat do různých tvarů, jako např. srdíček, koulí nebo také zvířátek. Pro výrobu kvetoucího čaje používají výrobci převážně dosud velmi mladé lístky zeleného nebo bílého čaje. Tyto lístky se ovíjejí kolem nějaké květiny, zpravidla kolem jasmínu, lilie nebo také ibišku. Kvetoucí čaje se prodávají po jednom kuse. Jsou podstatně dražší než čaje klasické. Cena je vysoká z toho důvodu, že se jedná o ručně vázané čaje, což je samozřejmě pracné. Výsledek takového čaje ovšem stojí opravdu za to. K tomu, abyste se mohli kochat krásným pohledem na čaj, je potřeba mít průhlednou konvičku, protože jen tak si můžete čaj vychutnat s celou parádou.

Tipy na servírování čaje

Vzhledem k tomu, že čaj je nejen výborný, ale hlavně jde o jeho estetickou stránku, podávejte jej vždy v čirém skle. Protože jen tak můžete dosyta pozorovat a obdivovat čajový květ, který je vlastně podstatou celého zážitku z pití tohoto lahodného čaje. Volte takovou konvičku, která je ve spodní části rozšířená, protože i čajový květ je u dna nejširší. Konvička nebo nádoba by měla být o objemu asi 0,4 až 0,6 litru. Nikdy po zalití kvetoucího čaje vodou nevkládejte do nádoby nebo konvičky čajovou lžičku, neboť ta by bránila čajovému květu v jeho plném rozvinutí a také by rušila celkový dojem rozkvětu. Čaj nemusíte míchat. Květ je dostatečně veliký k tomu, aby se patřičně vyluhoval v celém objemu vody, a navíc při nalévání do hrníčků dojde k jeho přirozenému promíchání.

K servírování kvetoucího čaje si připravte malé hrníčky o objemu asi 0,1 litru. Tyto totiž patří k tradici vychutnání si zeleného čaje. Navíc čím déle budete čaj po malých dávkách odlévat, tím déle se můžete kochat pohledem na vznášející se čajový květ.

Kvetoucí čaj se nedoporučuje sladit, neboť zelené čaje se celkově vůbec nesladí. Jestliže přece jen máte rádi sladký čaj a jste zvyklí sladit, oslaďte si kvetoucí čaj přímo v konvičce. Pokud byste osladili čaj v konvici, čaj by se zakalil a míchání čaje by následně čajový květ poškodilo. Také je lepší sladit čaj medem než cukrem, neboť tím vynikne lépe chuť pravého zeleného čaje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20679 (skvela-zabava.cz#10042)


Přidat komentář