Ručně vyrobené dekorace do bytu

Rádi vyrábíte dekorace do vašeho domova a hledáte novou inspiraci? A už jste zkusili výrobu domácích svíček nebo aranžování květin? A co takhle zkusit ruční mozaiky? Možností je opravdu dost.

Atmosféru domova dělají různé maličkosti. Mohou to být obrázky na stěnách, svíčky nebo zajímavé květináče. Tyto dekorace mají mnohem větší hodnotu v případě, že si je vyrobíme sami. Také svou rodinu a své známé můžeme obdarovat ručními výrobky, které vždy vypovídají o blízkém vztahu k obdarované osobě.

Výroba domácích svíček

Dlouhé podzimní večery si můžeme buď sami nebo společně s dětmi zpříjemnit výrobou svíček. K výrobě svíček budete potřebovat staré svíčky nebo parafín, knoty, špejle, formy, plechovku, vonný olej, hrnec, ozdoby a staré noviny. Většinu těchto potřeb nakoupíte v drogérii. Postup výroby svíček je následující. Na kuchyňskou linku si položíme noviny a do hrnce dáme vodu. Do plechovky si nasekáme staré svíčky nebo parafín a plechovku postavíme do hrnce s vodou, která se bude postupně zahřívat. Než se nám voda zahřeje, nachystáme si formy na svíčky. Formy si můžeme koupit v obchodě nebo si je můžeme vyrobit. Dále si vezmeme knot v určité délce a namotáme jej na špejli, špejli nastavíme tak, aby nám knot visel dolů do nádoby. Když už máme hotový vosk, můžeme jej začít nalévat do formy. A teď už přichází čas pro fantazii, jakmile voskem zalijete spodní část nádoby a upevníte knot, můžete začít tvořit svíčku podle svých představ. Vonné svíčky se vytvoří jednoduše pomocí vonných olejů, které se nakapou do vosku. Když chcete mít** svíčku zdobenou** (např. skořicí, sušenými plody, semínky atd.) stačí formu po okrajích vyzdobit.  Pro dokončení se zbytek formy zalije voskem a nechá se zaschnout.

Aranžování suchých květin

Další možností, jak si vyzdobit váš domov, je aranžování suchých květin. K tomuto budete potřebovat** aranžovací hmotu** (pěnu), nůž, květináč a suché květiny. Ve květinářství nebo v zahradních potřebách najdete všechny věci nezbytné pro aranžování. Květináč pro aranžování se nejdříve zaplní aranžérskou hmotou. Hmota by měla zabírat celý objem květináče. Do květináče poté začínáme zapichovat suché květiny. Než začneme takto pracovat, můžeme si vytvořit předběžný návrh, jak by měl konečný výrobek vypadat. Nejvhodnější rostliny pro sušení jsou letničky, slaměnka, hortenzie, smilek, měsíčnice, zaječí ocásek, suchokvět, řebříček. Sušené květiny můžete doplnit dalšími dekoracemi, které zakoupíte jak v květinářstvích, tak v obchodech specializujících se na domácí výrobky.

Ruční mozaiky

Svůj domov také můžete vyzdobit ručními mozaikami. Ten, kdo má šikovné ruce, estetické cítění a fantazii, si může pomocí těchto dekorací vyzdobit celý byt. K výrobě budete potřebovat keramické střepy a lepidlo na keramické obklady. Poté už jen popusťte uzdu své fantazie a nechte se unést svými nápady.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20631 (skvela-zabava.cz#9953)


Přidat komentář