Výrobky z vosku

Svíčky jsou díky své kráse nejlepším způsobem dekorace a přitom jejich výroba je tak jednoduchá. Jestliže máte rádi příjemnou atmosféru Vašeho domova, vyrobte si svou vlastní svíčku z včelího vosku. Zde Vám nabízíme postup.

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi samozřejmě souvisí i příjemná atmosféra, ke které přispějí i zapálené svíčky. Svíčky jsou však nedílnou součástí nejen Vánoční atmosféry, ale také každé relaxační koupele, a umí stejně tak dobře navodit správnou intimní atmosféru. Samozřejmě k romantickému večeru také patří svíčky – s nimi sklenka dobré vína chutná podstatně lépe.

Jestliže máte rádi svíčky, zde Vám nabízíme několik rad a návodů, jak si takové svíčky vyrobit jednoduše doma. Svíčky samozřejmě nejsou jedinou možnou volbou, kterou je možné z vosku vyrobit. Nabízejí se také voskové figurky, postavičky a další okrasné doplňky, například voskové kolečka k zavěšení na vánoční stromeček. Svíčky se ovšem zcela jistě těší největší oblibě. Pro výrobu svíček máme na výběr hned několik materiálů. Barvení svíček a ovonění je nutné provést vždy již při rozehřívání vosku. Doporučuje se používat esenciální oleje a barviva, která jsou určené přímo pro výrobu svíček.

Včelí vosk

Svíčky, které jsou vyrobené z včelího vosku, patří k jedněm z nejluxusnějších. Jejich výhodou je, že velmi pomalu hoří, krásně voní a jedná se čistě o přírodní materiál. K jejich výrobě je potřeba, abyste měli k dispozici včelí plásty zbavené medu. Ty se dají sehnat většinou v plátech, z nichž se svíčka vytvoří prostým srolováním a přidáním knotu do středu. Včelí vosk ovšem není vhodný pro roztavení a odlévání svící do forem.

Parafínový vosk

Parafínový vosk je snadno dostupný materiál. K jeho výhodám patří, že stojí podstatně méně než ostatní vosky. Parafínový vosk má bílou barvu a při hoření produkuje bezbarvý kouř. Parafínový vosk je ideálním voskem pro odlévání do forem.

Palmový vosk

Jedná se o výborný materiál, který je vhodný k výrobě svíček. Stejně jako vosk včelí, tak je i palmový vosk čistě přírodní. Je dobře zpracovatelný a poté, co ztuhne a ztvrdne, se na jeho povrchu vytvoří dekorativní kresba, která připomíná květy.

Jak vytvořit svíčku - příprava

Výroba domácích svíček je opravdu jednoduchá. Pokud máte alespoň trochu fantazie, můžete vytvořit nádherné svíčky a obdarovat tak své blízké nebo parádně vyzdobit Váš interiér. K výrobě svíčky budete potřebovat sklenici nebo formu na svíčku. Ta se dá sehnat přímo ve specializovaných obchodech. Jestliže budete k výrobě volit domácí sklenici, dbejte na to, aby se taková nádoba směrem dolů nerozšiřovala, protože by se Vám nepodařilo svíčku vyklopit. Poté budete potřebovat vosk. Je možné koupit velkou bílou svící a z té budete postupně vyrábět dekorativní svíčky. Vyjde Vám to levněji než pořizování voskové drtě. Dále si zajistěte knoty a na obarvení svíček se používají voskovky. Kousek voskovky se vhodí do horkého vosku a zamíchá se. K dekoraci můžete použít dekorativní koření, sušené citróny, pomeranče, mušle, zrnka kávy, atd.

Postup tvorby svíčky

Připravte si sklenici. Tu si dopředu nahřejte např. v horké vodě, dále přichystejte knot, který bude propíchnut jehličkou. Následně v nádobce začněte na plotně tavit vosk, a do tohoto můžete podle Vaší fantazie přidat kousek barevné voskovky. Vosk pouze zahřívejte, nikoliv vařte. Jakmile se začne z vosku kouřit, vypněte plotnu. Roztavený vosk nalijte do sklenice, kterou jste si předem připravili a nechejte ztuhnout. Tuhnutí může trvat hodinu nebo víc, vše záleží na velikosti nádoby. V okamžiku, kdy je sklenice chladná, uvařte v konvici vodu, tu nalijte do větší nádoby a do této nádoby pomalu namočte sklenici, otvorem vzhůru. Jakmile se sklenice zahřeje, vosk uvnitř sklenice začne pomalu tát a v tuto dobu sklenici otočte otvorem dolů a svíci vytřepte.

Celý proces je opravdu hodně jednoduchý, proto jej vyzkoušejte sami doma a přispějte tak ke krásné a příjemné vánoční atmosféře.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20641 (skvela-zabava.cz#9993)


Přidat komentář