Výroba strašidelných kostýmů na poslední chvíli

Blíží se Halloween, který se slaví v noci z 31. října na 1. listopadu. Napadlo vás nebo spíše vaše dítko, že se halloweenského nočního rejdění strašidel zúčastníte? Pak asi budete potřebovat nějaký kostým.

V naší zemi se sice Halloween neslaví tak vehementně jako v USA, ale mezi dětmi, které jsou obvykle nakloněny každé možnosti jak se pobavit nebo něco oslavit, si tento svátek začíná získávat stále více příznivců. A po vzoru amerických filmů a seriálů budou jistě i vaše děti požadovat na oslavu halloweenské noci** kostým**. V USA je běžné, že děti chodí po celý večer až do pozdních nočních hodin koledovat po městě, zvonit na všechny zvonky v okolí a žádat dospělé obyvatele domu o sladkosti. Ti pak mají nepsanou povinnost strašidelné návštěvníky obdarovat sladkou odměnou. Protože u nás tento zvyk rozšířen není a nemůžeme tak počítat s tím, že by pro něj měli cizí lidé pochopení, děti raději na noční koledu nepouštějme. Mohlo by to zle dopadnout. U nás má obvykle halloweenská noc podobu domácí oslavy. A na takovou příležitost budou chtít děti jistě mít ten nejstrašidelnější kostým. A kdo jim ho udělá? No asi nám nezbude nic jiného, než abychom ho vytvořili sami s tím, že můžeme zapojit samozřejmě i děti, pokud jsou již větší a šikovné. Ono se to řekne snadno – udělat kostým. Ale jak? Představíme vám dva tipy na rychle a snadno hotové strašidelné kostýmy.

Nejjednodušší a nejrychleji hotový strašidelný kostým

Pokud si vaše dítko na poslední chvíli vzpomnělo, že potřebuje** halloweenský kostým**, pak existuje jedna velice rychlá a jednoduchá možnost, jak mu jeho přání splnit. Jen musíte doufat, že dítě nebude mít příliš velké nároky a že stejný nápad nedostanou rodiče všech dětí. Možná si pamatujete na staré disneyovky, ve kterých mělo strašidlo nejčastěji podobu postavy pod bílým prostěradlem s dírami pro oči. Tak právě tento kostým máme na mysli. Stačí vám jen staré bílé prostěradlo a nůžky. A pokud se tento kostým dítěti nelíbí, může si na místo pod dírami na oči ještě fixem domalovat nějaký strašidelný nos a ústa.

Další, tentokrát už trochu náročnější strašidelný kostým

K tomuto kostýmu budete potřebovat nějaký** černý kabát nebo černý plášť s kapucí, jakýkoliv kosmetický krém a mouku** – divná kombinace, že? Nicméně efekt může být docela zajímavý a hlavně strašidelný. Nejprve je na obličej popřípadě i krk, pokud bude vidět, potřeba nanést tlustší vrstvu kosmetického krému, na něj pak naneseme tolik mouky, kolik se jí tam udrží. Díky tomu bude dotyčná osoba vypadat jako nějaký bílý přízrak. Vše doladíme právě oním černým kabátem či pláštěm s kapucí. Bohužel musíte počítat s tím, že krém a mouka na plášti pravděpodobně zanechají nějaké stopy a zvláště mastný krém by pak mohlo být obtížnější vyprat. Jestli máme doma imitaci upířích zubů, pak je určitě zkuste také použít – pozor, aby jste se pak nelekli vlastního výtvoru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20643 (skvela-zabava.cz#10016)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 01.02.2013 12:03
Re: Výroba strašidelných kostýmů na poslední chvíli kostým králička


Přidat komentář