Tipy na podzimní výzdobu

Pro mnoho lidí má podzim zvláštní, nostalgickou a uklidňující atmosféru, kterou je možné si částečně přenést domů. Kouzlo podzimu si můžeme vytvořit doma pomocí různých dekorací, které jsou v přírodě všude na dosah.

Podzimní výzdoba

I když patří podzim mezi ty nejméně oblíbená roční období, je přesto často považován za nejkrásnější. Podzim se vyznačuje především pestrou paletou barev, které v žádném jiném období nenalezneme. Stačí si v tomhle období vyrazit do parku, či blízkého lesa a na vlastní oči se budete moct přesvědčit o pestrosti všech podzimních barev. Mimo barevnosti je pro podzimní období typické dozrávání lesních plodů a jiných plodů, například kaštanů, žaludů, dýní, jeřabin apod. Pokud si chcete doma vytvořit kouzelnou podzimní atmosféru, je možné si pár těchto plodů, rostlin, či barevných listů donést domů. Pro dotvoření dokonalé podzimní atmosféry je také v květinářstvích a jiných specializovaných obchodech velké množství různých dekorací. S podzimními dekoracemi vám také mohou pomoci děti, kdy s radostí budou vyrábět zvířátka s kaštanů, žaludů a špejlí. Dekorace vytvořená dětmi zcela jistě rozzáří a rozveselí každý pokoj.

Podzimní výzdoba z dýní

Dýně jsou známé především jako dekorace požívána v období dušiček, kdy je vydlabaná do podoby šklebícího se strašidla a rozsvícena jako lampion. Mimo to jsou velice oblíbené tzv. ozdobné dýně, které jsou speciálně pěstované pro dekorační účely. Vyznačují se drobnějšími plody, které jsou různě barevné, od zelené, přes žlutou, oranžovou až po červenou. Tyto dýně jsou zajímavé i svým tvarem, kdy mohou být kulaté, hruštičkové, s různými bouličkami apod. Okrasné dýně je možné aranžovat společně s dalšími plody podzimu, např. do proutěných ošatek, porcelánových mís či košíčků. Takto naaranžované dýně vypadají skvěle za oknem, v předsíni, u dveří, na stole apod. Ty nejmenší plody je možné dokonce zakomponovat do podzimních věnců.

Podzimní květiny a vůně

Mezi typické** podzimní květiny** vhodné pro domácí podzimní výzdobu patří zejména chryzantémy, které mají dlouhou životnost. Chryzantémy mohou být naaranžovány rovnou do vázy, anebo mohou být použity v ozdobném květináči. Jednou z charakteristických podzimních rostlin je mimo jiné vřes, který je se svými drobnými barevnými kvítky jedním z posledních doteků rozkvetlé přírody. Díky rozkvetlému vřesu se část kvetoucí podzimní přírody přenese do vašeho domova. Vřes může být umístěn samostatně do nějaké porcelánové nádoby či do plechového kyblíčku apod., případně společně s dalšími podzimními plody a dekoracemi. Jestliže chcete mít váš domov provoněný přírodou, jsou nejvhodnějšími prostředky různé sušené květiny. Jedná se například o** sušenou levanduli, růže** a další. Podzimní příroda a zahrada poskytuje pro výzdobu domu obrovské množství inspirací, přičemž záleží jen a jen na vaši fantazii.

Jaké jsou další možnosti pro výzdobu

Velice stylově také působí například podzimní dekorace ze slámy, kdy sláma symbolizuje podzimní přírodu. Sláma je vynikající prostředek pro dekoraci, je možné s ní snadno manipulovat, ohýbat ji, tvarovat apod. Ze slámy je možné vytvořit okrasný věnec, doplněný o podzimní listy, který dozajista zkrášlí každé dveře. Velice efektně působí také slaměné koule, které mohou být pověšené společně s podzimně zbarvenými listy. I samotné podzimní listy, naaranžované ve vhodné nádobě, vypadají velice krásně. Podzimní plody a dekorace je možné vzájemně různě kombinovat a aranžovat. Velice krásně působí proutěné nádoby se sušenými plody, dýněmi, květinami apod. K podzimní výzdobě patří makovice, svíčky všeho druhu, jeřabiny, kaštany, sušené květiny a mnoho dalšího. Podzimní dekoraci si můžete sami nasbírat a natrhat v přírodě, či zakoupit v květinářství nebo jiném obchodě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20658 (skvela-zabava.cz#10127)


Přidat komentář