Inteligentní plastelína

Slyšeli jste už o úžasné proti stresové hračičce zvané inteligentní plastelína? Jde o dokonalého zabijáka nervového vypětí. Je to bláznivá hračka, hmota, kterou můžete různě žmoulat v ruce, trhat, deformovat nebo natahovat.

Pamatujete si, jak jste si jako dítě hráli s plastelínou, která se nedala moc natahovat, bylo jí málo a hlavně špinila ruce? Tak se od této myšlenky absolutně odprostěte, protože plastelína, s kterou vás chci seznámit, je absolutní opak, ba i něco navíc. Jde o hmotu vyrobenou na silikonovém základě, která se od běžné plastelíny odlišuje několika fyzikálními vlastnostmi. Inteligentní plastelína je díky své konzistenci velmi podmanivá a doslova nutí člověka si s ní neustále hrát. Vyzkoušejte inteligentní plastelínu, natahovací, svítící a měnící se hmotu a poznejte, proč si ji lidé po celém světě tak oblíbili.

Historie inteligentní plastelíny

V České republice je inteligentní plastelína zcela novinkou, ale její historie sahá až do doby 2. světové války. Přičemž vznik této plastelíny byla úplná náhoda. Chemik J. Wright hledal náhražku přírodního kaučuku a smíchal silikonový olej s kyselinou boritou. Vznikla tak látka mající zvláštní vlastnosti. Byla pružnější než guma, ale trochu se chovala jako tekutina. Bohužel nebylo nalezeno žádné vhodné využití. Až o pár let později byla prodávána jako hračka Silly Puppy, což byl předek dnešní inteligentní plastelíny. Budete-li v zahraničí poptávat inteligentní plastelínu, pak se ptejte poThinking Putty. Jejím výrobcem je jiná firma a od Silly Puppy se liší v několika detailech.

Jak inteligentní plastelína vypadá?

Dodává se v dvoudílné plechové krabičce o průměru zhruba 10 centimetrů. Na víčku najdete etiketu s logem produktu a také internetové stránky prodejce. Obsah plechovky je asi** 80 g hmoty**. Inteligentní plastelína má menší hustotu než klasická a je lehčí, než byste si mohli myslet. Na první pohled se zdá být lesklá a mastná, ale je to jen zdání. V momentě, kdy vezmete hmotu do dlaně, zůstanou Vaše prsty suché a nebudou špinavé. Jediným mínusem se zdá být to, že Vám na prstech ulpí zvláštní lehký plastový zápach, který však v místnosti neucítíte.

Různé druhy a vlastnosti plastelíny

  • Svítící plastelína

Stačí, když zhasnete nebo se jen přesunete do příšeří a uvidíte, jak svítí.

  • Teplocitlivá inteligentní plastelína

Mění barvy zahřáním či zchlazením. Stačí ji vzít do ruky a otisk Vašich prstů nebude jen plastický. Teplo Vaší ruky vytvoří i barevný otisk.

  • Měňavková inteligentní plastelína

Je hmotou mnoha barev. Odraz světla vytváří vždy spektrum barev.

  • Metalická inteligentní plastelína

Tzv. plastelína s kovovým leskem se vyrábí jako zlatá, stříbrná či s vizáží šedého studeného kovu.

  • Plastelína s magnetickými vlastnostmi

Můžete ji přitahovat magnetem nebo ji magnetem přímo deformovat.

Plastelína je opravdu skvělá věc, ale je na ní možný vznik závislosti. Také se někomu může zdát být drahá, protože krabička se základními typy stojí něco kolem 190 Kč, dle zvolené barvy. K dispozici jsou však i různé zvýhodněné sady nebo půl kilová balení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20686 (skvela-zabava.cz#10065)


Přidat komentář