Tvorba originálních škrabošek

Škrabošky nás doprovázejí již od malička. Naše první setkání s nimi přichází již ve školce, kde si děti tvoří jednoduché škrabošky z papíru, které si následně berou na maškarní ples. Chtějí-li škrabošku dospělí, mohou si ji koupit v obchodě.

Co je škraboška, ví téměř každý z nás. Všichni také víme, že se škrabošky nosí zejména na karnevaly či různé maškarní bály. Mohou je nosit jak děti, tak dospělí, přičemž v obou případech mohou být škrabošky součástí jakéhokoli** kostýmu**. Vždy však mají stejný cíl, ukrýt svého nositele tak, aby jej nikdo nepoznal.

Tvorba originálních škrabošek

Chodíte-li rádi na plesy a podobné společenské události, máte doma jistě alespoň jednu škrabošku. Pokud ne, půjdete si ji brzy obstarat, a proto je vhodné si říci, z jakých materiálů, jsou škrabošky vyráběny. Mimo to, je na čase si říci, jaké podoby mohou škrabošky mít a kde je možno si škrabošky koupit.

Škrabošky a jejich podoby

Škrabošky mohou mít mnoho podob a materiály, ze kterých se vyrábějí, bývají také různé. Již od mala se setkáváme se škraboškami z papíru, které si zajisté každý z nás vyráběl, ať již ve školce nebo poté ve škole. Podoba škrabošek se může různit, neboť se vyrábějí takové škrabošky, které zakrývají pouze oči, nebo celou tvář, jako Benátská škraboška či mají jen jakýsi závoj. Chceme-li však své okolí ohromit, nebo má být škraboška součástí luxusních šatů, je potřeba se po ní poohlédnout v obchodě.

Jak mohou škrabošky vypadat?

Nejoblíbenějšími škraboškami jsou u dospělých luxusní škrabošky, které skvěle doladí i ty nejluxusnější šaty. U dětí jsou nejoblíbenějšími škraboškami vypadající jako zvířátka. Dětské škrabošky doladí každý kostým a dítě se poté cítí opravdu jako zvířátko, které ztvárňuje. Mluvíme-li o dětských škraboškách, pak je vhodné si říci, že dětem udělají největší radost škrabošky, které jim vyrobíme my s jejich pomocí.

Z čeho se škrabošky vyrábějí?

Ty nejlevnější druhy škrabošek se vyrábějí z tvrdého papíru a může si je vyrobit každý z nás. Dále jsou zde pak luxusnější škrabošky, které mohou být umělých materiálů, obšité saténem a doplněny peříčky, perličkami apod. Je také rozdíl v tom, zda chceme mít škrabošku uchycenu gumičkou nebo si budeme škrabošku přidržovat rukou a v tom případě, je na škrabošku přichycena tyčka, sloužící jako držák. Chceme-li si s dětmi doma vyrobit vlastní škrabošku, postačí nám k tomu, tvrdý papír, nůžky, stužka, pastelky a můžeme tvořit.

Benátská škraboška

Jednou z nejoriginálnějších škrabošek, je škraboška Benátská, která je již po řadu let vyráběna ručně v malé rodinné manufaktuře v Benátkách. Vezmete-li si Benátskou škrabošku, bude Váš renesanční nebo barokní kostým opravdu dokonalý. Tato Benátská škraboška je vyráběná z papírmaše, který je nanášen vrstvu po vrstvě a na tu je později provedena ruční malba, která dělá z každé jednotlivé Benátské škrabošky opravdový originál. Benátská škraboška je vyráběná tak, aby se dala pohodlně nosit, k čemuž nám pomůže černá stuha, kterou lze pohodlně zavázat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20649 (skvela-zabava.cz#10072)


Přidat komentář