Velikonoční výzdoba, dekorace

Velikonoční výzdoba je důležitou součástí velikonočních svátků. Je možné výzdobu nakoupit, nebo si ji vlastnoručně vyrobit a získat tak netradiční a zajímavé dekorace. Ostatně, vlastnoruční výroba je vždy nejkrásnější.

Velikonoce a jaro

Velikonoce jsou svátky jara a tak i naše nápady s jarem tak nějak souvisí. Snad vám přinesou radost i zajímavou výzdobu do vašich domovů i jejich okolí.

Velikonoční věnec

Nejen na vánoce lze připravit velikonoční věnec, kterým si ozdobíte dveře. Asi nejkrásnějším základem pro velikonoční věnec je barevné proutí vrby. Pokud ho nemáte, stačí jakékoli proutí, které najdete na zahrádce nebo vycházce. Proutí stočíte do kruhu, velkého jako je na vánoční věnec. Drátkem ho zajistíte, aby se větvičky neuvolňovali. Pak kruh ozdobíte podle své fantazie. Krásně vypadají stužky v barvách jara, kočičky, kuřátka, barevná vajíčka. Kruh zavěsíte na dveře na širší mašli.

Velikonoční vajíčka

Nyní nemám na mysli klasické kraslice. Tyto vajíčka připomínají usměvavé tvářičky. Budete potřebovat skořápky vajec, které jsou vyšší. Asi tak jako, když vám zůstanou z vajec měkko. Teď můžete buď posadit skořápky do stojánků, nebo jim z tvrdého pomalovaného papíru vytvořit kroužky, do kterých je posadíte. Na skořápky** namalujte** veselé obličeje. Do skořápky dejte vatu, namočte ji a nasypte na ni semínka řeřichy nebo osení. Asi za týden semínka vzejdou a budou se na vás smát veselé tvářičky.

Velikonoční housenka

Stejným způsobem můžete vytvořit** velikonoční housenku**. Jen použijete jednu větší skořápku a několik více otevřených. Skořápky nabarvěte na zeleno, velkou skořápku** pomalujte jako obličej housenky a skořápky spojte** jako tělo housenky. Do každé skořápky dejte vatu, zalijte a nasypte semínka řeřichy. Na hlavičku z** chlupatých drátků** vytvořte tykadla a celou housenku položte na menší ovál se zeleným kokosovým vláknem. Do týdne se řeřicha zazelená a krásně ozdobí váš byt.

Kočičky a kraslice

Pokud na velikonoce opravdu nestíháte a chcete si byt vyzdobit, pak je výborným nápadem výzdoba pomocí kočiček, proutků a kraslic. Jednoduše si připravíte kytici kočiček do vázy, ozdobíte ji barevnými mašlemi a zavěsíte na ni kraslice. Stejně můžete ozdobit i proutky. Kočičky můžete využít i na** malé aranžmá** na talířku nebo v košíčku, kam zapícháte malé proutky kočiček, přidáte malá křepelčí vejce a kuřátka. Celkově působí toto aranžmá velmi svěže.

Kraslice podomácku

I když dnes již často kraslice kupujeme, tak ty vyrobené s dětmi jsou stále nejhezčí. Tento nápad se podaří každému. Nachystejte si** misku** máku, krupice, vloček, lněného semínka a dalších sypkých materiálů. Připravte si** lepidlo**, třeba i v tyčince nebo Herkules, vyfouknutá vejce a** špejle**. Nakonec ještě barvy na pomalování a** stužky** na zavěšení hotových vajec. Vyfouknuté vejce dejte na špejli, potřete část lepidlem a protáhněte krupicí. Nyní potřete další část lepidlem a protáhněte mákem. Nakonec potřete oba konce vajec a ozdobte vločkami, nechte zaschnout a pomalujte barvami. Po zaschnutí ozdobte mísu nebo zavěste na stužky. U tohoto způsobu zdobení bude každé vejce jiné, a také jinak zajímavé.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20657 (skvela-zabava.cz#10122)


Přidat komentář