Vyšívací technika redwork

Vyšívání nabízí široké možnosti, nejen co do barevných kompozicí, ale také vzorů. Výšivkou se dá ozdobit prakticky cokoli, od doplňků do domácnosti, až po oděvní kousky. Redwork je velmi efektní červená výšivka na bílém podkladu.

Tento styl vyšívání má své pojmenování – redwork. Vše má svůj počátek. Nahlédneme-li do historie, pak tato technika vyšívání spatřila světlo světa v 19. století, a to v Evropě. Během občanské války se pak objevila v Americe. Redwork jako takový, byl velmi oblíbený mezi středními vrstvami, dále jedinci, kteří žili na vesnicích, ale také přistěhovalci.

Redwork a bluework

Jednoduchý, přesto efektivní styl vyšívání červenou bavlnkou na bílé látce, byl tak oblíbený, že později se objevil také styl bluework. Místo červené bavlnky se používala bavlnka modrá.

Jak se říká, v jednoduchosti je krása. A to platilo a bude platit nadále. U redwork stěží objevíte přeplácanost, která může být velmi jednoduše způsobena vyšíváním motivů a obrazů různobarevnými bavlnkami.

Použití redworku

Technika redwork se nejčastěji využívala na utěrky, chňapky, ubrusy, ubrousky, kapesníky, ale také polštářky, polštáře či ozdobné kuchařky nad dřez, aby se předešlo postříkání zdi vodou při umývání použitého nádobí.

Technika redwork v dnešní době

Mohlo by se zdát, že „jednoduchá“ technika vyšívání  je v pozadí jiným technikám, především, co se týká barevnosti. Ovšem, červená výšivka na bílém plátnu má stále pěknou řádku fanoušků a příznivců. V této technice se ukrývá elegance, nádech venkovského stylu, čistoty a krásy.

Pokud jste někdy zavítali na farmářské trhy, či do chaloupek, skanzenů, apod., mohli jste se setkat s touto technikou. Spojení červené výšivky na bílém podkladu spolu s dřevěným stavením a jednoduchým zařízením má své neopakovatelné kouzlo.

V případě, že máte chatu, chalupu, kde trávíte Vaše volné chvíle, nebo dovolenou, můžete vnést trochu té nostalgie, čistoty a kouzla také k Vám. Uvidíte, že přijde-li k Vám návštěva, budou příchozí doslova okouzleni doplňky v červenobílé kombinaci. A jak je známo, doplňky dělají hodně a častokrát je možné doplňky pozdvihnout, nebo také bohužel snížit celkový ráz a dojem z konkrétní místnosti.

Vzory a obrazce pro vyšívání redwork

Vyšívání je jedinečné v tom, že si můžete vyhotovit prakticky jakýkoli motiv, který si budete přát, či se Vám bude hodit. Nápadů můžete mít spoustu, o něco horší to však může být s přenesením představy na vyšívací látku. Abyste se nemuseli trápit, či se mohli ještě více inspirovat, je možné si zakoupit předlohy obrazců k vyšívání, a to ve specializovaných prodejnách. Můžete zajít do některé z kamenné prodejny, nebo e-shopu. Kromě vyšívacích předloh a šablon si však také můžete zakoupit i ostatní vyšívací potřeby, jako jsou speciální vyšívací jehly (bez ostré špičky), bavlnky, vyšívací rámeček, aj.

To, že vyšívací technika redwork je stále oblíbena a vyhledávaná, svědčí i fakt v podobě existence speciálních vyšívacích časopisů, ale také pěkné řádky webových stránek na internetu. Můžete si jednak zakoupit již zmíněné časopisy, ale také předlohy vyšívací, od klasických, po moderní. Není výjimkou, že jsou k dostání také předtištěné vzory, které stačí již „jen“ vyšít červenou bavlnkou.

Pomalu se blíží čas vánoční. Co udělat radost Vašim blízkým, kamarádům a vlastnoručně jim vyhotovit dárek, který by byl od srdce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20640 (skvela-zabava.cz#9992)


Přidat komentář