Zdobení koktejlů

Prosinec je měsícem s nejčastějším výskytem různých party. Vánoce, Silvestr i setkání mezi těmito dny. Jestli chystáte večírek pro své přátele, tak je oslňte barmanským umem. Naučíme vás jednoduché triky.

Základem je samozřejmě umět koktejly. Nemusíte ale ovládat složité postupy, které umí skuteční profesionálové, ale taková** koktejlová ozdoba** na sklenici s džusem také není k zahození. Jen musíte vybrat správný typ ozdoby, který se hodí k danému drinku. Jsou koktejly, ke kterým neodmyslitelně patří třeba oliva nebo třešeň. Tuto symbiózu byste měli dodržovat, protože jinak není drink kompletní.

Koktejly a nezbytné ozdoby

Nejdříve se podíváme na ty ozdoby, které jsou součástí koktejlu. Na začátek si ale dovolíme malou poznámku k sektu, kde spousta lidí dělá chyby. Když se servíruje sekt, tak jako zpestření někteří použijí jahodu. Jahoda se ale podává mimo pití, pokud ji vhodíte do sklenice, tak je to špatně. Dalším ovocem, které ke koktejlu patří, je kandovaná třešeň u drinku „cosmopolitan". Aby ji šlo dobře konzumovat a aby neplavala v pití, tak ji napíchněte na párátko, které bude ovoce držet. To samé se provádí s olivou u martini. Někdo přidává i sýr, ale samotná oliva je klasika.

Co se týká všeobecných tradic, tak pokud máte pití, kde je příměsí vodka, používají se olivy, citrusová kůra nebo třešně. U tequily jsou to plátky citrusů jako limetka, citron či pomeranč.** Exotické ovoce** se pak hodí k nápojům, které mají v sobě rum. Jediné, co se příliš nezdobí, jsou pivní nápoje nebo klasická whisky a jiný tvrdší alkohol.

To jsou základní doplňky nápojů, nyní se podívejte, jak zdobit.

Jak zdobit koktejly?

Než se pustíte s fantazií do zdobení, tak byste si měli ujasnit několik věcí. Hlavně, jestli zdobení bude pohodlné. Když někomu dáte velkou spirálu limetkové kůry na sklenici, ve které se podává cosmopolitan, tak akorát bude problém s tím, že bude padat. Co se týká zdobení, tak klasické deštníčky se hodí spíš na letní párty, protože to evokuje teplo a pláže. V zimě zkuste třeba ono ovoce. Nebo udělejte cukrovou krustu na okrajích sklenice. Ty stačí potřít něčím lepkavým (např. sladká šťáva) a pak sklenici protočte cukrem. K nápoji pak přidejte brčko. Co se týká efektních spirál z citrusů, tak ty se hodí na tzv. long drinky. Nemusíte se bát ani zeleniny, pokud není nápoj tak sladký.

Už víte, jak překvapit přátele? Připravte jim** barmanský zážitek**, aby se u vás na večírku cítili jako v luxusním podniku. Oslavte konec roku stylově a po svém, uvidíte, že to bude jiný zážitek než v baru i s cizími lidmi. Netradičním pojetím překvapíte nejen své známé, ale také si sami zpestříte novoroční zážitek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20654 (skvela-zabava.cz#10081)


Přidat komentář