Vánoční výzdoba interiéru

Vánoce jsou pro většinu z nás nejkrásnějším obdobím roku. Atmosféra, cukroví, stromeček, dárečky a také samozřejmě vánoční výzdoba, kterou není nutné pouze kupovat, ale můžete si ji i sami vyrobit.

Pokud toužíte po originální výzdobě vašeho bytu nebo domu ve** vánočním** období, neutíkejte do obchodu pro sériově vyráběné ozdoby, které částečně podléhají aktuálním módním trendům. Zkuste si raději vyrobit své vlastní ozdoby. Vaše výzdoba tak bude nejen jedinečná a krásná, ale budete z ní mít i mnohem lepší pocit.

Zde se můžete podívat na několik jednoduchých nápadů:

Papírové řetězy

Jistě jste jako děti vyráběli ve školce nebo později ve škole řetězy z barevného papíru. Papír se nastříhá na proužky. První proužek se stočí do kolečka a konce se slepí k sobě. Druhý proužek se provleče prvním, také vytvoří kolečko a slepí se. Takto se pokračuje až do požadované délky řetězu. Tuto činnost si jistě děti velmi užijí. Vy však tuto metodu můžete mírně oživit a vytvořit tak hezkou** dekoraci** vhodnou na vánoční stromek, na záclony i na položení na stůl. Stačí např. místo obyčejných pestrobarevných papírů použít pevné lesklé papíry třeba ve zlaté nebo stříbrné barvě. Můžete také kombinovat různé velikosti kroužků a tím docílit zajímavějšího efektu.

Včelí vosk

Pokud si pořídíme pláty včelího vosku, můžeme z nich vyrobit** svíčky nebo ozdoby**. Vybírat můžeme z přírodní žluté barvy nebo z vosků obarvených (např. modrý nebo červený). Včelí vosk je velice snadno tvárný materiál, který se jednoduše krájí a díky své přilnavosti se jednoduše dává dohromady pouhým nahřátím. Pro výrobu svíčky si ukrojíme vhodný obdélník, na jeho kraj souběžně s kratší stranou přiložíme knot tak, aby část vyčuhovala mimo vosk, a opatrně plátek stočíme do válečku.

Ozdoby můžeme z** vosku** vyrobit pomocí vykrajovátek na cukroví. Do hotového tvaru pak uděláme zahřátou jehlou dírku pro provlečení provázku nebo stužky na zavěšení. Druhou možností je nahřátí dvou stejných tvarů, mezi které pak vložíme provázek a přitiskneme.

Takovéto** ozdoby** nejen hezky vypadají, ale i příjemně voní.

Přírodní ovocné ozdoby

Jako závěsné ozdoby je možné použít také ovoce, jako jsou citrony, pomeranče nebo např. jablka. Ovoce v dostatečném předstihu nakrájíme na plátky a necháme je důkladně vysušit. Poté je můžeme různě spojovat např. pomocí lýka nebo je zavěšovat samostatně. Usušené plátky pak můžeme dozdobit různým kořením (skořice, badyán, hřebíček atd.). Tyto ozdoby je lepší každý rok vyrábět nové, protože se přeceněn jedná o zcela přírodní materiál, který by mohl být ohrožen např. moly.

Z jablka a koření je také možné si udělat jednoduchý svícen. Stačí do středu jablka zapíchnout vhodnou svíčku a dozdobit kořením.

Zdobit se dá též za pomoci šišek, semínek a skořápek.

Zdobení skleněných koulí

V obchodě zakoupené jednobarevné baňky si můžete dotvořit podle svého vkusu. Pomocí různých barev na ně můžete namalovat rozličné motivy. Dále také můžeme využít ozdobení omotáním jemného drátku, nalepením kousků látky, špendlíčku nebo čehokoli jiného, co nám bude připadat vhodné.

To bylo jen velmi malý náznak z velkého množství možností, jak si vyzdobit interiér pomocí** vlastních vánočních ozdob**.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20644 (skvela-zabava.cz#10020)


Přidat komentář