Vlastnoruční malování baněk

Baňky, ať již kupované, nebo ty, které si vyrobíme sami, patří neodmyslitelně k vánocům. Na celém světě se snad nenajde jediný člověk, který by měl doma stromek, na kterém by nebyla ani jedna baňka.

Na celém světě se nenajde jediný člověk, který by neměl na svém vánočním stromku byť jen jednu baňku. Aby byly vánoční baňky opravdovým originálem, je dokonalý způsob, jak toho dosáhnout, namalovat si je přesně podle sebe.

Vlastnoruční malování baněk

Malování baněk vlastnoručně patřilo v minulosti k rituálům, které se prováděly snad v každé domácnosti. Poté, co se začaly baňky prodávat již hotové, ustoupila tato činnost do pozadí a začala se pozvolna vytrácet. V současné době se tato činnost vrací a tak se vlastnoruční malování baněk stává stále oblíbenější. Není originálnější vánoční dárek, než darovaná baňka, kterou vytvoříme sami. Darovaný člověk si tak na Vás každý rok o vánocích při zdobení stromku vzpomene.

Jak ručně malovat baňky?

Stejně tak, jako existuje mnoho barevných variací, kterými lze vlastnoručně malované baňky zdobit, tak můžeme volit i vhodnou techniku. A právě proto, že máme ve vlastnoručním malování baněk netušené možnosti volby barev, materiálů a technik, je každá baňka malována vlastnoručně originálem. A jaké techniky lze pro malování na baňky použít? Na baňky se nejčastěji maluje technikou kontura-výplň nebo klasicky rovnou na povrch baňky. A které barvy jsou nejoblíbenější?

Jak se baňky malují?

Ještě před tím, než začneme baňky zdobit, je potřeba si ujasnit, v jakém barevném tónu se celé zdobení ponese. Nejoblíbenějšími barvami, které symbolizují vánoce, jsou stříbrná, klasická červená, zlatá a bílá. Co se týče obrázků nebo ornamentů, které jsou na baňkách zobrazovány nejvíce, pak se jedná nejčastěji o motivy, jako jsou hvězdy, stromy, srdíčka apod. Pravdou je, že abychom mohli zdobit baňky složitějšími ornamenty, bylo by na jejich naučení potřeba nejméně tři měsíce.

Několik dalších typů na zdobení baněk

Na baňky lze, jak již bylo uvedeno výše malovat, což je ideální způsob v případě, že jste výtvarně nadaní. Pokud Vám však malování až tak nejde a nechcete si zdobení baněk nechat ujít, můžete zvolit také jiné druhy zdobení. Na baňky lze také lepit různé ozdoby, jako obrázky z ubrousku, třpytky, vatu, různobarevné flitry, barevné krystalky atd. Pro zručné kutily, kteří zvládnout zkompletovat baňku dohromady, je zde další druh zdobení. Baňky lze naplnit různě barevnými bonbóny, malými žárovičkami, svítícími diodami apod. a poté je slepit dohromady.

Koupit baňku nebo vyrobit?

Ať již si baňky koupíte, nebo si je vyrobíte sami, měly by být vybírány s láskou a vkusem. Měli bychom mít totiž na paměti, že by se měl stromek zdobit se vkusem a především by měl být udán základní barevný tón, podle kterého vybíráme jak již zmiňované baňky, tak i doplňkové ozdoby jako žárovičky, střapce atd. Ve své podstatě není rozdíl v tom, zda si baňky koupíme nebo vyrobíme sami. Záleží pouze na nás, jak se rozhodneme a čemu dáme přednost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20647 (skvela-zabava.cz#10070)


Přidat komentář